Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Souhrnné recenze mobilů

Recenze Nokia 230

15. 9. 2016 aktualizováno

Klasické tlačítkové telefony stále existují a mezi nejoblíbenější patří Nokia 230 a její dražší verze pro 2 SIM karty Nokia 230 Dual Sim. Jedná se o starý dobrý “hloupý” telefon, který je však vybaven dvojicí fotoaparátů, takže s ním lze pořizovat i selfie. LED blesk u fotoaparátů navíc může sloužit i jako svítilna.

Dále potěší hliníkový zadní kryt, který tento model odlišuje od celoplastových konkurentů. 2,8 palcový TFT displej je nedotykový a má rozlišení 240 x 320 px. Rozměry celého zařízení jsou 124,6 × 53,3 × 10,9 mm a hmotnost nepřekračuje 92 g. Telefon obsahuje jednoduché rádio a přehrávač hudby a videa.

S Nokií 230 je možné se připojit k internetu, ale jen přes pomalé 2G sítě. Wi-Fi ani 3G podporovány nejsou. Na žádné velké brouzdání proto tento telefon vhodný není. Stejně tak WhatsApp či Facebook jsou téměř nepoužitelné. Jediným pozitivem v tomto směru tak může být aktuální předpověď počasí skrze aplikaci MSN Weather.

Pokud hodně SMSkujete, určitě nepotěší, že kapacita zpráv je pouze 500, takže je pak musíte postupně promazávat. Dříve byla tato praxe sice zcela běžná, ale v dnešní době messengerů a dalších aplikací, může být tento fakt pro někoho velmi iritující.

Pochvalu si naopak zaslouží baterie, která bez problémů udrží telefon při běžném používání v chodu déle než týden. Výrobce (tj. v současnosti Microsoft) dokonce uvádí 27 dní (a 22 pro Dual Sim verzi).

Uživatelské recenze na heureka.cz – 8/10

Průměrné hodnocení Nokia 230 od 92 uživatelů je 77%. Průměrné hodnocení Nokia 230 Dual SIM od 69 uživatelů je 85%.

Klady: Dlouhá výdrž baterie, jednoduché ovládání, vzhled, cena, svítilna

Zápory: Selfie tlačítko nelze přenastavit, řada zbytečných aplikací které nelze vymazat, nelze změnit velikost textu, trochu nepřehledné SMS, neumí smajlíky

8

Skvělý

Nokia 230 je ideální jednoduchý mobil pro děti a seniory. Díky své dlouhé výdrži může rovněž dobře posloužit jako záložní druhý telefon. Potěší nízkou cenovkou, hezkým kovovým designem či dvojicím 2 Mpix fotoaparátů. Na druhou stranu kvalita fotek není nijak zázračná a možnost internetového připojení v praxi není příliš použitelná.

Uživatelé heureka.cz
8
Klady
  • Cena
  • Pěkný design
  • Výdrž baterie
Zápory
  • Nepodporuje 3G ani Wi-Fi
  • Úložiště na pouze 500 SMSek

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář