Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Akční kamery

Recenze TomTom Bandit

14. 3. 2017 aktualizováno

TomTom Bandit

Představte si akční kameru se zabudovanými pohybovými senzory, GPS, manuálním značením a snadným ovládáním. K tomu přidejte funkci shake-to-edit, která vám ušetří čas strávený editací a umožní vám rychlé nahrávání videí. To vše a ještě mnohem více nabízí TomTom Bandit.

Společnost TomTom je známá především svými službami mapování a navigace. Avšak s kamerou TomTom Bandit se výrazně vstupuje do světa akčních kamer.

Základem tohoto světa jsou často nejen extrémní sporty, ale i způsob, jakým se tyto akce zachycují a sdílejí. Díky malým a lehkým kamerám, které si můžete připevnit na sebe nebo na své vybavení, je to teď možné. Nejvýraznějším jménem na trhu jsou nepochybně akční kamery GoPro, ale TomTom Bandit je vážným konkurentem.

TomTom Bandit nabízí bílé tělo s červeným pásem, které jí dodává unikátní vzhled. Kromě toho disponuje GPS, vestavěnými pohybovými a srdečními senzory, 4K videem a funkcí zpomaleného záznamu spolu s inovativní mobilní aplikací. Již po krátkém používání si uvědomíte, že řada GoPro Hero má vážnou konkurenci.

Co se týče designu, je vidět, že TomTom dbal na detaily a uživatelskou přívětivost. Je nabízena ve dvou variantách – levnější základní balení a dražší prémiový balíček s vodotěsným krytem objektivu a dalšími držáky. Rozlišení videa a snímková frekvence jsou klíčem k zachycení akce a Bandit splňuje tyto požadavky s 4K videem při 15 snímcích za sekundu (fps), 2,7k při 30 fps, 1080p u 60fps a 720p až do 120fps. Pro ultra rychlý záznam je také k dispozici režim 1080p ve 120fps. Co se týče fotografií, kamera může pořizovat 16MP snímky, což je více než dost pro většinu uživatelů.

Kamera také obsahuje výkonnou baterii, která vydrží až tři hodiny nahrávání při 1080p a 30fps, což je doba srovnatelná s GoPro Hero4. Nabíjení a přenos dat probíhá přes odnímatelnou základnu s USB 3.0 konektorem, který je kompatibilní s většinou zařízení.

Snadno dostupné tlačítko na zadní straně kamery umožňuje manuální značení klíčových momentů během nahrávání, což je užitečné pro pozdější úpravy. Aplikace pro mobilní zařízení také umožňuje automatické značení na základě rychlosti, zrychlení, výšky a srdečního tepu.

A právě tato aplikace je jedním z hlavních taháků kamery Bandit. Její funkce shake-to-edit vám umožňuje jednoduše třepat telefonem a aplikace vám sestříhá video ze značených momentů. Výsledek můžete upravit podle svého vkusu a ihned sdílet na sociálních sítích.

Z hlediska zvuku má kamera vestavěný mikrofon a také podporuje externí mikrofony přes adaptér.

Celkově je TomTom Bandit silným konkurentem na trhu akčních kamer, nabízí mnoho užitečných funkcí a inovativních řešení. Jeho cena je srovnatelná s konkurencí, ale může nabídnout víc v oblasti uživatelské přívětivosti a zjednodušení procesu editace. Pokud hledáte akční kameru s unikátními vlastnostmi a jste připraveni přijmout některé z jeho nedostatků, TomTom Bandit by mohl být skvělou volbou.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář