Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Dětské chůvičky

Recenze dětské chůvičky Smarton SM 100

6. 10. 2017 aktualizováno

Smarton SM 100

Cena digitální dětské chůvičky Smarton SM 100 se pohybuje na hranici 800 Kč (10/2017). Za tyto peníze si domů pořídíte maličkého rodičovského pomocníka, který funguje i bez nutnosti připojení k elektrické síti.

Testado radí

Jak správně vybrat dětskou chůvičku se dozvíte na konci článku Test dětských chůviček, kde jsme porovnávali 8 oblíbencýh modelů.

Obsah balení

Uvnitř částečně průhledné papírové krabice spatříte rodičovskou a dětskou chůvičku, k nimž jsou ještě přibaleny nabíjecí adaptéry a uživatelská příručka v českém jazyce. V balení jednoznačně postrádáme baterie.

Smarton SM 100 - obsah balení

Design a zpracování – 6,5/10

Vizáž chůviček nepatří mezi ty propracované. Jejich celkový vzhled působí spíše lacině, což konec konců také jsou. Obě jednotky jsou vyrobeny z bílých plastů, na které byly napasovány antény a ovládací prvky křiklavě žluté barvy. Váha každé chůvičky (včetně baterek) se pohybuje pod 100 gramovou hranicí. Před samotnou koupí můžete počítat s výškou kolem 11 cm a šířkou asi 6 cm.

Zadní strana dětské jednotky ukrývá prostor pro 4 mikrotužkové baterie. Čelní strana zase hostí LED indikátor napájení a zdířku mikrofonu včetně antény a loga výrobce. Vpravo si hoví páčka pro zapínání a vypínání, přičemž úplně dole je umístěna zdířka pro napájení. Rodičovská jednotka má rovněž na své zádi umístěn úkryt pro mikrotužkové baterie, ovšem prostor je zmenšen na 3 kusy.

Důležitým prvkem je i plastový úchyt, který si můžete zaháknout třeba za opasek. Je ale škoda, že dětská chůvička podobný úchyt nemá, protože rodičům pak nezbývá nic jiného, nežli tuto jednotku někam postavit. Na přední straně rodičovské chůvičky dále najdete trojici LED indikátorů úrovně zvuku, indikátor napájení a vlnkové zdířky reproduktoru.

Na horní straně ještě vyčuhuje anténa, hned vpravo je pak kolečko pro regulaci hlasitosti a páčka pro zapínání a vypínání. Pod ovládacími prvky kouká napájecí zdířka.

Ovládání a displej – 7/10

Veškerá manipulace je nadmíru snadná. Obě jednotky stačí zapojit do elektrické sítě a zapnout páčky, které obě chůvičky uvedou do provozu. Stejný postup platí i v případě využití mikrotužkových baterií s tím rozdílem, že musíte hlídat jejich výdrž (o tom více v kategorii o bateriích).

Smarton SM 100

Rodičovská jednotka toho příliš nenabízí. Zvládne pouze regulaci hlasitosti reproduktoru. Pak už nezbývá nic jiného, nežli sledovat LED indikátory reagující na zvuk. Na téma displej toho příliš nevymyslíme, protože dětská chůvička Smarton SM 100 obrazovku nevlastní.

Zvuk a dosah – 4/10

Hlavní reproduktor je dostatečně hlasitý, ovšem jeho kvalita za moc nestojí. Z trojice průduchů se mnohdy šine téměř nesrozumitelný šramot, který doslova dráždí ušní bubínky. Velké plus ovšem přidávám za spouštění zvuku. Mikrofon dětské jednotky se totiž spustí, až dítě vydává mírně hlasitější zvuky. V reálných podmínkách to znamená, že se z reproduktoru permanentně neline zvuk dětského oddechování a slabých žvatlání.

Výrobce udává dosah až 250 metrů, což je o 50 metrů méně, nežli píše většina konkurence. Na kvalitu signálu si ale nemohu stěžovat, protože byla vždy bezproblémová. Signál nebyl oslaben ani v patře, na chatě plné kovových mříží nebo venkovní zahrádce. Mějte ale na paměti, že s rostoucím počtem stěn a dalších fyzických překážek kvalita signálu logicky klesá.

Co mne ale zarazilo je upozornění na nedostatečný signál. Pokud se signál úplně ztratí, rodičovská jednotka nevydává žádný zvukový signál, ale pouze světelný – bliká trojice diod. To je obrovské mínus, protože blikající diody probudí asi jen málokoho. Tady body razantně strháváme.

Baterie a nabíjení – 7/10

Pozorný rodič již ví, že obě jednotky lze napájet buď z elektrické sítě nebo bateriemi. Kabely napájecích adaptérů jsou dostatečně dlouhé, ovšem jejich konektory nejsou příliš zdařilé. Ke zdířce obou jednotek nedoléhají, a tak se mi často stávalo, že jsem jednotky nezprovoznil. S konektory se musí mírně pootočit, aby se s jednotkou spojily.

Smarton SM 100

Pokud budete využívat baterie, obě chůvičky vám bez problémů vydrží celou noc. Nepočítejte ale s několikadenním chodem. Baterie je nutné měnit velmi často – použití obyčejných baterií je zcela neekonomické. Příliš se mi ovšem nelíbil způsob výměny baterií. Zadní vrátka obou chůviček jsou jištěna křížovým šroubkem, jehož závit je doslova miniaturní.

Jestliže máte na výměnu klid, šroubek prostě vyšroubujete a baterie pohodlně vyměníte. Trpět ale budete v případech, kdy se baterie z nenadání vybijí uprostřed noci. Začne hledání nářadí, šroubování, výměna, zašroubování atd… Zkrátka zdlouhavý a otravný proces. A přitom stačilo tak málo – dvířka na zacvaknutí.

Závěrečné hodnocení

6.8

Dobrá

Dětská chůvička značky Smarton budoucí rodiče dokáže zaujmout svojí nízkou cenou a snadnou manipulací. Asi největším plusem je chod bez nutnosti elektrické sítě. I v tomto případě jsme ale našli některá omezení, která je dobré před koupí zvážit.

Design a zpracování
6.5
Baterie a nabíjení
7
Klady
  • Snadné ovládání
  • Kvalitní signál
  • Tichý zvukový režim
  • Funguje bez elektrické sítě
  • Nízká cena
Zápory
  • Obyčejný design
  • Nekvalitní zvuk
  • Žádné funkce navíc
  • Složitá výměna baterií

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář