Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Blackberry PRIV

29. 6. 2018 aktualizováno

BlackBerry PRIV recenze testado

BlackBerry Priv je zajímavým pokusem společnosti BlackBerry o kombinaci svého tradičního přístupu k bezpečnosti a produktivity s moderním operačním systémem Android. Jako jeden z prvních smartphonů BlackBerry, běží na platformě Android, Priv představuje radikální změnu pro značku. Prohlédněte si recenze nejnovějších telefonů na trhu.

Hodnocení mobilního telefonu Blackberry PRIV

6.8

Velmi dobrý

BlackBerry Priv představuje krok vpřed pro značku, která se snaží udržet s dobou. S jeho unikátní vysouvací fyzickou klávesnicí a vynikajícím AMOLED displejem, se Priv řadí k jedinečným smartphonům na trhu. Přesto jeho starší operační systém, relativně vysoká cena a slabší výdrž baterie znamenají, že tento model je nyní poněkud zastaralý a může zaostávat za konkurencí. I přesto může být Priv dobrou volbou pro fanoušky značky BlackBerry nebo pro ty, kteří ocení jeho bezpečnostní funkce a fyzickou klávesnici.

Design a zpracování
8
Výkon
7
Software
6
Fotoaparát
6
Baterie
7
Klady
  • Fyzická klávesnice
  • Výkonný displej
  • Dobrá zadní kamera
  • Bezpečnost a soukromí
Zápory
  • Zastaralý ve srovnání s moderními smartphony.
  • Operační systém
  • Cena
  • Výdrž baterie

Design a zpracování 8/10

BlackBerry Priv je elegantní, ale robustní zařízení. Má tenký profil a kovový rám, což mu dodává pocit prémiovosti. Nejvýraznějším designovým prvkem je vysouvací hardwarová klávesnice, která připomíná starší modely BlackBerry. 5,4 palcový dotykový AMOLED displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů nabízí jasné a ostře barevné obrazy.

Výkon 7/10

BlackBerry Priv je vybavený procesorem Snapdragon 808, 3 GB RAM a 32 GB vnitřní pamětí, kterou je možné rozšířit pomocí microSD karty. Toto hardwarové provedení poskytuje dostatek výkonu pro většinu úkolů.

Software 6/10

Priv běží na Androidu, což je velký krok vpřed pro BlackBerry. I když se jedná o Android, BlackBerry přidal své vlastní funkce a aplikace, včetně BlackBerry Hub a DTEK pro sledování bezpečnosti. To znamená, že zatímco se můžete těšit na širokou škálu aplikací z Google Play, stále můžete využít silných stránek BlackBerry v oblasti produktivity a bezpečnosti.

Fotoaparát 6/10

18Mpx zadní fotoaparát nabízí dobrý výkon v různých světelných podmínkách, ale nemůže konkurovat nejlepším fotoaparáty na trhu. Přední fotoaparát s 2 Mpx je dostatečný pro videohovory, ale není vhodný pro selfie nadšence.

Baterie 7/10

Baterie s kapacitou 3410 mAh vydrží při běžném používání celý den. Rychlé nabíjení je také k dispozici, což je pohodlné pro ty, kteří jsou často na cestách.

Závěrečné hodnocení

Celkově vzato, BlackBerry Priv je unikátní zařízení, které kombinuje tradiční silné stránky BlackBerry v oblasti produktivity a bezpečnosti s flexibilitou a rozmanitostí Androidu. Jeho vysouvací klávesnice a zaměření na bezpečnost ho činí skvělou volbou pro profesionály a podnikatele. Na druhou stranu, pokud hledáte zařízení s nejlepšími multimediálními funkcemi nebo nejlepšími fotoaparáty, BlackBerry Priv nemusí být tou nejlepší volbou.

Přestože hardwarová klávesnice může pro někoho znamenat navýšení produktivity, pro uživatele, kteří jsou zvyklí na dotykové obrazovky, může být tento prvek nepohodlný. Priv také neposkytuje takový výkon, jaký byste očekávali od prémiového zařízení, ačkoli je stále dostatečný pro běžné úkoly.

Co se týče softwaru, integrace BlackBerry do Androidu je velmi dobře provedena. BlackBerry Hub a DTEK jsou skvělé funkce, které zvyšují produktivitu a bezpečnost. Na druhou stranu, pokud jste fanoušek čistého Androidu, mohou vás některé funkce BlackBerry zklamat.

Celkově vzato, BlackBerry Priv je velmi dobře postavený smartphone, který nabízí něco unikátního na trhu plném jednotvárných zařízení. Jeho vysouvací klávesnice a bezpečnostní funkce ho činí ideální volbou pro podnikatele a profesionály, ale pro běžné uživatele nebo pro ty, kteří hledají zařízení s nejlepšími multimediálními funkcemi, může být Priv méně atraktivní.

Technické parametry BlackBerry Priv hodnota
Operační systém Android 5.1.1 (Lollipop), upgradovatelný na 6.0.1 (Marshmallow)
Displej 5.4 palce, 1440 x 2560 pixelů, AMOLED
Procesor Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808
Paměť 32 GB interní, 3 GB RAM, slot na microSD až do 256 GB
Kamera Zadní 18 MP, přední 2 MP
Baterie Neodnímatelná Li-Ion 3410 mAh baterie

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář