Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Apache Wakita Tour

4. 3. 2021 aktualizováno

recenze Apache Wakita Tour

Elektrokolo do města s názvem Apache Wakita Tour má v našem srovnání jeden z nejlepších poměrů ceny a výkonu. Testovaný stroj vás překvapí bohatou výbavou a dobrým zpracováním. A v čem tkví jeho síla?

Hodnocení elektrokola Apache Wakita Tour

9.1

Perfektní

Univerzálně použitelné elektrokolo městského typu se sníženým rámem nad konkurencí vyniká svým bohatým příslušenstvím. Uveze i těžší náklad. Vzhledem k přijatelné ceně překvapivě nabízí nadstandardní výbavu v podobě hydraulických kotoučových brzd nebo USB. Jízda na Apache Wakita Tour je snadná a vysoce pohodlná. Vidlice i sedačka mají odpružení. Baterii najdete netypicky umístěnou za sedlovou trubkou. Její kapacita je dostačujících 110 km.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
8.5
Výbava
10
Klady
  • Výborný poměr ceny a kvality
  • Stavěné na převážení těžšího nákladu
  • Zvládne i lehký terén
  • Snadné nastupování i ovládání
  • Gelová sedačka s tlumením a odpružená vidlice
  • 5 stupňů asistence
  • Kvalitní brzdy
  • Velmi bohaté příslušenství
Zápory
  • Menší zdvih vidlice
  • Baterie za sedlovou trubkou (má ale i své výhody)

Konstrukce a zpracování – 9/10

Apache Wakita se řadí mezi el. kola do města, přičemž typ Tour značí jeho sportovnější provedení. Ve své kategorii vás potěší vysokou kvalitou zpracování. Má klasicky snížený rám pro snadné nastupování, zároveň však zvládne i náročnější jízdu mimo město. Pevné provedení umožňuje tomuto stroji převážet těžší náklady. Na zadní nosič naložíte až 25 kg. To z Apache Wakita Tour dělá skvělý stroj na velké nákupy.

Nosnost celého městského elektrokola Apache Wakita Tour je 120 kg. Hmotnost konstrukce činní 19,4 kg + 3,2 kg baterie. Dohromady tedy váží 22,6 kg. Rám je vyrobený z lehkého hliníku. Motor Apache Power Silent se nachází na zadním kole. Jak již název „Silent“ napovídá, má tichý chod. Zároveň dokáže účinně využívat energii pro efektivní pohyb vpřed a pro šetření baterie. Vzhledem k celkovému kvalitnímu provedení má Apache Wakita Tour velmi dobrou pořizovací cenu.

Apache Wakita Tour - výbava

Jízdní vlastnosti – 9/10

V rámci použití je Apache Wakita Tour univerzálně použitelným elektrokolem. Kromě města se hodí na výlety po cyklostezkách i neudržovaných polních pěšinách. Přes všední dny bude skvělým dopravním prostředkem pro jízdy do školy nebo do práce a na nákupy. O víkendu se s ním můžete vydat například objevovat okolí vaší chaty v přírodě.

Jízda na městském elektrokole Apache Wakita Tour je mimořádně pohodlná. Tvarování řídítek umožňuje sedět ve sportovnější pozici, než je u konkurenčních modelů běžné. Díky tomu vás nebudou bolet záda ani po překonání delší trasy. Komfortu také přispívá tlumení na sedačce a odpružení na vidlici se zdvihem 63 mm. To je poměrně menší, ale stále dostačující hodnota.

Pláště jsou hladké a úzké. Nemají tudíž příliš velký valivý odpor a zbytečně neztěžují pohyb vpřed. Vyznačují se zvýšenou odolností proti defektům a mají na sobě reflexní prvky. Šlapání na Apache Wakita Tour je celkově jednoduché i díky zadnímu pohonu, který pomáhá k minimalizování fyzické námahy.

Dojezd a baterie – 8,5/10

Baterie se nenachází na konstrukci. Dokonce ani není umístěná na hlavním rámu. Její uložení za sedlovou trubkou sice může mírně škodit jízdním vlastnostem, avšak má své opodstatnění. Velmi dobře se k akumulátoru dostanete při nabíjení či jiné obsluze – a hlavně vám nic nepřekáží při nastupování. Recenzované městské elektrokolo Apache Wakita Tour tak mohou využívat bez obtíží i senioři či osoby s fyzickým omezením.

Hlavním parametrem baterie, který každého zajímá, je samozřejmě její výdrž. Kapacita 468 Wh / 13 Ah poskytuje dojezd přibližně 110 km, což je na městský model dobrá hodnota. V praxi samozřejmě záleží na síle pohonu a na okolních podmínkách. Minimum je 65 km a nejvíce se můžete dostat na 120 km.

Akumulátor disponuje ochranou proti přehřátí, zkratu či přebití. Životnost baterie je zhruba 15 000 až 25 000 km, neboli 800 až 1 200 plných nabíjecích cyklů (při částečném dobíjení je počet cyklů vyšší). V časovém horizontu to vychází na 5 až 9 let.

Konstrukce a zpracování

Výbava – 10/10

Vzhledem k přijatelné ceně městského elektrokola Apache Wakita Tour vás jistě překvapí jeho pokročilá výbava. O bezpečnost se starají vysoce kvalitní a spolehlivé hydraulické kotoučové brzdy. Převodník má 9 rychlostí a mezi stupni asistence si můžete vybrat z 5 módů pohonu. Nejvyšší dokonce umožňuje točení nohou naprázdno a elektrokolo přitom jede. Také lze motor úplně vypnout či aktivovat asistenta chůze s bicyklem.

Pro nastavení a kontrolu základních údajů o jízdě je Apache Wakita Tour vybavené přehledným LCD displejem s velkými čísly pro lepší čitelnost. Vzhledem k nízké pořizovací ceně se zde překvapivě nachází i USB port pro připojení různých zařízení.

Zajímavostí je, že sedlo je pro zvýšení pohodlnosti nejen odpružené, ale také gelové. Tím ale rozhodně výbava nekončí. Apache Wakita Tour má jedno z nejširších příslušenství na trhu. Spolu s ním zakoupíte rovnou zadní nosič, blatníky, stojánek, kryt řetězu i světla. Plusové body si od nás elektrokolo vysloužilo také již zmíněnými odolnějšími plášti s reflexním pruhem.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Městské elektrokolo
Modelový rok: 2020
Baterie: 468 Wh / 13 Ah
Dojezd: až 120 km
Umístění motoru: Zadní
Umístění baterie: Za sedlovou trubkou
Brzdy: Hydraulické kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 63 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 120 kg

Nejprodávanější elektrická kola na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář