Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze dětské chůvičky Vtech BM2600

6. 10. 2017 aktualizováno

Vtech BM2600 test

Do rukou se nám dostala dětská chůvička BM2600 od výrobce Vtech, jejíž cena se pohybuje kolem 2 200 Kč (10/2017). Za tuto částku obdržíte spolehlivého interaktivního pomocníka se slušnou porcí funkcí. Pojďme se společně přesvědčit, co nám může tento elektronický hlídač vlastně nabídnout.

 • Jak si tento model stál ve srovnání s ostatními dětskými chůvičkami se dozvíte v našem testu.

Obsah balení

Součástí krabice je rodičovská a dětská jednotka, pro které jsou uvnitř balení připraveny napájecí adaptéry do elektrické sítě. Rodičovská jednotka má navíc přibalenou vlastní baterii. Vhod přijde i průvodce nastavením a funkcemi v českém jazyce. Návod je srozumitelný a detailní.

Vtech BM2600 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Dvojice dětských chůviček je vyrobena kompletně z plastu. Zatímco zadní a obvodové části obou jednotek se nesou v šedé barvě, na čelních stranách dominuje pokrývka bílá. Přední části nedělají ostudu ani stříbřité ovládací prvky. Po estetické stránce se nám chůvičky moc líbí a není jim vlastně co vytknout.

Rodičovská jednotka má na své vrchní straně umístěno velké poutko, kterým se dá provléci větší provázek. Chůvičku můžete nosit zavěšenou na opasku nebo ji umístit třeba na zeď. Na střední části dále najdete obrazovku s nápisem výrobce, pod nímž je umístěna diodová řada znázorňující hlasitost zvuku. Ve spodní části je dále diodový indikátor pohotovosti a stavu baterie.

Kousek opodál je k vidění kruhový ovládací panel. Hned při pravém okraji sedí tlačítko „Talk“ a naproti zase tlačítko pro přibližování obrazu. Úplně dole je pak mikrofon. Zatímco pravý bok je zcela holý, na protější levé straně je k vidění tlačítko pro zapínání a vypínání včetně zdířky pro napájení z elektrické sítě.

Zadní strana vlastní reproduktor čtvercového tvaru a výklopný stojánek. Ten se dá jednoduše vyklopit a rodičovskou chůvičku postavit na stůl nebo jiný rovný povrch. Pokud ale zůstane stojánek zaklopený, chůvička je po položení (naležato) velmi vratká. Je tedy nutné si dávat pozor, abyste ji při pokládání neshodili.

Vtech BM2600

Dětská jednotka je na tom se svojí zadní stranou obdobně. Vlastní rovněž reproduktor, vedle něhož čouhá teploměr. Dětská kamerka je usazena na otočném kloubu, se kterým lze otáčet do všech stran. Kloub je pak usazen do obdélníkového podstavce, jenž má na své spodní straně dva otvory pro snadné zachycení někam na zeď. Pokud by vám uchycení na hřebíček vadilo, chůvičku můžete jednoduše postavit na rovný povrch.

Čelní strana je označkována logem výrobce a kamerou, která v reálném čase snímá spící děťátko. Kolem objektivu je rozeseta čtveřice infračervených diod, jež zajišťují noční vidění. Pod kamerou je usazena tlačítková regulace hlasitosti a mikrofon. Při levém okraji se nachází tlačítko pro zapínání a vypínání, přičemž na protější pravé straně je usazeno tlačítko „Pair“.

Obě chůvičky jsou rozměrné a do klasických kalhot je neschováte. Rodičovská jednotka je široká asi 6 cm, přičemž výškou dosáhla na téměř 13 cm. Váha se zastavila na necelých 140 gramech (včetně baterie).

Ovládání a displej – 8,5/10

Na první pohled působí ovládací panel a okolní tlačítka až složitě. Skutečnost je ale jiná a během prvních minut se nový držitel této elektronické pomůcky snáze zorientuje. Nejprve začněme rodičovskou chůvičkou, která se využívá přednostně. Po zapnutí se můžeme přesunout do menu, kde lze regulovat jas obrazovky, hlasitost a například pouštět ukolébavky.

Vtech BM2600

Dětských melodií je celkem 5 a jsou docela poslouchatelné. Po jejich zapnutí začne dětská jednotka automaticky hrát a rodič se pak nemusí o nic dále starat. V nastavení se dá ještě přepínat mezi použitými kamerami. Součástí balení je sice jediná dětská chůvička, ovšem rodičovská základna zvládne spravovat až 4 najednou. Stačí si přikoupit další kamery a mezi jejich obrazy si libovolně přepínat. Jen škoda, že s kamerkou nelze natáčet do stran.

Opustíme-li menu, k mání je dále tlačítko „Talk“, s jehož pomocí můžeme na naši ratolest mluvit. Stačí tlačítko podržet a poté mluvit nebo šeptat – oboje reproduktor slušně zvládá. Naproti popsané funkci je dále možnost „zoomovat“. Po zmáčknutí mechanického tlačítka se obraz 1× přiblíží. Pakliže stisknete ještě jednou, obraz se automaticky zase oddálí na původní místo. Velmi snadné…

Vtech BM2600

Nyní pojďme na displej. Zobrazovací plocha je 2 palce veliká a snímaný obraz je během dne barevný. Kvalita barev je sice průměrná, ovšem přesto zcela dostačující. Na horní liště obrazovky je k vidění aktuální kvalita signálu, číslo sledované kamery, stupně Celsia a stav baterie. Vyzdvihnout jednoznačně musím rychlost obrazovky. Po stisknutí tlačítka se v okamžiku aktivuje a člověk má hned přehled, co se v dětském pokoji děje.

Zvuk a dosah – 9/10

Kvalita reprodukovaných zvuků je vynikající. Jestliže dítě začne něco štěbetat, rodič uslyší relativně čistý zvuk. Úrovní hlasitosti je k výběru celkem 5. Pakliže dáte přednost hlasitosti nejvyšší, stačí, když se dítě jenom převrátí na bok a chůvička se ihned rozezní. To platí v případě, kdy zapnete funkci aktivace zvukem. Rodičovská jednotka tedy dokáže být ekonomická, protože je aktivní i v případě, kdy je obrazovka zcela vypnutá.

Garantovaný dosah je až 300 metrů. Recenzovaný model splnil má očekávání a se slabým signálem jsem nikdy nebojoval. Ba naopak – je stabilní a spolehlivý. Pakliže dojde k přerušení signálu nebo nějakému výpadku, na displeji se zobrazí varovný signál a z nitra reproduktoru se rozezní zvukové upozornění. Rodiče tak mohou klidně a bez obav spát.

Baterie a nabíjení – 8,5/10

Kapacita baterie hlásí slušných 900 mAh. Při běžném používání je rodičovská chůvička schopná vydržet celou noc bez nabíjení. Před spánkem ovšem raději doporučuji připojit jednotku do elektrické sítě, protože celonoční výdrž vám nikdy nikdo negarantuje. Připojení k elektrické síti se ostatně stejně nevyhnete, protože dětská chůvička ke svému provozu elektrickou síť nutně potřebuje.

Vtech BM2600

Nabíjení trvá v rámci několika hodin. Je nicméně nutné přihlédnout k tomu, zdali je jednotka zapnutá, zda snímá obraz a zvuk atd. Ideální tedy je, když si jednotku přes noc nabijete (je v síti) a ráno ji od sítě odpojíte.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělá

Za rozumnou cenu si můžete do své domácnosti pořídit spolehlivého pomocníka, který je hezký na pohled a má nějakou tu funkci navíc. Kvalita zobrazení videchůvičky Vtech BM2600 ovšem není kdovíjak detailní a dětská jednotka bez elektrické sítě neudělá ani krok.

Design a zpracování
9
Ovládání a displej
8.5
Zvuk a dosah
9
Baterie a nabíjení
8.5
Klady
 • Krásný design
 • Barevný a rychlý displej
 • Čistý zvuk
 • Ukolébavky
 • Obousměrný zvukový přenos
 • Stabilní signál
 • ECO režim
 • Baterie vydrží celou noc
Zápory
 • Statická kamera
 • Průměrný displej
 • Nepodsvícená tlačítka
 • Nutnost připojení k síti

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Kateřina (14. 8. 2021 15:08)

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat chybičky fungujinskvele jen každých 10 sekund vypadne signál a rozezní se varovný zvuk ...i když jsem jen kousek od druhé chybičky , co je špatně prosím? Vždycky se každých 10 sekund obraz zamrzne objeví se obrázek signálu a varovný zvuk ... pak zase normálně 10 sekund funguje a pak znovu ...

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (16. 8. 2021 10:08)

Dobrý den, zkusil bych vyměnit baterie (všechny za nějaké kvalitní). Je také možné, že signál něco ruší - může to být klidně elektronika, silné zdi, kovová konstrukce atd.

Odpovědět
Uživatel
Miroslava (10. 9. 2018 21:09)

dobry den dnes mi prisla tato kamera a mam otazku obraz sa mi sam vypina po niekolkych minutach nikde nic o tom nepisu ak stlacim nejake tlacitko tak sa hned znova zapne ale je to dost na nervy ma s tym niekto tiez skusenost ?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (11. 9. 2018 06:09)

Dobrý den, na chůvičce máte zapnutý úsporný režim, z tohoto důvodu se sama po čase vypne. Je nutné tento režim vypnout.

Odpovědět
Uživatel
Ilona (8. 5. 2018 20:05)

Mám problém nejde mi obraz svetilko furt blika zeleně prosím o radu

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (9. 5. 2018 06:05)

Dobrý den, ty chůvičky se čas od času jakoby "seknou". Odpojte obě jednotky z napájení (z elektriky a druhou od baterie) a pak to zkuste znovu. Máte je také v dostatečné blízkosti, mají signál? Tyto chůvičky v současné době denně využívám a problémy s nimi nemám. Ale samozřejmě je možné, že máte vadný kus. Je to elektronika, což se bohužel občas stává.

Odpovědět
Uživatel
Petra Komárková (7. 2. 2018 21:02)

dobrý den po přečtení Vaši recenze vyhrála chůvička Vtech. Dnes dorazila, ale nemůžu přijít na to jak zobrazit menu. Co znamená věta, že se menu zobrazí pouze pokud rodičovská jednotka nebude v provozu? (to znamená, když není zapnuta dětská jednotka?) Když zapnu obě jednotky tak se nezobrazuje ikona na párování. Přenos zvuku funguje. Předem děkuji za radu.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (8. 2. 2018 12:02)

Dobrý den, zkuste vytáhnout baterii a pak pokus opakovat, také zkuste jak chůva reaguje když je v síti. Je to dost divné. Osobně tuto chůvičku denně používám a nemám s ní problém - nic podobného se mi nikdy nezobrazilo. Pokud nic nezabere, klidně Váš problém vyfoťte, obrázek nahrajte na internet a já se na to podívám.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář