Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bluetooth reproduktoru GoGEN BPS 320 STR

16. 5. 2019 aktualizováno

Přenosné bluetooth reproduktory v nás evokují především hodně muziky v malém těle. Nepsaného pravidla se ovšem nedrží GoGEN BPS 320 STR, který svým „mastodontím tělem“ už nějaké to místo zabere. To ale není všechno, zaujme i po jiných stránkách…

Obsah balení

Součástí velké papírové krabice je reprák GoGEN BPS 320 STR, návod k použití v naší mateřštině, 3,5mm kabel a datový kabel typu microUSB, s nímž se přenosný repráček nabíjí.

Recenze bluetooth reproduktoru GoGEN BPS 320 STR - obsah balení

Design a zpracování – 7/10

Recenzovaný GoGEN BPS 320 STR na sebe poutá obrovskou pozornost. Je to takové „monstrum“ mezi přenosnými reproduktory, které se ještě dá vzít na výlet nebo do parku. Rozměrově se rozprostírá do 133 × 133 × 256 milimetrů. Přesněji mluvíme o plastovém válcovitém tvaru s koženým držákem na horní straně. Konstrukce je bytelná a ani po silnějším zatlačení žádná část nezaskřípe.

 • K testování jsme si vybrali bílou barvu. Někteří prodejci nabízí také konzervativnější černou.

Dle oficiálních parametrů se hmotnost pohybuje kolem 1 095 gramů, já jsem ale naměřil 1 382 gramů, což je vůči většině běžných konkurentů několikanásobně víc. Chci hlavně upozornit na to, že je tenhle krasavec v batohu už pořádně cítit. A nejen to, on je také hodně nápadný. Kombinaci bílého pozadí s černými popisky zkrátka nelze přehlédnout. Designovou a ochrannou roli hraje pogumování na obou koncích tuby, které celou konstrukci také dobře chrání.

Nejstabilnější pozice je pro reproduktor naležato. V takové poloze repráček sedí na gumových podstavcích, které vylučují jakýkoliv pohyb. Repráček ale není problém postavit na výšku, vlivem čehož zůstane ovládací panel nahoře. Jeho prostředí nabízí zdířku pro externí vstup AUX-IN, microUSB konektor pro napájení, LED kontrolku, otočný volič pro zesílení a zeslabení hudby, přepínání ON/OF, slot pro microSD kartu a čtveřici tlačítek pro přepínání skladeb a módů (mezi Bluetooth, SD, FM, AUX-IN).

Recenze bluetooth reproduktoru GoGEN BPS 320 STR

Přenosný reproduktor hraje ze dvou stran – tedy z pravého (subwooferový výstup) i levého konce. Co na druhou stranu postrádám je handsfree a NFC. GoGEN BPS 320 STR je zkrátka 2.1 kanálový venkovní reproduktor, a tak je na něj nutné hledět. Do kanceláře nebo obývacího pokoje se spíše nehodí.

Dost mě zarazila skutečnost, že testovaný bluetooth reprák nemá zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. Sám výrobce mluví o venkovním zařízení, což ale nedává úplně smysl. Také zpracování ovládacích prvků na mě působí dosti lacině. Hlavně tlačítko pro zapínání zařízení řeže do prstů a svým zevnějškem zrovna nevypadá kdovíjak odolně.

*Uváděná hmotnost 1 382 gramů byla naměřena v domácích podmínkách na digitální kuchyňské váze. Výrobce uvádí hmotnost 1 095 (+-5) gramů.

Manipulace a ovládání – 8/10

Držet tenhle reprák chce již trošku síly a větší ruce. Křehčí dámy by tak mohly mít s úchopem problémy. Hlavně v případě, kdy drží celé zařízení v rukou. Tuba je totiž skutečně objemná. Díky šikovnému držáku se ale dobře přepravuje z místa na místo.

Ovládání je naprosto jednoduché a intuitivní. Na uživatelském panelu jsou i popisky, takže si s přepínáním skladeb nebo zesilováním poradí i přiopilý kamarád nebo technicky méně zdatnější osoba. Jestliže budete testovaný reproduktor značky GoGEN poslouchat ve svislé poloze, dbejte na to, aby na panel neukápla voda. Ovládací prvky jsou totiž obnažené. Zařízení by se tak mohlo nenávratně poškodit. Je škoda, že výrobce nesáhl po nějaké gumové záslepce, jako tomu bývá u většiny podobných repráčků.

Výdrž baterie – 7/10

Zabudovaná baterie hlásí kapacitu 3 000 mAh. Ačkoliv je tenhle údaj vůči běžným bluetooth reproduktorům podstatně vyšší, s ohledem na rozměrnost repráku to zase až tak moc není. Doba provozu na „normální“ hlasitost vhodnou pro práci se pohybuje v rozmezí 6-8 hodin. Výdrž je ale přímo závislá na zvolené hlasitosti a stylu hudby.

GoGEN BPS 320 STR tedy vydrží hrát slušnou dobu. Na narozeninovou party si ale raději přibalte napájecí kabel. Doba nabíjení se pohybuje kolem 6 hodin, což je už hodně dlouhá doba. Za sebe jsem od baterie očekával mnohem lepší výstup, byť jsem ji zařadil mezi klady.

Kvalita zvuku – 9/10

Tady bluetooth reproduktor hodně boduje. Ke svému muzikantství využívá výstupní výkon 2 × 2 Watty + 5,5 Wattů. Frekvenční rozsah se pohybuje na číslech 100 Hz až 16 000 Hz. V prvé řadě musím vyzdvihnout mimořádnou hlasitost, kterou dokáže tenhle stroj ze svého nitra vymáčknout. Reprák zvládne bez potíží ozvučit hodně velký plac, o běžné místnosti ani nemluvě.

Recenze bluetooth reproduktoru GoGEN BPS 320 STR

Také basový projev je na dobré úrovni. Zpěv mi ale přišel takový „zapadlý“ a nevýrazný. Jako by zpěváci zůstali někde v dáli, protože před nimi stojí celý hudební orchestr. BPS 320 STR ani nehraje ve 360 stupních, v čemž jej limituje jeho konstrukční zpracování. GoGEN BPS 320 STR ale stále považuji za vynikající volbu do venkovních prostor.

Recenze a zkušenosti zákazníků

GoGEN BPS 320 STR na Heurece hodnotilo pouze několik uživatelů s výsledkem 93 %. Malý počet názorů ale berme zatím s rezervou. Na novinářské recenze jsme nikde nenarazili.

Závěrečné hodnocení

7.8

Velmi dobrý

GoGEN BPS 320 STR je netradičně vypadající bluetooth reproduktor, který hraje hodně hlasitě, podporuje microSD karty a naladí FM rádio. Na oslavu nebo párty ideální věc.

Design a zpracování
7
Manipulace a ovládání
8
Výdrž baterie
7
Kvalita zvuku
9
Klady
 • Skvělý venkovní reprák
 • Netradiční design
 • Slušná výdrž baterie
 • Hodně hlasitý zvuk a solidní basy
 • Podpora microSD karty
 • FM rádio
Zápory
 • Vyšší rozměry a hmotnost
 • Bez zvýšené odolnosti
 • Delší doba nabíjení
 • Bez handsfree a NFC

Nejprodávanější reproduktory podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář