Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Crussis e-Country 7.6-S

4. 3. 2021 aktualizováno

recenze Crussis e-Country 7.6-S

Crussis e-Country 7.6-S právem získalo první místo v našem testu městských elektrokol. Jedná se o kvalitně zpracovaný model s integrovanou velkokapacitní baterií, středovým rámem a dobrým odpružením. Mezi městskými typy se řadí ke špičce. Proč patří mezi oblíbená česká elektrokola se dočtete v aktuální recenzi.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Country 7.6-S

9.4

Perfektní

Elektrokolo Crussis e-Country 7.6-S patří ke špičce mezi městskými typy. Na rozdíl od konkurence se může pochlubit středovým a výkonným motorem, plně vestavěnou baterií v rámu a plnohodnotným odpružením se zdvihem 100 mm. Má kvalitní hydraulické brzdy, USB port a barevný displej. Díky odolné konstrukci se hodí nejen do města, ale také do lehkého terénu. Na Crussis e-Country 7.6-S také chválíme pohodlnost jízdy a kvalitu zpracování.

Konstrukce a zpracování
9.5
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
9.5
Výbava
9
Klady
  • Kvalitní provedení
  • Zvládne i lehký terén
  • Rámová baterie a středový motor
  • Plnohodnotné odpružení
  • Pohodlná jízda
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Barevný displej a USB port
  • Kvalitní hydraulické brzdy
Zápory
  • Průměrné množství příslušenství
  • Mezi městskými typy dražší

Konstrukce a zpracování – 9,5/10

Pokud považujete městské modely za jednodušší a méně kvalitní, Crussis e-Country 7.6-S vás vyvede z omylu. Jedná se o perfektně zpracované provedení, jaké je u české značky Crussis typické.

Tento model se může pochlubit velkou odolností a na rozdíl o levnější konkurence také středovým motorem a plně integrovanou baterií v rámu. Rovněž svým odpružením vidlice se zdvihem 100 mm se blíží spíše pokročilým typům než běžně dostupným městským variantám.

recenze elektrokola e-Country 7.6 (2021)

Ačkoliv je elektro kolo Crussis e-Country 7.6-S o malinko vyšší než jiné modely, má stále typický tvar městského typu se sníženým rámem. Dobře se na něj nasedá a hodí se i pro seniory, osoby se sníženou pohyblivostí nebo dámy, které na něm chtějí jezdit v sukni.

Rám tohoto městského elektrokola je vyrobený z hliníku. Celkovou hmotnost bicyklu výrobce Crussis klasicky neudává, protože neexistuje standardizované měření napříč různými značkami. Navíc záleží na zvolené velikosti rámu. S nosností 120 kg se ale nemusíte nijak omezovat a klidně můžete na Crussis e-Country 7.6-S naložit všechen nákup.

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Stejně jako kvalitou zpracování, tak také jízdními vlastnostmi Crussis e-Country 7.6-S vyniká nad mnohými konkurenčními městskými stroji. Díky dostatečnému odpružení je jízda velmi pohodlná. Kromě nadstandardní míry zdvihu vás potěší i nastavitelnost a přizpůsobivost vidlice různě těžkým jezdcům. Pružinové tlumení v terénu pomáhá a na zpevněné cestě díky uzamykání zbytečně neomezuje sílu šlapání.

Se silným motorem Bafang Max Drive s točivým momentem 80 Nm a odolnou konstrukcí se můžete bez obav pohybovat nejen po upravených silnicích ve městě, ale i v běžném lehkém terénu, jakým jsou například polní cesty. Samozřejmě je nutné brát v potaz snížený tvar městského typu, který není určený do nejtěžších podmínek. Elektrokolo Crussis e-Country 7.6-S je hezky vyvážené a má celkově plynulý pohyb. Torzní snímač šlapání přizpůsobuje pohon míře vašeho šlapání.

Dojezd a baterie – 9,5/10

Recenzované městské elektrokolo Crussis e-Country 7.6-S je schopné velmi dlouhého dojezdu 150 km s ohledem na stupeň asistence a okolní podmínky. To je pro pohyb ve městě i pro běžné projížďky více než dostatečná hodnota. Budete tak mít jistotu, že se vždy dostanete kam potřebujete, a bezpečně se vrátíte. Zároveň není nutné příliš časté nabíjení. Akumulátor Panasonic má kapacitu 630 Wh / 17,5 Ah.

Jak již bylo zmíněno, baterie se nachází přímo v rámu. Nesnižuje tak aerodynamické vlastnosti ani estetický vzhled elektrokola. Pro delší životnost a větší bezpečnost je vybavená BMS deskou (Battery Management System). Ta ji chrání před nehodami jako je přebití, přehřátí či zkrat.

Dojezd a baterie e-Country 7.6 2021

Výbava – 9/10

Míru asistence ovládáte přes barevný LCD displej. Najdete na něm uvedené také různé informace o jízdě od aktuální rychlosti až po ujeté kilometry. Převodník má 9 stupňů. Menší počet rychlostí je u městských elektrokol běžný. Za zmínku stojí i přítomnost USB portu, přes který si můžete připojit k elektrokolu různá externí zařízení. Brzdy jsou kotoučové hydraulické.

U městských typů bývá zvykem přítomnost různého vybavení a příslušenství, abyste si již nemuseli nic pořizovat a mohli začít ihned jezdit. Elektrokolo Crussis e-Country 7.6-S je v tomto ohledu poměrně strohé. Avšak i blatník a nosič udělají radost. Světla a jiné drobnosti si budete muset dokoupit sami.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Městské elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 630 Wh / 17,5 Ah
Dojezd: 150 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Hydraulické kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 120 kg

Nejoblíbenější elektrokola

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář