Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek Garmin Fenix 6X PRO

Recenze chytrých hodinek Garmin Fenix 6X PRO

Aktuální recenze patří jedničce mezi outdoorovými hodinkami. Pojďte se společně s námi podívat na vlajkovou loď společnosti Garmin – smart hodinky Fenix 6X PRO. Proč patří mezi špičkové chytré hodinky se dočtete na následujících řádcích.

  • Další modely od Garminu najdete tady.

Obsah balení

Ať už si zakoupíte jakoukoliv verzi outdoorových chytrých hodinek Garmin Fenix 6X PRO v balení vás čeká i nabíjecí kabel a řemínek. Jde o standardní balení jako u většiny chytrých modelů pro dospělé.

Design a zpracování – 9,5/10

Šestá generace modelů Fenix má celkem tři velikosti – verze Fenix 6S Pro je určena ženám, model Fenix 6 PRO je univerzální na dámské i pánské zápěstí a námi recenzovaná varianta Fenix 6X PRO je nejrobustnější, a patří na zápěstí sportovců a milovníků outdoorových aktivit.

K dispozici je navíc okolo 20 modelů hodinek rozlišených nejenom velikostí, ale také zpracováním. Můžete si zakoupit klasické, solární, ocelové, titanové modely a dále verze se safírovým sklíčkem nebo s ochrannou skla Gorilla Glass.

Design a zpracování

Model Fenix 6X PRO má průměr 51 milimetrů a váží 93 gramů, což při celodenním nošení může být na ruce znát. Vysoká hmotnost patří mezi nejvíce zmiňovanou nevýhodu mezi uživateli. Za vyšší hmotnosti stojí i materiál. Tento model má totiž kovovou lunetu, která je odolná, pevná a vzhledově hezčí než plast.

Náš tip

Hledáte levnější model těchto hodinek? Vyzkoušejte menší provedení Garmin Fenix 6. Skvělou alternativou je také Garmin Fenix 6X Solar, protože solární článek je lehčí.

Zpracování hodinek je podle uživatelů opravdu prvotřídní. A díky elegantně sportovnímu designu se za ně nemusíte stydět nejenom v posilovně, ale také ve společnosti nebo v práci. Velice se nám líbí i robustní odolné provedení. Kromě stylového designu se mohou chytré hodinky Garmin pochlubit i voděodolností 10 ATM, díky čemuž se s nimi můžete i potápět.

Displej a ovládání – 9/10

U série Fenix 6X PRO zapomeňte na designové dotykové displeje. Tento model se totiž může pochlubit transflektivním TFT chroma displejem o velikosti 1,4“. Zatímco klasické OLED displeje jsou na slunečním světle téměř neviditelné, chroma displej je stále dobře viditelný na přímém slunečním světle, a dokonce i ve tmě. Druhou, mnohem příjemnější výhodou je i nízká spotřeba energie.

Pro ovládání smart hodinek Fenix slouží boční tlačítka hodinek. Ovládání je jednoduché a intuitivní, ale i přesto oceňujeme nápovědu přímo na lunetě hodinek.

A protože se jedná o outdoorový model, je potřeba myslet také na ochranu skla. Garmin svůj model Fenix 6x PRO osadil sklíčkem Gorilla Glass.

 garmin fenix 6x pro recenze smart hodinek

Hardware a funkce – 9/10

Recenzované chytré hodinky Garmin Fenix 6X PRO jsou nabité sportovními funkcemi, ale nezahálí ani u chytrých funkcí. Garmin nabízí nespočet sportovních profilů – nechybí outdoorový běh, běh na běžeckém páse, trailový běh, triatlon, veslování, jízda na horském i silničním kole, lezení, expedice, plavání, golf, snowboard nebo lyžování.

Ale i dámy si přijdou na své, protože Garmin nabízí i sportovní funkce přímo pro ně. Svou aktivitu nyní můžete měřit i při józe nebo během pilates. Líbí se nám i praktické funkce rozlišující silový trénink od kardia nebo funkce vystoupání patra, kde si můžete do své celodenní aktivity započíst také počet zdolaných schodů.

sportovní aktivity chytrých hodinek Garmin Fenix 6X PRO

Integrovaný systém GPS umožňuje zaznamenávat přesnou trasu, ale také zobrazit polohu na mapě, takže můžete hodinky použít i jako navigaci během vašich toulek. Pro opravdu náročné dobrodruhy je k dispozici i funkce sledovat mě. Velkým benefitem tohoto modelu jsou topografické mapy. Hodinky obsahují topografické a lyžařské mapy TopoActive pro celou Evropu. Nechybí ani mapy pro golf. Můžete se těšit až na 41 000 golfových hřišť po celém světě.

S hodinkami dále můžete sledovat svou výkonnost, měřit tep nebo si zobrazit množství spálených kalorií. Po spárování hodinek se smartphonem můžete platit bezkontaktně přes Garmin Pay, používat hodinky k zobrazování notifikací, ovládat hudbu, zobrazit si předpověď počasí nebo odesílat nouzové zprávy například v případě nehody.

Dokonce můžete využít i další možnosti jako je poslech hudby uložené v interní paměti přes sluchátka s Bluetooth nebo možnost instalace aplikací třetích stran. Díky tomu si můžete rozšířit sportovní funkce například o inline bruslení.

Smart hodinky Garmin Fenix 6X PRO jsou kompatibilní nejenom s mobilními telefony a tablety se systémem Android, ale také se zařízeními od Apple (s iOS).

Výdrž a nabíjení – 10/10

Mnoho zájemců o koupi chytrých hodinek odrazuje nedostatečná výdrž baterie. V tomto případě se nemusíte bát, protože řada Fenix 6X PRO využívá baterii s vysokou kapacitou. Navíc mají hodinky správu spotřeby energie, také vydrží až 80 dní v úsporném režimu, až 46 dní v expedičním GPS záznamu neb 21 dní v režimu smartwatch při připojení k telefonu.

Pokud máte po celou dobu zapnuté GPS, vydrží hodinky přibližně 60 hodin.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Zákazníci si outdoorové hodinky Garmin Fenix 6X PRO oblíbili. Oceňují jejich kovové zpracování, které je nejenom odolné, ale také vypadá elegantně. Ve spojení s tímto modelem jsme se setkali i s dalšími výhodami. Nechybí mezi nimi dlouhá výdrž baterie, velký výběr designů a zpravování včetně velkého množství funkcí. A to nejenom těch sportovních. Vysokému hodnocení 99 % na srovnávači cen Heureka se vůbec nedivíme.

Hodně podrobnou recenzi si můžete přečíst na stránce Navigation-professionell.de.

Alternativy k Garmin Fenix 6X PRO

Jsou na vás chytré hodinky Fenix 6X PRO příliš velké a těžké? Vyzkoušejte menší dámský model Garmin Fenix 6S PRO nebo univerzální model Fenix 6 PRO.

Závěrečné hodnocení

9.4

Perfektní

Garmin Fenix 6X PRO jsou perfektní volbou, pokud hledáte elegantní sportovní hodinky pro každodenní využití. Vynikají svým prvotřídním zpracováním s kovovou lunetou, ale také vysokou odolností. Líbí se nám velká výdrž baterie i množství sportovních i chytrých funkcí. Pokud přijdete na něco, co vám tady chybí, můžete si aplikace stáhnout. Jedinou nevýhodou tak zůstává vyšší cena a znatelně vyšší hmotnost.

Design a zpracování
9.5
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
9
Výdrž a nabíjení
10
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Robustní kovové provedení
  • Velká výdrž baterie
  • Množství funkcí
  • Aplikace třetích stran
Zápory
  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost

Nejoblíbenější chytré hodinky podle zkušeností uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (37 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář