Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze dětské chůvičky Motorola MBP 481

3. 10. 2017 aktualizováno

Motorola MBP 481

Mezi populární dětské chůvičky patří Motorola MBP 481. Tato elektronická rodičovská pomůcka má co nabídnout a cenově se drží na únosné hranici kolem 2 300 Kč (10/2017). My jsme ji pro vás otestovali a v rámci recenze servírujeme aktuální poznatky přímo z rodičovského terénu.

Obsah balení

Krabice obsahuje rodičovskou a dětskou jednotku, nabíjecí adaptér pro chůvičku a dětskou jednotku včetně papírového průvodce rychlým spuštěním v českém jazyce. Návod je přehledný a první instalace se není třeba obávat.

Motorola MBP 481 - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Po estetické stránce vypadají obě jednotky výborně. Stylová bílá barva se v pokojíčku hezky vyjímá a nepředstavuje žádný rušivý element. Hlavním stavebním materiálem je plast, přičemž čelo obou jednotek je příjemně hladké. Rodičovská jednotka váží kolem 130 gramů (včetně baterie), a tak si ji není problém dát do kalhot nebo ji jednoduše držet v ruce.

Rodičovská jednotka je vysoká asi 12 cm a široká zhruba 5 cm. Dětská jednotka je na tom obdobně, akorát je asi o 0,5 cm širší. Kamera je usazena do obdélníkového podstavce, který je dostatečně veliký natolik, aby byla dětská jednotka stabilní. Kamerka je s podstavcem spojena pohyblivým kloubem, díky čemuž si objektiv nastavíte podle vašeho přání. Tato jednotka je vybavena také infračervenými diodami, které zvládají noční režim. Dítě tedy vidíte spolehlivě i v noci. Na boční straně ještě najdete konektor pro nabíječku.

Rodičovská jednotka vlastní diodový indikátor zapnutí přístroje a indikátor reagující na zvuk. Když dítě začne mluvit, diody se automaticky rozblikají. Dále je k vidění obrazovka a mechanická tlačítka šedé barvy. Na zadní straně spatříte zase průduch reproduktoru a vysunovací plastovou opěrku. Jednotku si můžete postavit třeba na psací stůl (jako malý obrázek s fotografií) a pracovat na počítači. Na boku ještě najdete zdířku pro nabíjení a na protější straně tlačítko pro zapínání.

Ovládání a displej – 7/10

Manipulace a ovládání jsou snadné. Dětskou jednotku stačí zapnout a umístit ji na příhodné místo. Užitečné jsou i dva otvory na spodní straně podstavce, které lze využít pro zavěšení na zeď – třeba pomocí hřebíčků. Na rodičovské jednotce lze v menu nastavovat základní vlastnosti, jako například jas. Jednotka dokonce umožňuje párování s dalšími dětskými jednotkami (až 4) – v balení ale najdete pouze jednu.

Motorola MBP 481

Menu máme popsané a přejděme na samotná tlačítka. Zatímco úplně vpravo je osamocené potvrzovací tlačítko OK, uprostřed použijete dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti a přibližování kamery. Obraz lze zoomovat pouze jedenkrát, ovšem s kamerkou otáčet nelze. Dětskou jednotku tedy musíte umístit tak, abyste měli přehled nad celou postýlkou. To je občas problém, protože některé jsou poměrně velké.

Displej představuje 2 palců velikou plochu, která zvládne zobrazovat barevně, při nočním režimu zase černobíle. Obrazovka je dostatečně jasná a čitelná. Na displeji můžete mimo aktuálního dění sledovat kapacitu baterie a signál. Rodičovská jednotka dále disponuje ekonomickou možností vypnutí obrazovky. To znamená, že usínající rodiče neruší rozsvícený displej, ovšem jednotka zůstává stále aktivní. V případě, když se dítě ozve, nemusíte hledat specifické tlačítko, ale stačí zmáčknout třeba tlačítko pro zesílené zvuku a obrazovka se rozsvítí.

Zvuk a dosah – 9/10

Ekonomický režim dětská chůvička sice má, ovšem ani při jeho spuštění se zvuk neutlumí. Reproduktor tak stále vydává zvuky z dění kolem dětské jednotky. Tohle je velká nevýhoda, protože z dětského pokoje neustále slyšíte rušivé tóny, dětské žvatlání a vlastně jakýkoliv pohyb. Zvuk lze sice utlumit na přijatelnou úroveň, ovšem i přesto není vaše usínání zcela komfortní.

Motorola MBP 481

Kvalita zvukové reprodukce je na vynikající úrovni. Reproduktor je kvalitní a dostatečně silný natolik, abyste své dítě vždy a všude slyšeli. Co se týče signálu, výrobce slibuje až 300 metrů nerušeného používání. Já mohu jejich slova jenom potvrdit, protože snad nikdy nedošlo k přerušení spojení mezi rodičovskou a dětskou jednotkou. To je velmi důležité, protože jedině tak může správný rodič klidně usínat. Nadmíru chválím i varovný tón, který chůvička vydává v případech, kdy se přeruší signál.

Baterie a nabíjení – 8/10

Dětská chůvička Motorola MBP 481 si pro svůj provoz vyžaduje permanentní připojení k elektrické síti. Dětská jednotka totiž nevlastní baterii, a tak musí být stále připojena pomocí kabelu. Ten je naštěstí dostatečně dlouhý, a tak nebudete mít s provozem kamerky žádné problémy. Oproti tomu rodičovská jednotka ukrývá ve svém nitru vyjímatelnou baterii o hodnotě 800 mAh.

Motorola MBP 481 - baterie

Tuto jednotku tedy můžete při jejím chodu porůznu přenášet. Právě tuhle možnost ocení hlavně maminky, které během spánku dítěte uklízí, vaří a udržují čistou domácnost. Plně nabitá baterie sice přes celou noc nevydrží, ovšem velkou část noci a dne ano. Výdrž baterie ale obecně záleží na chodu displeje, četnosti přenosů, hlasitosti zvuků apod. Nabíjecí proces trvá několik hodin, velmi ovšem záleží na tom, zdali máte chůvičku zapnutou nebo ne. Obecně ale hodnotím výdrž baterie kladně.

Závěrečné hodnocení

8.1

Skvělá

Za slušný peníz si můžete pořídit schopného pomocníka s barevným displejem, kvalitním signálem a dostatečným ozvučením. Menší výdaje ale mohou za chybějící funkce a statickou kameru. Chůvičku Motorola MBP 481 přesto vřele doporučujeme.

Design a zpracování
8.5
Ovládání a displej
7
Zvuk a dosah
9
Baterie a nabíjení
8
Klady
  • Hezký design
  • Snadné ovládání
  • Barevný displej
  • Režim ECO
  • Čistý zvuk
  • Kvalitní signál
  • Solidní výdrž baterie
Zápory
  • Pouze základní funkce
  • Statická kamera
  • Neustálý zvukový přenos

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář