Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bluetooth reproduktoru Niceboy RAZE

24. 10. 2018 aktualizováno

Pro zpestření venkovního pobytu jsou přenosné bluetooth reproduktory prostě ideální. Jeden takový jsme měli možnost vyzkoušet. Jmenuje se Niceboy RAZE a stojí necelých 1 500 Kč (10/18). K testování jsme dostali černý vzorek, ovšem některé obchody nabízí také pestřejší červený nebo modrý model.

Obsah balení

Zatímco se povětšinou setkáváme s odfláknutým balením, u reproduktoru RAZE je tomu přesně naopak. V krásné krabičce z tvrdého papíru je repráček pohodlně usazen a zabezpečen proti poškození.

Kromě hracího stroje nitro balení obsahuje audio kabel AUX (3,5 mm) k propojení reproduktoru s telefonem nebo jiným zařízením, napájecí kabel typu microUSB (pro nabíjení) a český návod k obsluze. V něm se mimo jiné dočtete odpovědi na často kladené otázky. Výborně!

Niceboy RAZE - obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

K testování jsme dostali Niceboy RAZE v černém provedení, jež vypadá nadmíru elegantně. Oválný tvar a kompaktní rozměry 71 × 73,6 × 169,6 mm z reproduktoru činí nenápadný zvukový zdroj, který bezvadně zapadne do dětského pokoje, ale i manažerské pracovny nebo obývací místnosti. Takové zjištění je minimálně překvapují z toho důvodu, neboť je tento reproduktor plně vodotěsný. Konkrétně vlastní odolnost IPX7.

Plastové provedení působí bytelně a veškeré části sedí pevně na svém místě. Oba konce reproduktoru jsou gumové, tudíž RAZE při hraní nikam necestuje. Ani při položení na plocho nemá tendenci „utíkat“, neboť se otočí směrem k těžišti a dál se ani nehne. Ostatně hmotnost 400 gramů není nezanedbatelná – ale řekněme tak akorát. Minimálně svědčí o slušné kvalitě použitých součástek.

Jediný rušivý element představuje ovládací panel s mechanickými tlačítky, logem NFC a gumou chráněným přístupem k napájecímu portu microUSB a 3,5mm audio jacku. Na pravé straně reproduktoru jsou také umístěny dvě notifikační diody (modrá a zelená barva) a šňůrka pro bezpečné přenášení nebo zavěšení na batoh či jiné příhodné místo.

Niceboy RAZE

Zpracování Niceboy RAZE se nám nesmírně líbí. Zevní podoba budí pozornost svojí elegancí a zároveň patřičnou nenápadností (u ostatních barev tomu tak být nemusí), která nezohyzdí žádný interiér domu. Ve venkovních prostorech bude naopak evokovat sílu a technickou kvalitu.

*Uváděná hmotnost 400 gramů byla naměřena v domácích podmínkách na digitální kuchyňské váze. Výrobce uvádí stejnou hmotnost, kterou jsme testováním zjistili.

Manipulace a ovládání – 9/10

Díky přítomného poutku a kompaktním rozměrům je přemisťování a používání snadné a pohodlné. Reproduktor se sice po čase pronese, ale taková vlastnost je zcela logická. Ovládání probíhá dvěma způsoby: přes telefon nebo přes panel umístěný na vnější straně zařízení.

K veškerému servisu slouží tři mechanická tlačítka. Prostřední tlačítko dokáže reproduktor zapnout a vypnout, přičemž zároveň slouží pro přijmutí nebo ukončení příchozího hovoru. Niceboy RAZE totiž dokáže nejen hrát, ale také zvládne plně zastoupit handsfree. Levé a pravé tlačítko (minus, plus) kromě zesílení nebo zeslabení zvuku umí přepínat nebo pozastavovat skladby (fungují i na YouTubu).

Zvukový přenos primárně probíhá skrze technologie NFC nebo Bluetooth 4.2. Obě fungovaly vždy rychle a spolehlivě, a snad nikdy jsme se nesetkali s nežádoucími přenosovými potížemi či výpadky. Maximální dosah činí 10 metrů, což je limitující hranice použitých technologií. Není však problém sáhnout po AUX kabelu, kterým Niceboy propojíte třeba s telefonem, MP3 přehrávačem nebo jiným zdrojem. Jeho délka ale mohla být větší.

Ovládání a manipulace byla vždy jedna velká radost. Snad jedinou vadou na kráse představuje pogumovaná část kryjící napájecí zdroj a 3,5mm jack. Nehtem jde totiž velmi těžko odklopit, tudíž jsme raději volili nějakou pomůcku s ostrým hrotem. Nejde však o nic zásadního, co by uživateli mohlo vadit během reprodukce hudby. Možná jsme jen nešikovní…

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Niceboy RAZE se pyšní baterií o kapacitě 2 200 mAh. Dle výrobce dokáže zásobit reproduktor energií po dobu 7-8 hodin při 70 % hlasitosti. U bluetooth reproduktorů se výdrž obecně hodně těžko měří, protože je neuvěřitelně stěžejní výběr hudby a zvolená hlasitost. Na maximální hranici dokáže repráček hrát asi 5-6 hodin. Suma sumárum tedy můžeme oficiální hodnoty s klidným svědomím posvětit.

Niceboy RAZE

Energetická výdrž nás tedy příjemně potěšila, byť některé konkurenční reproduktory vydrží o několik hodin déle. (Na řadu pak ale vyvstává otázka velikosti a hmotnosti). Doba nabíjení už ale tak radostná není, neboť se šplhá k 4-4,5 hodinám čistého nabíjecího času. Pokud tedy zapomenete reproduktor nabít, během snídaně vaši zapomnětlivost jen těžko napravíte. Chválíme ovšem přítomnost funkce, která po 10 minutách nečinnosti (není připojeno žádné zařízení) reproduktor automaticky vypne.

Kvalita zvuku – 9,5/10

Poslední a zároveň nejdůležitější atribut jsme si nechali k závěru. Nejprve dejme přednost parametrům. Niceboy RAZE nabízí frekvenci 20 Hz – 20 kHz, citlivost ≥75dB, zkreslení THD ≤ 1% a celkový hudební výkon 12 Wattů (6W × 2).

Niceboy RAZE

Nutno uznat, že reproduktor hraje skutečně skvěle. Výrazné jsou zejména výšky a hlasy, které společně vytváří kus kvalitního hudebního poslechu. Vůbec nejlepší je pak maximální hlasitost, která doslova protáhne celou místnost. Tenhle stroj se totiž může pochlubit prostorovým 360° zvukem.

A skutečně, je úplně jedno, jakým způsobem reproduktor postavíte nebo položíte, hraje stále výborně. Také ve venkovních prostorách dokáže hudebně ukojit početnou skupinku přísedících u ohně nebo bečky vychlazeného moku. Jemnou vadou na kráse jsou možná mírnější basy, což se ale dá – s ohledem na velikost reproduktoru – zcela očekávat. Těžko se ovšem popisuje něco, co je třeba slyšet.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na Heurece se testovaný Niceboy RAZE chlubí perfektním 92% hodnocením z řad 67 spokojených zákazníků. Většina si pochvaluje pěkný design, kvalitní zvuk a přítomnou voděodolnost.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Niceboy RAZE je pohledný a snadno ovladatelný bluetooth reproduktor, který skvěle hraje a dokonce si poradí s vodním živlem. Milovníkům venkovních sedánků můžeme jeho nákup doporučit.

Design a zpracování
9.5
Manipulace a ovládání
9
Výdrž baterie
8
Kvalita zvuku
9.5
Klady
  • Elegantní design
  • Kompaktní rozměry
  • Voděodolná konstrukce
  • Slušná výdrž
  • Kvalitní zvuk
  • Bluetooth, NFC, handsfree
Zápory
  • Nepodporuje microSD kartu
  • Delší doba nabíjení
  • Hůře přístupné napájení

Nejprodávanější reproduktory dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Niceboy Raze (19. 11. 2019 14:11)

Když hraje tak se za pár minut vypne.Kdyz dam nabíječku tak svítí modré a chbilkama blikne cervene.Prosim o radu.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 11. 2019 08:11)

Dobrý den, nezbývá než reklamace. S tímto vám bohužel neporadím.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář