Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Apache Matta MX-I 2020

test elektrokola Apache Matta MX-I 2020

Cesta do práce, po pracovní době rychlá zastávka v kavárně a o víkendu výprava za město s dětmi – elektrokolo Apache Matta MX-I 2020 vás doprovodí na všech vašich výletech. V recenzi jsme se na tento stroj a jeho vlastnosti podívali podrobněji.

Hodnocení elektrokola Apache Matta MX-I 2020

9.3

Perfektní

Všestranné krosové elektrokolo Apache Matta MX-I 2020 si zamilují všechny aktivní dámy. Při svých cestách se budete moci spolehnout na bytelnou konstrukci, výkonný motor i baterii s vysokou kapacitou. Cena je vyšší, plně však odpovídá kvalitě.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
10
Výbava
9
Klady
  • Povedený design
  • Kvalitní konstrukce
  • Univerzální využití
  • Dojezd až 160 km
  • Přehledný displej
Zápory
  • Vyšší cena
  • Menší zdvih vidlice

Konstrukce a zpracování – 9/10

Zpracování recenzovaného elektrokola Apache Matta MX-I 2020 je obecně na velmi dobré úrovni. Tomu také odpovídá vyšší cenovka, která pro někoho může být tou hlavní překážkou při nákupu.

Pohon zajišťuje elektromotor Bafang MaxDrive 250 W s točivým momentem až 80 Nm. Jedná se o středový motor, který jen minimálně ovlivňuje jízdní vlastnosti. K tomu je téměř bezhlučný. Součástí jsou kola o velikosti 28″ s plášti Impac Smartpac. Rám s integrovaným vedením bowdenů a hadic, s nižším nástupem a v praktickém osazení – to jistě ocení každá žena.

Elektrokolo Apache Matta MX-I 2020 váží 19,2 kg, baterie pak 3,1 kg. Celková hmotnost tedy činí 22,3 kg. Tato hodnota se pohybuje v mezích průměru a značí, že se vám s ebikem bude pohodlně manipulovat.

test elektrokola Apache Matta MX-1

Jízdní vlastnosti – 9/10

Elektrokolo Apache Matta MX-I 2020 je ideální pro všechny aktivní dámy. Jedná se o typ eCROSS, což pro vás znamená jediné – jeden den na něm vyrazíte do města, druhý zdoláte polní stezku za domem. Model je skutečně maximálně univerzální, což představuje jednu z jeho největších předností.

Co se samotné jízdy týče, tu jsme si moc užili. Sedlo Spec Sport je pohodlné, řidítka 31,8 × 680 mm vám umožní sedět v takové pozici, která je šetrná k vašim zádům. Pomocí stavitelného představce si jednoduše sklon přizpůsobíte na míru. Umístění motoru i baterie má jen minimální vliv na jízdní vlastnosti, stroj se tak chová přirozeně.

Součástí elektrokola Apache je odpružená vidlice SR Suntour NEX HLO se zdvihem 63 mm. To je spíše nižší číslo, horské typy se mohou pochlubit výrazně vyšším zdvihem. Pro rekreační vyjížďky do přírody je to dostatečná hodnota, na těžkém terénu už ale absolutní radost z jízdy nepocítíte.

elektrokolo Apache Matta MX-I 2020 jízdní vlastnosti

Dojezd a baterie – 10/10

Elektrokolo Apache Matta MX-I 2020 je vybavené kvalitním akumulátorem LG Li-Ion s kapacitou 16 Ah (576 Wh). Baterii najdete ve spodní rámové trubce, kde je plně integrovaná. Nijak tak nenarušuje celkový design elektrokola.

Dle výrobce s elektrokolem Apache Matta na jedno nabití ujedete až 160 km. Reálný dojezd samozřejmě záleží i na dalších faktorech, nás ale v tomto ohledu model nadchnul. I když ebike nebudete vůbec šetřit a zvolíte na pohon náročný profil tratě, spolehnout se můžete na dojezd mezi 120 až 160 km. A to už je pořádná dálka.

Baterii před přehřátím, zkratem či přebitím chrání chytrý systém řízení. Díky tomu je zcela nenáročný na údržbu. Chytrý systém řízení také znamená dlouhou životnost, s baterií najedete až 25 tisíc kilometrů.

elektrokolo Apache Matta MX-I 2020 s dojezdem 160 km

Výbava – 9/10

Elektrokolo Apache se chlubí pořádně nadupanou výbavou. K dispozici vám bude 9rychlostní řazení. Hydraulické brzdy Shimano s disky 180 mm jsou spolehlivé a umožní vám rychle reagovat za každé situace. Ve výbavě Apache Matta MX-I nechybí ani bezpečností prvek v podobě reflexního pruhu na pláštích.

Pochválit musíme barevný TFT displej, který je dostatečně velký a přehledný. Zvolíte si na něm vhodný jízdní režim, budete sledovat ujetou vzdálenost, rychlost i stav baterie. Displej se snadno obsluhuje pomocí odděleného tlačítkového ovladače. Ten budete mít vždy po ruce, nachází se totiž hned vedle levé brzdové páčky.

Potěšila nás také přítomnost USB portu, který je umístěný přímo na středu řidítek. Je tak snadno přístupný. Port využijete pro dobití mobilního telefonu či jiných elektronických zařízení. Ani na cestách se už tedy nebudete potýkat s nízkou kapacitou baterie smartphonu.

výbavaelektrokolo Apache Matta MX-I 2020

Technické parametry

Klíčové vlastnosti
Parametry
Určení Krosové elektrokolo
Modelový rok
2020
Baterie 576 Wh / 16 Ah
Dojezd Až 160 km
Umístění motoru
Středový
Umístění baterie
Ve spodní rámové trubce
Brzdy Hydraulické
Odpružení S odpruženou vidlicí, se zdvihem 63 mm
Počet převodů
1 × 9

Oblíbená elektrokola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář