Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Apache Yamka E4

3. 3. 2021 aktualizováno

recenze Apache Yamka E4

Apache Yamka E4 patří mezi dámská horská elektrokola. Jedná se o cenově dostupné provedení, které se snadno ovládá a díky přijatelné hmotnosti se s ním lehce manipuluje. Potěší vás celou řadou praktických prvků.

Hodnocení elektrokola Apache Yamka E4

8.9

Skvělé

Ačkoliv nemá dámské horské elektrokolo Apache Yamka E4 příliš silní motor, svými jízdními vlastnostmi bude ideální volbou pro všechny nenáročné cyklistky. Začátečníci a příznivci komfortní jízdy i v nerovném terénu na něm ocení dobré odpružení, snadné ovládání a také nízkou hmotnost, která usnadňuje manipulaci. Zadní motor se stará o lehké šlapání. Přehazovačka má 3 × 9 rychlostí a asistenci si můžete nastavit v pěti stupních. Nejvyšší pohon dokonce jede bez jakékoliv vaší fyzické námahy. Baterie na rámu poskytne dojezd až 110 km.

Konstrukce a zpracování
8.5
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
8.5
Výbava
9.5
Klady
  • Nízká cena
  • Snadná ovladatelnost
  • Lehké šlapání
  • Pohodlná jízda
  • Přijatelná váha a snadná manipulace
  • Kotoučové brzdy, USB port
Zápory
  • Motor by mohl být silnější

Konstrukce a zpracování – 8,5/10

Apache Yamka E4 patří mezi cenově dostupnější horská elektrokola. Je tudíž nutné počítat s tím, že v některých ohledech na něm bylo šetřeno. Motor má nominální výkon 250 W, což je běžný standard. V případě potřeby zvýšení síly, například při strmém stoupání do kopce, by se ale větší výkon hodil. Jeho krouticí moment je také poměrně menších 45 Nm. V porovnání s pokročilými je také rozdíl v umístění motoru – nachází se v zadním náboji, nikoliv ve středu.

Konstrukce a zpracování

Parametry motoru milovnicím extrémních horských terénů neudělají radost, avšak pro rekreační cyklistky, na které se Apache Yamka E4 zaměřuje, přináší několik velkých výhod. Menší výkon je pro běžné použití dostačující a zbytečně nežere baterii. Zadní pohon v porovnání se středovým zase výrazně usnadňuje šlapání. Jízda s asistencí i bez ní tedy bude příjemně snadná.

Pohyb vpřed usnadňuje nejen zadní umístění motoru, ale také poměrně nízká váha 18,1 kg + 2,8 kg baterie. Apache Yamka E4 je především začátečnický typ, tudíž je dobře, že se s ním dá díky malé váze snadno manipulovat. Nosnost přitom zůstává standardních 120 kg.

Jízdní vlastnosti – 9/10

Jízdní vlastnosti i celkové zpracování testovaného modelu jsou velmi dobré. Pokud však bývají vaším cílem nejnáročnější horské podmínky, bude lepší zvolit pokročilejší provedení. Apache Yamka E4 se nejlépe hodí do lehkého terénu nebo na cyklostezky. Snadno se ovládání a výrazně silné pláště zabraňují klouzání. Již název motoru „Apache Power Silent Plus“ prozrazuje, že toto elektrokolo je příjemně tiché.

Na elektrokole Apache Yamka E4 najdete odpružení se zdvihem 100 mm, které tlumí nepříjemné otřesy. Díky mimořádné pohodlnosti se hodí i pro dlouhé výlety. Pokud máte strach z překonávání větších vzdáleností, můžete se spolehnout na účinný pohon. Při zapnutí nejvyššího stupně asistence stačí jen naprázdno protáčet nohy na šlapačkách bez jakéhokoliv úsilí – o pohyb vpřed se kompletně postará motor.

Dojezd a baterie – 8,5/10

Baterie je integrovaná, ale není přímo vsazená do konstrukce. Nachází se ve viditelně oddělném pouzdře na spodní rámové trubce. Akumulátor s kapacitou 468 Wh / 13 Ah umožňuje elektrokolu dojezd maximálně 110 km; samozřejmě v závislosti na hmotnosti jezdce, profilu trati i dalších faktorech. To je průměrná a u modelu střední třídy očekávatelná hodnota. V baterii samozřejmě nechybí bezpečnostní ochrana proti defektům, jako je přebití, přehřátí či zkrat.

Apache Yamka E4 2020 - výdrž baterie

Výbava – 9,5/10

Sledování parametrů jízdy a ovládání celé řady funkcí probíhá přes displej. Ten má vyšší kontrast a dobrou čitelnost i při slunečním světle. Navíc se vyznačuje přehledným uspořádáním všech informací. Jízdu si můžete přizpůsobit díky pěti režimům asistence a široké nabídce 3 × 9 rychlostí. Převodník s více stupni vám maximálně usnadní námahu se šlapáním.

Vzhledem k tomu, že horské elektrokolo Apache Yamka E4 patří v mnoha parametrech ke střední třídě, vás jistě překvapí jeho nadstandardní výbava. Najdete zde spolehlivé kotoučové brzy i vychytávky jako USB konektor, jenž většinou bývá výsadou pokročilejších modelů. Během jízdy lze s jeho pomocí zapojit GPS, mobil, světla a další periferie.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2020
Baterie: 468 Wh / 13 Ah
Dojezd: 110 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Na rámu
Brzdy: Kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 3 × 9
Nosnost: 120 kg

Oblíbená elektrokola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář