Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Dětské chůvičky

Recenze dětské chůvičky Philips Avent SCD560

16. 10. 2017 aktualizováno

Recenze Philips Avent SCD560

Také značka Philips zastává na poli dětských chůviček významnou roli. Pro rodičovský klid jsme vybrali chůvičku Philips Avent SCD560/00, kterou si můžete opatřit za částku kolem 2 100 Kč (10/2017).

Asi největší předností tohoto elektronického rodičovského pomocníka je možnost provozu bez nutnosti připojení k elektrické síti. Nabízí toho ovšem mnohem víc.

Obsah balení

Po otevření krabice na vás čeká rodičovská a dětská jednotka. Ke každé jednotce je přibalen samostatný akumulátor, jehož kabeláž je dostatečně dlouhá. Obě jednotky tak můžeme umístit pohodlně tam, kam si zrovna umaneme. K rodičovské jednotce byly přibaleny ještě 2 klasické tužkové baterie značky Philips.

Balení dále obsahuje uživatelský manuál mimo jiné i v českém jazyce. Manuál je v textové a obrázkové podobě. K rodičovské jednotce je ještě přibalen popruh na krk. Ten se hodí hlavně při běžných domácích činnostech, kdy rodič neustále cestuje z místa na místo. Rodičovskou jednotku si pověsí na krk a o nic se dále nemusí starat.

Dětská chůvička Philips SCD560

Design a zpracování – 9/10

Obě jednotky jsou vyzdobeny světle modrou barvou, která vypadá nadmíru dobře. Zatímco zadní a boční strany jsou modré, přední části chůviček jsou zase bílé. Výrobce sáhl po lesklém provedení, jež je hezké na pohled a na omak. Rodičovská jednotka váží kolem 145 gramů (včetně baterií) a měří zhruba 13 × 6 cm, přičemž dětská jednotka váží asi 245 gramů (včetně baterií) a měří kolem 10 × 7 cm. Zatímco rodičovská jednotka je vejcovitého tvaru, dětská chůvička představuje nepravidelný kruh.

Nejprve začněme dětskou chůvou. Ta má na svém čele plochu pro noční světlo s logem výrobce, přičemž na spodní části je šestice ovládacích tlačítek. Mimo to spatříte miniaturní zdířku mikrofonu a diodový indikátor pohotovosti a stavu baterie. Na zádech chůvičky je umístěn reproduktor a zdířka pro napájení z elektrické sítě. Hned nad ní ještě vyčuhuje snímač okolní teploty.

Spodní strana této jednotky je opatřena dostatečným pogumováním, které brání nechtěným pádům. Dále jsou k vidění výklopná dvířka, za která se umísťují baterie. Chůvička ovšem postrádá nějaký otvor pro umístění na zeď. Její provoz si tak vyžaduje rovnou plochu.

Dětská chůvička Philips SCD560

Rodičovská chůvička má na svém vršku otvor pro zachycení poutka nebo třeba hřebíku. Hned pod ním je pak LCD obrazovka, trojice indikačních diod a ovládací panel se čtyřmi mechanickými tlačítky. Nechybí ani diody pro zobrazení stavu baterie a pohotovosti včetně zdířky mikrofonu. Úplně dole je pak reproduktor. Na pravé straně této jednotky se zastrkává elektrické napájení, přičemž levá strana slouží tlačítku pro zapínání přístroje a tlačítko „Talk”.

Na zadní straně jsou umístěna výklopná vrátka, za která se vkládají baterie. Ještě dodejme, že rodičovskou jednotku lze využívat ve dvou standardních pozicích – naležato nebo ve stoje. Spodní část chůvy má totiž dostatečně rozměrnou plošku natolik, aby chůvička pěkně stála.

Ovládání a displej – 8,5/10

Na první pohled vypadají obě chůvičky až přetechnizovaně. Ve skutečnosti něco skutečně umí, ovšem složitého ovládání se obávat nemusíte. Starší osoby by možná mohly mít s prvotní orientací trošku problémy, mírná praxe ale veškeré pochybnosti v okamžiku eliminuje.

Dětská chůvička Philips SCD560

Na dětské chůvičce máte možnost zesilovat a zeslabovat hlasitost přehrávaných ukolébavek (klasická tlačítka – a +), zapínat nebo vypínat přehrávání a přepínat mezi jednotlivými melodiemi. Kromě toho můžete jednotku vypnout tlačítkem. Rodičovská jednotka má ovládací panel se čtyřmi tlačítky. S nimi ovládáte hlasitost reprodukovaného zvuku a menu. V menu najdete výběr jazyků (bez češtiny), melodií (až 5) a třeba časovač, který vás upozorní na dobu krmení a jiné úkoly.

Ovládání je velice snadné a brzy se v něm každý zorientuje. Jednotlivé melodie lze spouštět na dálku, přičemž není problém pustit pouze jednu ukolébavku, anebo vybrat možnost přehřát všechny skladby postupně. Rodičovskou jednotkou můžete dokonce spouštět i noční světlo na dětské chůvičce. Rodič zkrátka nemusí opakovaně chodit do dětského pokoje, nýbrž veškeré funkce ovládá z pohodlí rodičovského přístroje.

Dětská chůvička Philips SCD560

Ladit lze i zvukovou senzitivitu, která představuje dostatečný rozptyl. Nadmíru vítám i užitečný ECO režim. Reproduktor tak neustále nereprodukuje všechny zvuky, které dítě během svého spánku vydává. Jednotka se zaktivuje až v okamžiku, kdy se dítě probudí a vydává hlasité zvuky.

Obrazovka je veliká asi 2 palce, přičemž její pozadí je podsvíceno modře. Tato barva se prokázala jako vhodná, protože během nočního užívání neřeže do očí a s přístrojem se nerušeně pracuje. Displej krom signálu zobrazuje i aktuální stav baterie, teplotu a spuštěné funkce. Na druhou stranu je škoda, že jsou veškerá tlačítka kompletně nepodsvícená. Orientace je ovšem snadná, a tak se budete na obou jednotkách brzy pohybovat jako zkušení uživatelé.

Zvuk a dosah – 7,5/10

Zvuková stránka obou jednotek je na skvělé úrovni. Rodičovská i dětská jednotka reprodukují dostatečně hlasitě a kvalitně. Slušná zvuková kvalita se týká i ukolébavek. Drobnou výtku si ovšem zaslouží rodičovský přijímač. Když dítě začne skutečně hlasitě křičet nebo plakat, v reproduktoru začne nepříjemně chrastit. Tento neduh se ovšem projevuje pouze v případech, kdy je hlasitost jednotky dána na maximální možnou hranici.

Se signálem jsme během používání nikdy problémy neměly. Výrobce garantuje maximální dosah až 330 metrů. Nám se signál neztrácel ani v prvním patře rodinného domu, dvorku nebo přilehlé zahrádce. A pokud se tak někdy stalo (pouze tehdy, když jsme chtěli), rodičovská jednotka zahlásí varovný tón a jednotka začne blikat. Dětské chůvičky Philips SCD560 tedy považujeme za spolehlivé.

Baterie a nabíjení – 9,5/10

Již na začátku recenze jsme naznačili, že obě jednotky udržíte provozuschopné bez elektrické sítě. Skutečně tomu tak je a obě jednotky můžete spolehlivě využívat i mimo civilizaci bez elektrické sítě. Rodičovská jednotka je napájena dvěma klasickými tužkovými bateriemi (součástí balení), kdežto dětská chůvička potřebuje pro svůj chod rovnou čtyři tužkové baterie téhož typu.

Dětská chůvička Philips SCD560

Není to zrovna málo a k provozu bez elektrické sítě si je nutné něco připlatit. Můžeme ovšem garantovat, že se bateriová investice skutečně vyplatí. Jednotky totiž dokáží být v pohotovosti celou noc a téměř celý den. Brožura hovoří až o 18 hodinách a my tuto dobu garantujeme. Je nicméně zásadní využívat ECO režim a s jednotkou příliš nečachrovat. Pouštění ukolébavek a nočního světla je rovněž nemyslitelné. Ať už ale budete dělat cokoliv, obě jednotky celou noc určitě vydrží.

Dětská chůvička Philips SCD560

Závěrečné hodnocení

8.6

Skvělá

Dětská chůvička Philips Avent SCD560/00 se ukázala jako vynikající energetický držák, který konkurenci strčí hravě do kapsy. Kromě výdrže nabízí i nějakou tu funkci navíc včetně dětských ukolébavek, podsvíceného displeje či ECO režimu.

Design a zpracování
9
Ovládání a displej
8.5
Zvuk a dosah
7.5
Baterie a nabíjení
9.5
Klady
 • Krásný design
 • Podsvícený displej
 • Relativně čistý zvuk
 • Ukolébavky
 • Obousměrný zvukový přenos
 • Stabilní signál
 • ECO režim
 • Baterie vydrží cca 18 hodin
 • Bez nutnosti elektrické sítě
Zápory
 • Nepodsvícená tlačítka
 • Reproduktor chrastí (max. hlasitost)

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář