Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Webhostingy

Webhosting Siteground – recenze a zkušenosti

webhosting siteground

Siteground je webhosting, který vyniká rychlostí a bezpečností. V porovnání s konkurencí se také může pochlubit velkým množstvím chytrých funkcí, které tyto vlastnosti zajišťují. My se v našem testu podíváme na všechny výhody ale i nevýhody a věci, které by vás mohly zaskočit.

Varianty webhostingu

Siteground na rozdíl od běžných hostingů nenabízí pouze tarifové balíčky, které se odlišují cenou a velikostí. Mimo to umožňuje svým zákazníkům si vybrat hned z několika technických řešení. Díky tomu se hodí jak pro běžné malé projekty, tak pro majitele velkých stránek a e-shopů a pro komerční zkušené tvůrce webů nebo i naopak i pro úplné začátečníky, kteří hledají jednoduché a přitom spolehlivé řešení. Základní balíčky nabízejí:

 • Klasický webhosting
 • Cloud hosting
 • Reseller hosting
 • WordPress hosting / WooCommerce hosting

Nyní se postupně podíváme na jednotlivá řešení a jejich cenové balíčky. Nutné je v případě Siteground upozornit, že slevu (dokonce i přes 80 %) se kterou pořídíte nabízené balíčky, získáte jen jednou při prvotním nákupu. Dále již budete platit plnou výši. Tento fakt ale hodnotíme spíše jako milý bonus do začátku a marketingovou strategii firmy, aby byli uživatelé ochotní vyzkoušet tento nástroj, nikoliv jako klamání zákazníků. Finální cenu, kterou budete platit do budoucna, vidíte ihned při výběru svého tarifu. Za zmínku také stojí, že Siteground poskytuje záruku vrácení peněz do 30 dní, pokud byste nebyli se službou spokojení.

Siteground klasický webhosting

Základním balíčkem pro méně náročné uživatele je klasický webhosting. Nabízí se ve třech variantách:

siteground základ

 • StartUp (2.99 €/měsíc, později 15.99 €/měsíc)
 • GrowBig (5.49 €/měsíc, později 27.99 €/měsíc)
 • GoGeek (8.49 €/měsíc, později 39.99 €/měsíc)

* Ceny jsou uvedené při objednání webhostingu na 12 měsíců.

Balíčky se vzájemně odlišují velikostí, kterou máte k dispozici. Vybírat můžete mezi 10 GB, 20 GB nebo 40 GB. U nejlevnější varianty lze spravovat jen jeden projekt. Dražší programy vás v počtu webovek již neomezují, avšak limit volného prostoru platí pro všechny webové stránky dohromady, nikoliv pro každou zvlášť.

Na rozdíl od mnohých webhostingů má Siteground i limit návštěvnosti (10 000 / 100 000 / 400 000 návštěv za měsíc). Avšak zatímco mnoho služeb, které toto omezení mají, ho píší někde dole malými písmeny, u Siteground je uvedené mezi běžnými parametry. Toto jednání na rovinu chválíme. Ačkoliv se zákazníkům toto omezení nemusí líbit, Siteground se tímto snaží především udržet vysokou rychlost chodu. Pokud máte webu s „velkým provozem návštěvníků“, donutí vás poskytovatel zavedením limitu přejít k vhodnějšímu řešení a to ke cloudovému hostingu.

sitegound ceník

Dražší programy umožňují vytvářet vedle pravidelných záloh i vlastní uložení starší verze stránek. Pokud byste provedli úpravy, které by nevyšly nebo se vám nepovedly, můžete se tak vrátit k původní verzi. Další podobnou funkcí dražších balíčků je možnost při používání WorldPress udělat kopii svého živého webu a na vytvořené testovací verzi provádět a zkoušet změny, abyste si jimi nenarušovali chod svých stánek.

Uživatelé, kteří si připlatí, také získají o 30 % rychlejší PHP. Nejdražší balíček se pak ještě může pochlubit prioritní zákaznickou podporou, soukromým DNS s možností pojmenování, jako byste byli vlastníky serveru, a využíváním více serverových zdrojů. Dále pro vývojáře umožňuje poskytnout klientům přístup do administrace jejich webu, aniž by někde bylo vidět logo nebo název Siteground.

Siteground Cloud webhosting

Cloudový webhosting je dražší, ale zato rychlejší, výkonnější a spolehlivější než klasická varianta. V rámci nabídky hostingu od Siteground také cloudové řešení poskytne více prostoru a nebude vás omezovat v počtu návštěv za měsíc. Vybrat si můžete ze čtyř programů:

 • Jump Start (80.00 €/měsíc)
 • Business (160.00 €/měsíc)
 • Business Plus (240.00 €/měsíc)
 • Super Power (320.00 €/měsíc)

* Pro cloudová řešení na rozdíl od svých klasických webhostingů Siteground úvodní slevy nenabízí.

Kapacita úložiště základního programu začíná na 40 GB, což odpovídá nejdražšímu klasickému webhostingu od Siteground. V Business balíčcích se prostor navyšuje vždy dvojnásobně (80 GB a 120 GB), a Super Power pak disponuje 160 GB. Jednotlivé programy se také odlišují výkonem 4 / 8 / 12 / 16 jader procesoru a 8 / 12 / 16 / 20 GB RAM.

siteground programy cloud

Tyto parametry berte ale především jako orientační vzorové nabídky. Pokud by vám žádný z balíčků nevyhovoval, lze si poskládat nabídku přesně podle svých představ. Celkově Siteground nabízí CPU až do 33 jader, operační paměť až 130 GB a místo na SSD disku až 1 TB. Za nadstandardní parametry si ovšem připlatíte.

siteground personalizace programů

siteground pro tvůrce

Siteground Reseller webhosting

Reseller webhosting se bude líbit profesionálům, kteří shánějí webhostingového partnera, jenž jim poskytne nástroje potřebné k dalšímu prodeji vytvořených projektů a snadné administraci více klientských webů. Tato služba umožňuje spravovat všechny stránky z jediného řídicího panelu v klientské sekci s možnostmi pozastavení, odstranění a s rychlým přístupem k nástrojům každého webu. Vybírat můžete ze tří plánů dle pokročilosti řízení:

 • GrowBig (49 €/měsíc, později 27.99 €/měsíc)
 • GoGeek (8.49 €/měsíc, později 39.99 €/měsíc)
 • Cloud (od 80.00 €/měsíc)

GrowBig s prostorem 20 GB se od programu GoGeek se 40 GB kromě velikosti odlišuje také funkcemi. Dražší varianta umožňuje poskytnout klientům přístup do administrace, aniž by někde bylo vidět logo nebo název Siteground. Také disponuje soukromým DNS. Jak si můžete všimnout, oba tyto programy mají shodné parametry jako základní stejnojmenný webhosting, avšak Siteground pro ně vytvořil i vlastní reseller kategorii. Cloudové řešení je pak vhodné pro náročnější uživatele a jak již bylo zmíněno, umožňuje přizpůsobit si parametry výkonu i velikosti úložiště.

siteground redakční systémSiteground WordPress webhosting / Siteground WooCommerce webhosting

Ačkoliv redakční systém WordPress, jakožto nejoblíbenější jednoduché prostředí pro správu webu, lze používat dobře s jakýmkoliv nabízeným webhostingem, Siteground vyvinul i speciální „wordpressové“ balíčky hostingu, které disponují chytrými funkcemi pro tento systém.

WordPress webhosting je celkově sestavený jako jednoduché řešení vhodné především pro méně zkušené uživatele. Z tohoto důvodu ani v dražších balíčcích nenajdete nástroje určené pro komerční tvůrce webu. Jinak ale funkcemi i cenou ve všech ohledech je WordPress odpovídá nabídce klasického hostingu. Jednotlivé cenové programy jsou i stejně pojmenované.

WooCommerce webhosting je pak snadná varianta pro tvůrce e-shopů a je pojmenovaný podle oblíbeného pluginu, na jehož principu zde on-line obchod funguje.

Parametry – 9,5/10

Jak již bylo zmíněno výše v našem v přehledu cenových programů, Siteground ve všech balíčcích nabízí omezený prostor, popřípadě další rozšíření prostoru na disku za příplatek. A v základních programech má dokonce limit návštěvnosti. Ačkoliv všichni máme rádi „neomezené“ služby, Siteground se svými limity snaží zachovat rychlost chodu, což je vlastnost, ve které opravdu vyniká. Nedovolí tak provozovat velmi vytížený web na neodpovídajícím serveru. Tuto „pojistku“ jistě oceníte a omezení díky tomu Sitegroundu snadněji odpustíte. Navíc je nutné zmínit, že limit až 40 GB a až 400 000 návštěv za měsíc není malý a nebude omezovat ani středně velké projekty.

A nyní se již pojďme podívat zmíněnou důležitou rychlost. Za svou svižnost webhosting Siteground vděčí používání SSD disků, které nejenže ve srovnání s HDD čtou a zapisují rychleji, ale ještě mají díky absenci pohyblivých částí daleko menší náchylnost k poškození. Samozřejmostí je, že díky výběru výkonného cloudového řešení, bude běhat ještě lépe bez ohledu na zátěž. Dále svižnosti přispívá dynamická mezipaměť, která je ve výchozím nastavení již aktivovaná, nebo třeba bezplatná CDN pro všechny weby, což je systém pro doručování obsahu, který připojí návštěvníka webu na server, jenž je mu nejblíže. U serveru, který není tak vzdálený, se předpokládá kratší odezva. Pokud si pořídíte více než základní službu, můžete se těšit na ultrarychlé PHP pro až o 30 % rychlejší stránky.

možnosti siteground pro všechny weby

Za zmínku také stojí i další funkce, které jsou součástí všech balíčků. Přenos dat ani databáze nejsou nijak limitované. Všechny programy také nabízejí možnost přidat spolupracovníky, samozřejmě podporují e-mailovou schránku s neomezeným počtem adres i možnost provozu e-shopu a také různé systémy pro správu obsahu (CMS). S nástroji na tvorbu stránek zvládne vytvoření a úpravy webu i začátečník bez znalosti kódování. Dokonce pro úplné nováčky je nabízená instalace těch neznámějších a nejoblíbenějších CMS, jako je WordPress, Drupal, Joomla a další.

Jak již bylo zmíněno u jednotlivých cenových plánů, nechybí ani nástroje pro vývojáře, jako poskytnutí přístupu ke správě webu bez loga a zmínkách o Siteground. Na pokročilých balíčcích také chválíme možnost tvorby vlastní zálohy a kopií stránek pro možnost vrácení se k původní variantě nebo testování nanečisto.

Dostupnost – 9,5/10

Siteground se sám na svém webu viditelně dostupností nechlubí, avšak to neznamená, že ještě nemá čím. Celkově se dle zkušeností a dlouhodobého měření pohybuje ve vysokých číslech kolem 99,99 %, mnohdy několik měsíců i v rámci 100 %. My se během recenze podívali, jak si Siteground vede. Na updown.io kromě pár milisekund (navíc mimo ČR) nebyl aktuálně v posledním měsíci žádný výpadek a stoprocentní dostupnost si tedy webhosting skutečně dokázal udržet.

siteground 99,99 - 100 %

Doopravdy maximální stabilitu webu bez výpadků samozřejmě nejlépe rozdělí cloudový webhosting, při kterém případný nefunkční server může být zastoupený dalšími zařízeními.

Zabezpečení – 10/10

Webhosting od Siteground nabízí celou řadu zabezpečení bez ohledu na to, jaký cenový program si vyberete. Základem je samotná infrastruktura, která používá virtualizační metodu zvanou „Linuxové kontejnery“ (LXC). Díky této technologii vytváří webhostigng virtuální samostatný server, který bude bezpečně izolován od ostatních uživatelů. To znamená, že na rozdíl od běžného sdíleného hostingu nemohou další uživatelé náročným zatěžováním infrastruktury ovlivnit výkon vašich stránek.

Samozřejmostí je HTTPS a SSL certifikát zdarma. Ve všech cenových programech se rovněž nabízí pravidelné zálohování každý den. Uloženo lze mít až 30 kopií. Jejich obnovení je zdarma. Pokud byste hledali další vrstvu zabezpečení, mohou být zálohy uložené v datovém centru v jiném státě.

Součástí je dále WAF (Web Application Firewall), pro který neustále Siteground vytváří nová bezpečnostní pravidla, jenž dokáží identifkovat a zastavit potenciální hrozby. Mezi nadstandardní bezpečnostní služby se pak řadí například AI anti-bot systém pro blokování hrozeb. SG Site Scanner zase slouží pro detekci malwaru a kontroluje každý web, na který odkazujete ze své stránky. V případě zjištění závadné URL vás na tuto skutečnost upozorní.

Mezi celou řadu chytrých prvků ještě zmíníme vychytávky pro WordPress, mezi které patří automatické aktualizace softwaru i pluginů. K dispozici je také plugin s názvem SiteGround Security, který obsahuje bezpečností nástroje jako chytrou správu přístupu – podporuje vlastní URL adresu pro přihlášení (nikoliv přednastavenou a dobře známou wordpressovou „názevwebu“/wp-admin), dvoufaktorovou autentizaci pro administrátory a editory nebo možnost vybrat jen konkrétní IP adresy, ze kterých je možné se přihlásit, i limit pro jejich pokusy o přihlášení.

Také dokáže zakázat často používaná a odhadnutelná přihlašovací jména (např. admin). Má i funkce jako skrytí své verze WordPress, RSS a ATOM i Readme.html souboru s informacemi o vašem webu, jelikož hackeři často vyhledávají konkrétní zranitelné parametry na hromadné útoky. Rovněž dokáže znemožnit úpravy kódu prostřednictvím pluginů. Sleduje návštěvy, roboty, pokusy o přihlášení a identifikuje útoky. Také umí zamknout a chránit systémové složky, nastavit postup po hackerském útoku (např. přeinstalovat pluginy, vynutit reset hesla nebo odhlásit všechny uživatele) a další chytré prvky.

Administrace – 7,5/10

Prostředí administrace není na první pohled moderní nebo designově atraktivní. Dobře však plní svou funkci a je přehledné (obzvláště s ohledem na množství vychytávek, které umí pojmout). Díky postrannímu panelu ihned přejdete na nastavení, které potřebujete. Rychlý přístup máte ke všem důležitým nástrojům a službám pro vaše weby, hostingové účty a domény: průvodce nastavením webu, zástupce nástrojů, nastavení fakturace, správa přihlášení a profilů, přístup k podpoře a tak dále.

Siteground je mezinárodní služba bulharské společnosti a uživatelské prostředí češtinu nepodporuje. Ačkoliv i neangličtinář se v administraci vyzná nebo si dopomůže překladačem, může to být pro někoho stále nevýhoda. Obzvláště pro začátečníky v případě nutnosti pochopení technických pojmů nebo řešení specifických problémů s technickou podporou. Kromě angličtiny Sitegroud podporuje také španělštinu, italštinu, francouzštinu a němčinu.

Založení účtu není složité, avšak obsahuje poměrně hodně kroků. Celkem zabere asi 10 minut. Ještě připomeneme, že nabídka slevy platí jen na výchozí výběr 12 měsíců. Pokud si koupíte program jen na měsíc, úvodní cca osmdesátiprocentní akci nezískáte. Při prvním přihlášení zvolíte svůj CMS (Content Management System). Na výběr je WordPress, Joomla, Drupal, Weebly, PrestaShop a další. Siteground nabízí samozřejmě i klasické FTP.

Každý z plánů zahrnuje bezplatné pluginy WordPress Starter a Migrator, které vám pomohou vytvořit nebo migrovat funkční stránky bez problémů. Vše si ovšem musíte naklikat sami. Taktéž připojení domény je na vás. Pro aktivaci ale stačí jen zadat nameservery. Návod najdete v jednom z e-mailů, které obdržíte. Dále ani SSL a CDN se neaktivují automaticky a bude nutné jejich manuální zprovoznění přes nastavení účtu. Tyto maličkosti většina registrátorů zvládá automaticky a nezatěžuje vás s nimi. Nejedná se však o zásadní nedostatek Sitegroundu. Vše je práce na pár kliknutí.

Podpora – 9,5/10

Přímo na webu najdete zajímavé inspirativní články pro tvůrce webu a nechybí ani množství návodů k obsluze, které vám vyřeší mnoho problémů. Pokud byste si však s čímkoliv i přesto nevěděli rady, lze se obrátit i na zákaznickou podporu. Ta funguje velmi dobře a prakticky na ni nenajdete mezi uživateli žádné záporné recenze. Dokonce je servis často hodnocený jako nejrychlejší, nejschopnější a technicky nejšikovnější, s jakým se kdy uživatelé setkali.

My v našem testování slibovanou schopnost reakce do deseti minut potvrzujeme. Odpověď získáte prakticky ihned i bez přepojování na další a další pracovníky. Plusem je fungování 24/7. Nutné je ale počítat s tím, že s češtinou nepochodíte. Obchodní chat je k dispozici každému, technická poradna až po registraci. Samozřejmě se nabízejí i další možnosti kontaktu jako telefon +44 800 862 0280. Nechybí ani profily na sociálních sítích.

Závěrečné hodnocení

9.2

Perfektní

Siteground nabízí řešení pro malé i větší projekty. V bezpečnosti a rychlosti nedělá přitom mezi svými programy rozdíly. Všechny hostované stránky běží přes SSD disky, umí díky CDN odkázat návštěvníka k nejbližšímu serveru a pomocí LXC zase zajistí virtuální předělení, tudíž že vám ostatní webovky na sdíleném serveru při zatížení neseberou výkon. Chválíme také vysokou dostupnost a schopnou a rychlou zákaznickou podporu. Siteground dobře spolupracuje s různými systémy pro správu webu a vydává velmi užitečné a chytré pluginy. Naopak věcí, která vás může překvapit, je nutnost si v administraci mnoho věcí nastavit samostatně. Návody ovšem nechybí a není to práce na dlouhou dobu. Pro někoho může být i nemilá absence češtiny a limit počtu návštěvnosti za měsíc. Ten ale pomáhá zajistit nepřetěžování serveru a tím i rychlý chod. Pokročilá cloudová řešení již limit návštěvnosti nemají a dokonce si můžete navolit velikost úložiště i výkon dle svých potřeb. Za zmínku také stojí, že na úvod nákup dostanete velmi výraznou slevu.

Parametry
9.5
Dostupnost
9.5
Zabezpečení
10
Administrace
7.5
Podpora
9.5
Klady
 • Nadstandardní bezpečnostní funkce
 • Denní zálohování + vlastní zálohy
 • U cloudu možnost navolit si parametry
 • Ochotná, rychlá a šikovná podpora
 • Rychlé SSD + CDN a LXC pro zrychlení
 • Možnost správy bez loga / názvu Siteground
 • Vysoká míra dostupnosti
Zápory
 • Mnoho věcí budete nastavovat sami
 • U běžného hostingu limity i pro návštěvnost
 • Absence češtiny v administraci
 • Po úvodní slevě nutné počítat s vyššími cenami

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (101 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář