Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Tablety

Recenze Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB

9. 6. 2018 aktualizováno

Mezi nejkvalitnější tablety patří již řadu let iPady od proslulého výrobce Apple. Jelikož se tyto chytré tabulky doslova „vkradly“ do našich domácností, také my jsme chtěli jejich kvality vyzkoušet. Ostatně prodejní čísla je řadí mezi jedny z nejprodávanějších svého druhu.

Pozor

UPDATE: Tato verze se již neprodává, doporučujeme však novější model Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB, který v současnosti (02/2019) pořídíte za srovnatelnou cenu.

Vybrali jsme cenově dostupný model Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB Space Gray, jehož cena se pohybuje na senzační ceně 8 000 Kč (06/2018). Za stejnou cenu si můžete pořídit i stříbrnou či zlatou barvu. A jak právě vidíte, není ani zdaleka pravda, že se všechny jablečné produkty musí nutně stát cenově nedostupným zbožím.

Obsah balení

Nejprve tradičně začněme obsahem balení. Uvnitř bílé krabice najdete iPad 2017, nabíjecí 2,1 A adaptér, USB-Lightning kabel, stručné tipy pro začínající uživatele a dvě atraktivní samolepky s logem Apple.

Ačkoliv to údělem krabice rozhodně není, lze ji využívat jako relativně bezpečný přepravní box. Tedy pokud si s iPadem nekoupíte rovnou nějaký obal, což ostatně není vůbec na škodu.

Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Po stránce zpracování se iPad modelové řady 2017 nevymyká zažitým Apple standardům. Můžete se radovat z kvalitní hliníkové konstrukce, jejíž řešení je vysoce pevné. Tady na vás bude precizní design dýchat každým coulem.

Povrchové zpracování je na omak příjemné, o což se konec konců zasluhují i zaoblené hrany. Přístroj se vešel do rozměrů 240 × 169,5 × 7,5 mm, přičemž hmotnost se zastavila na 478 gramech. Skutečně pěkný kus hardwaru, který se váhově dosti projevuje.

Čelní strana byla vyzdobena 9,7“ dotykovou obrazovkou, kterou mimo posunku prstů ovládáte pomocí tlačítka Touch ID. Kruhové tlačítko, umístěné na středu spodní části, slouží i jako čtečka otisků prstů. Pro otevření systému stačí přiložit dopředu navolený prst a jeho brány se rázem otevřou. Čtečka fungovala vždy skvěle a rychle. Pro kompletnost ještě vepišme, že nad displejem vysedává FaceTime HD kamerka s rozlišením 1,2 Mpx.

Druhý 8 Mpx fotoaparát zdobí záda iPadu, tedy přesněji řečeno levý horní roh. Kousek od objektivu je umístěna miniaturní zdířka mikrofonu, přičemž uprostřed nechybí stříbrné zrcadlící logo výrobce. Úplně dole ještě něco vyčtete o sídle výrobní dílny a číselném označení konkrétního modelu.

Spodní hrana se nese plně v roli Lightning konektoru, jehož prostřednictvím iPad nabíjíte a párujete s ostatními přístroji. Vlevo a vpravo od napájení jsou umístěny reproduktory. Protější horní hrana nabízí tlačítko pro vypínání a zapínání, druhý mikrofon a zdířku 3,5 mm jacku, kam připojíte i starší sluchátka.

Zatímco je levá hrana úplně holá, na hořejšku pravé strany je k mání regulace hlasitosti. Ta je řešena dvěma samostatnými tlačítky, která jsou od sebe v příjemném rozestupu. Po troše osmělení se vám nikdy nestane, že byste zvuk například místo zesílení umírnili.

Veškeré části sedí na iPadu jako přibité a nelze mít žádných výtek. Co nám ale pravidelně vadilo byla obrovská umatlanost obrazovky. Je to zkrátka velká plocha, na které jde vidět i sebemenší čmouha. Nezbylo nám nic jiného, než stále dokola utírat a otírat.

Displej – 8,5/10

Během využívání recenzovaného iPadu budete hledět do tváře 9,7“ Retina displeje s rozlišením 2 048 × 1 536 pixelů. A byť se jemnost obrazovky zastavila na pouhých 264 bodech, perfektní kvalita je zde stále znát. Spokojeni a možná i překvapeni budou zejména uživatelé Applem dosud nepoznamenaní.

Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB

Displej zobrazuje krásné barvy, z nichž detaily a ostrost jenom číší. Sledování filmů nebo čtení textu je doslova vysněnou pohádkou každého milovníka kvalitního kusu techniky. Výrobce neopomněl ani na jednoduchou softwarovou podporu, která představuje vítané pomůcky pro každou příležitost.

Jas lze upravovat manuálně nebo automaticky. My jsme dali šanci systému a chybu jsme rozhodně neudělali. Obrazovka si potřebný jas sama regulovala a nutno říci, že svoji práci odváděla velmi dobře. Text byl během dne dobře čitelný, přičemž v noci nám upravený jas nijak nevadil.

Další parádní funkcí je Night Shift, která je schopna přesunout barvy na displeji do teplejší oblasti barevného spektra. Hladinu světla si můžete upravit dokonce ručně, přičemž spuštění či vypnutí lze navolit od určitého hodiny. Tato volba je ideální hlavně před spaním, kdy šetříte své oči od bílého světla. S teplejšími barvami se také lépe usíná, protože si tělo „nemyslí“, že je den.

Tohle byly zatím samé superlativy, které ale vystřídá i několik negací. Mimo všudypřítomné upatlanosti musíme upozornit na horší čitelnost na slunci. Lesklý potah se zase negativně projevil na výrazných odlescích. V domácích podmínkách je ale veškeré zobrazení zcela v pořádku.

Domácí i zahraniční recenze se každopádně shodují na tom, že recenzovaný kousek nabízí zobrazení o poznání horší, než jeho generační předchůdce Apple iPad Air 2. Nejde sice o nic zásadního, ale uvést tuto skutečnost bereme jako nutnou povinnost. Tenhle iPad je také o krapet tlustší.

Hardware a výkon – 8,5/10

O výkonnostní stránku bylo postaráno formou 64bitového procesoru A9 od výrobce Apple, jemuž vypomáhá koprocesor M9. K tomu si ještě připočtěte 2 GB operačních pamětí a máte před sebou stroj, který se nezastaví před ničím.

Hráli jsme několik desítek náročných i nenáročných her a všechny běžely téměř bez škubnutí. V případě náročnějších 3D řežeb je sice zadýchání lehce patrné, ovšem jedná se o pouhé výjimky. Podobně svižně se chová i většina aplikací. V AnTuTu testu si iPad uzmul 151 255 bodů.

Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB - AnTuTu hardware

Vyspělejší verze Applu samozřejmě nabízí výkonu mnohem více, ovšem i s tímto kouskem můžete s přehledem upravovat fotografie a věnovat se i jinému druhu kreativní tvorby. Berte ovšem v patrnost skutečnost, že iPad 32 GB WiFi 2017 nepodporuje Apple Pencil a konstrukci schází konektor pro připojení klávesnice Apple Smart Keyboard. To je zkrátka nutná daň za libovou cenu.

Před koupí si také rozmyslete, zdali vám bude interní uložiště stačit. K dispozici máte asi 22 GB uživatelsky dostupného prostoru, což nemusí všem nutně vyhovovat. Pro většinu aplikací a her je tohle proporční místo sice dostačující, ovšem pro správu haldy kvalitních fotografií a videí určitě ne. V potaz samozřejmě přichází nějaké cloudové uložiště. Pak ovšem výrazně utrpí pohodlí a rychlost správy jednotlivých souborů.

Nesmíme ještě zapomenout hodnotit reproduktory. Jak již bylo řečeno, hned vedle portu pro nabíjení jsou k dispozici celkem dva. Zvuková kvalita je skutečně vynikající a pro poslech hudby a přehrávání filmů přímo ideální. Také hlasitost je nadstandardní a pro každodenní činnosti bohatě vystačí.

Oproti vyspělejší a dražší verzi Apple iPad Pro 2017 Wi-Fi nám ale druhé reproduktory přece jenom schází. Častokrát se nám stávalo, že jsme si průduchy obou repráčků zakryli a najednou nebylo slyšet zhola nic. Na všechno se ale dá zvyknout, v případě recenzovaného iPadu 2017 nevyjímaje.

Baterie a doba nabíjení – 10/10

Energie není nikdy dost a vývojáři si vzali tuto nepsanou poučku ke svým inženýrským srdcím. Baterie byla obšťastněna kapacitou 8 827 mAh, což se příznivě projevilo na jejím výkonu. Výdrž je prostě excelentní.

V případě plné kapacity mohou masochisté nepřetržitě číst články a knihy klidně i 13 hodin. Hraní her sice spořádá energie výrazně více, ovšem stále se bavíme o minimálně 8 a více hodinách nepřetržitého provozu. Obecně vzato a při troše nadsázky jsme nebyli tuhle mašinku schopni za jediný den vybít.

Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB

Velká kapacita si samozřejmě vyžádala delší dobu nabíjení. Z úplného vybití se na 100 % vyšplháte za nějaké 4 hodiny.

I tak se každopádně jedná o skvělý výsledek, za který se tenhle iPad stydět v žádném případě nemusí. Tohle je přesně jeden z mnoha pádných důvodů, proč si takový přístroj pořídit do své domácnosti.

Náš tip

iPady a jiné Apple produkty můžete dobíjet i pomocí účinných powerbank.

Fotoaparát a kamera – 8,5/10

iPad 2017 není rozhodně mašinka určená primárně pro fotografování. Zatímco na zádech tabletu najdete 8 Mpx objektiv, čelní strana se musí spokojit s 1,2 megapixelovou FaceTime HD kamerkou. Maximální rozlišení obrázků činí 3 224 × 2 448 pixelů.

Více fotografií v originální kvalitě najdete tady.

Pro videohovory a selfie obrázky je přední čočka plně dostačující a razíme toho názoru, že naprosté většině sociálních loudilů vystačí. Zadní kamerka nás ovšem vskutku mile překvapila. Pixelová hodnota zkrátka nic neznamená a my jsme byli obšťastnění povedenými fotografiemi.

Snímkům nechybí nádech přirozenosti a pestrosti. Pěkné jsou obrázky jak z domova, tak z venkovního prostředí. A světe div se, ani noční obrázky nevypadají vůbec špatně. Čočka dokáže sama ideálně zaostřit a v rámci středového rámečku vás vždy ochotně informuje, že je připravena k akci. A viděli jste to makro? Tady není snad ani co dodat. Podívejte se na ten citrón…

Videa se většímu šumu sice nevyhnula, ale i přesto vypadají k světu. Pozor si však dávejte na překrytí téměř neviditelných mikrofonů. Mnohokrát se nám totiž stalo, že se z pěkné životní momentky stal nevidomý film. Noční záběry jsou ovšem bohužel většinou nepoužitelné, čemuž je důkazem přiložené video níže.

Fotografický servis se táhne v jednoduchém podání, kde se neztratí ani naprostý začátečník. Táhlo na levé straně slouží pro drobný zoom, kdežto pravá nabídka je o poznání bohatší. Kromě samotné závěrky je k vidění možnost zapnutí HDR, časovače či výběr několika režimů. Nezapomnělo se na časosběr, zpomalený záběr či panoramatický režim. Přepnutí na selfie kamerku je rovněž otázkou jediného kliknutí.

Dost dobrý je i režim Live. Jestliže fotografujete a máte danou funkci zapnutou, prohlížené snímky se doslova hýbou. Je to způsobeno jednoduše tím, že kamerka zachytí sekundovou momentku ihned po vyfotografování té předchozí. Tahle funkce je moc milá, a když si třeba prohlížíte fotografie svého dítěte v době, kdy je s maminkou na sto kilometrů vzdáleném výletě, člověk by se snad až zalkl…

Veškeré fotografie a pohyblivá videa najdete defaultně v záložce Fotky, kde jsou pečlivě roztříděny do příslušných kategorií. Jmenovitě jde o sekci Všechny fotky, Lidé, Místa, Videa, Live Photos a Nedávno smazané. A leč se to nemusí na první pohled zdát, i takto banální souborová správa může ušetřit váš drahocenný čas a nervy.

Ať už přemýšlíte nad koupením nového iPadu či tabletu jakkoliv, v obecném měřítku tohle nejsou zařízení pro fotografování. Elektronická destička je pro pohodlnou manipulaci zkrátka moc velká, tudíž obsluha spouště závěrky není nikdy dost příjemná. Čočka je navíc umístěna v rohu, takže musíte zařízení porůznu natáčet a nepřirozeně strojit do ideální polohy, která vlastně ideální nikdy není a ani nebude.

Systém a konektivita – 8/10

Apple iPad 2017 běží na aktualizovaném operačním systému iOS verze 11.3.1. V zásadě to znamená, že se můžete radovat z veškerých placených a neplacených novinek na App Storu. Jablečný gigant uměl svá zařízení vždycky vyladit do posledního detailu tak, aby šlapala jako hodinky. Nejinak je tomu v tomto recenzovaném případě.

Systém je zkrátka maximálně svižný, ukládání sviští jako o závod a otevírání a zavírání aplikací přístroj nepůsobí na dýchací trakt. A víte co, ono vlastně k častému zavírání aplikací ani nedochází, protože 2 GB operační paměť zvládá udržet mnoho spuštěných programů najednou.

Vynikající stabilita a výkon se nám osvědčil také při surfování, během něhož není žádný technický problém listovat mezi dvacítkou otevřených stránek nemalé náročnosti. Ano, jako na velkém stolním počítači.

Obrazovku si lze dokonce rozdělit na dvě rovné poloviny, takže zatímco si vlevo můžete pročítat bulvár, který mimochodem nikdo nečte, vpravo odpovídáte peskující manželce nebo nadřízenému. Také psaní je díky rozložité softwarové klávesnice příjemné. Ale samozřejmě pozor, o nějaké produktivitě si můžete nechat jenom zdát. Tohle je zkrátka tablet určený pro zábavu a čtení, nikoliv na popohnání kolísající pracovní morálky.

Ani návštěvou nastavení se neztratíte. Veškeré položky a záložky jsou stručně a jasně rozřazeny tak, abyste se mezi nimi neztratili. Dozvíte se něco o aktuálním softwaru, nastavíte Touch ID a kódový zámek, skrze záložku Baterie odhalíte největší žrouty energie a tak dále. Vše jednoduše a výstižně, což je prostě skvělé.

Ačkoliv patří mezi nedílnou součást Apple produktů interní vyhledávač Safari, nikdo vás nebude limitovat ve stažení konkurenčního Chromu od Googlu. Tuhle fajn možnost jsme využili i my a naše záložky, e-mail a jiné elektronické zásadnosti jsme spárovali v rámci několika krátkých chvil.

Jinak pro úplný recenzní pořádek dopišme přítomnost Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac a přenosové technologie Bluetooth 4.2. Obě techniky fungovaly vždy skvěle a zejména „Wi-Finu“ musíme vychválit do nebes, protože její přijímaný signál patří mezi ty lepší. Člověk by se někdy až divil, kolik routerů v sousedství najde. Na podporu GPS a LTE si ale musíte nechat zajít chuť.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Spokojení zákazníci si na Heurece pochvalují hlavně vynikající kvalitu zpracování, krásný displej a spolehlivý chod. Téměř dvacítka uživatelských recenzí se shodla na úžasném 93 % hodnocení. V podobném duchu se nesou i názory zákazníků na Alze.

Několik mínusů se objevilo na triku vyšší ceny, což ale v dnešní době neplatí. Cena recenzovaného iPadu pocítila výrazné snížení, o což se zasloužil příchod nových modelů.

Alternativy k Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB

Nejprve začněme Apple alternativami. Za částku kolem 18 000 Kč si třeba pořiďte vyspělejší model Apple iPad Pro (2017) Wi-Fi 64GB, který disponuje 10,5″ obrazovkou. Jestliže máte zálusk na aktuální modely, za nějakých 9 000 Kč vyzkoušejte letošní Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB, těm nejnáročnějším pak doporučíme Apple iPad Pro Wi-Fi+Cellular 512GB.

Za levnější peníz se podívejte na model Huawei MediaPad M3 Lite 10 32GB, který vlastní 10,1″ IPS obrazovku s rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů, 32 GB interní uložiště a slušný hardwarový základ. Další inspiraci pak hledejte v článku Nejlepší tablety do 10 000 Kč.

Pozor

UPDATE: Tato verze se již neprodává, doporučujeme však novější model Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB, který v současnosti (02/2019) pořídíte za 8 000 Kč.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Apple iPad 2017 Wi-Fi 32GB je vynikajícím tabletem určeným primárně k zábavě a hudební či filmové pohodě. Překvapivě dobře fotografuje a jeho energetická výdrž je až neuvěřitelná. Díky výraznému zlevnění se navíc stal přístupný větší škále uživatelů. Onou pomyslnou daní je však malé interní uložiště.

Design a zpracování
9
Displej
8.5
Hardware a výkon
8.5
Výdrž baterie
10
Fotoaparát a kamera
8.5
Systém a konektivita
8
Klady
  • Precizní hliníková konstrukce
  • Kvalitní displej
  • Slušný výkon
  • Úžasná výdrž
  • Pěkné fotografie a denní videa
  • Spolehlivý a svižný chod
Zápory
  • Upatlaný a lesknoucí se displej
  • Malé interní uložiště
  • Špatná noční videa

Nejprodávanější tablety dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář