Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Dětské chůvičky

Recenze dětské chůvičky Motorola MBP 11

6. 10. 2017 aktualizováno

recenze a test Motorola MBP 11

Dětská chůvička Motorola MBP 11 dokáže budoucí rodiče zaujmout hezkým designovým zpracováním a slušnou cenovou hranicí pohybující se kolem 1 100 Kč (10/2017). Zařízení jsme důkladně otestovali a v rámci recenze pro vás máme naše poznatky a zjištění.

Obsah balení

Uvnitř krabice je uložena rodičovská a dětská jednotka, přičemž každá z nich má v balení připravený napájecí adaptér. Kromě toho krabice ukrývá akumulátor pro rodičovskou chůvičku a příručku se základními informacemi v češtině.

Motorola MBP11 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Estetická strana patří u recenzovaných jednotek rozhodně mezi ty povedenější. Čelní strany obou z nich jsou krásně lesklé a kombinace bílého plastu s šedými designovými prvky nevypadá vůbec špatně. Protáhlá těla rodičovské jednotky zajistí pohodlné a bezpečné držení, které je vhodné hlavně při přenášení z místa na místo.

Všechny ovládací prvky jsou vyrobeny z příjemného plastu šedé barvy. Zatímco dětská chůvička má na svém čele pouze zapínací tlačítko, zdířku mikrofonu a zelenavou LED diodu, rodičovská jednotka je na tom o něco lépe. Mimo pohotovostní diody, která zastává také roli kvality signálu, je k vidění indikace stavu baterie. Ta ovšem není procentuální nebo grafická. Dioda vás o blížícím se vybití předem informuje rozsvícením červené barvy. To není moc vhodné řešení, protože vlastně nemáte šanci zjistit, kde se aktuální stav baterie momentálně nachází.

Vrcholek rodičovské chůvy dále zdobí pětice diod, které rodiče informují o aktuálním dění. Čím hlasitější křik dítě vydává, tím se více diod rozsvítí. Kromě loga Motorola je na přední straně ještě k mání tlačítko pro zapínání a vypínání, přičemž hned pod ním je umístěno samostatné tlačítko pro ztlumení a zesílení zvuku. Tato tlačítka mohla být trošku měkčí. Když chcete regulovat zvuk, musíte pro zmáčknutí jednoho z tlačítek vynaložit poměrně dost síly.

Na zadní straně rodičovské jednotky najdete ještě reproduktor a umělohmotnou sponu. Plastový úchyt vlastní i jednotka dětská. Spony lze využít buď pro uchycení chůviček na opasek nebo nějaké jiné příhodné místo, případně lze po otočení sponou obě jednotky postavit (jako na obrázku). Výška chůviček se pohybuje kolem 12 cm a šířka lehce pod 6 cm. Hmotnost rodičovské chůvy se houpe lehce nad 100 gramovou hranicí.

Ovládání a displej – 7/10

Ani začínající rodičové se nemusí obávat technické složitosti. Obě jednotky se ovládají velmi jednoduše a instalace je rovněž snadná. Obě jednotky stačí propojit s napájecími adaptéry a zmáčknout tlačítko pro zapnutí. Mimo regulace hlasitosti není třeba nic vysvětlovat, protože tato chůvička nic jiného ani neumí. Podobně přeskočíme také displej, který model Motorola MBP11 nevlastní.

Motorola MBP11

Zvuk a dosah – 8/10

Reprodukovaný zvuk je čistý a nemám k němu výhrad. Kromě slušné kvality je i dostatečně hlasitý – plačící dítě probudí každého rodiče. Míru zesílení můžete sledovat na indikačních LED diodách umístěných na horní straně rodičovské chůvy. Tuto vlastnost oceníte zejména v noci, kdy počet světýlek znamená míru hlasitosti.

Ani kvalita signálu na tom není špatně. Garantovaných 300 metrů je zřejmě pravdivých, protože kvalita signálu byla za každých okolností výborná. Je tedy jedno, zdali budete v patře nebo se budete bavit u grilu s přáteli. Signál je vždy dostatečně kvalitní tak, abyste si mohli v klidu a pohodě odpočinout. A pokud se snad stane, že se signál přeruší, rodičovská jednotka rodiče varuje hlasitým varovným signálem.

Výborně hodnotím i klidový zvukový režim, kdy reproduktor rodičovské jednotky neustále nereprodukuje okolní šum. Reproduktor se zkrátka spustí až v okamžiku, kdy míra hluku v dětském pokoji překročí určitou mez.

Baterie a nabíjení – 9/10

Do rodičovské chůvičky se vkládá baterie o kapacitě 400 mAh. Její velikost se prokázala jako dostatečná, neboť tato jednotka vydrží fungovat po celou noc nebo den. Po jejím vybití stačí připojit kabel od akumulátoru a baterii za několik hodin v klidu dobít. Délka obou přívodních kabelů je dostatečně velká natolik, aby se s chůvičkami pohodlně manipulovalo za každých okolností.

Motorola MBP11

Také při dobíjení jsou obě jednotky plně funkční a jejich provoz není nijak omezen. Nutno nicméně dodat, že dětská chůvička pro svůj chod potřebuje neustálé připojení do elektrické sítě. Využití recenzované chůvičky někde v terénu je tedy nemyslitelné.

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělá

Model dětských chůviček Motorola MBP11 je spolehlivým rodičovským pomocníkem, který se dá pořídit za nízkou sumu a nějakou tu práci zastat dokáže. S nadstandardními funkcemi ale počítat zkrátka nemůžete.

Design a zpracování
9
Ovládání a displej
7
Zvuk a dosah
8
Baterie a nabíjení
9
Klady
  • Povedený design
  • Snadné ovládání
  • Čistý zvuk
  • Kvalitní signál
  • Baterie vydrží celou noc
Zápory
  • Žádné funkce navíc
  • Nutnost připojení k síti
  • Nepodsvícená tlačítka

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář