Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Cyclamatic CX 4

Test Cyclamatic CX 4 – elektrické skládací kolo s odpružením rámu.

Cyclamatic CX 4 v našem srovnání skládacích elektrokol patří k modelům poskytující pohodlí pro jízdu po městě nebo na kratší vyjížďky do méně náročného terénu. Jde o hybrid mezi městským a rekreačním skládacím typem, které nabízí dojezd až 80 km na jedno nabití. Podrobnosti se dozvíte v aktuální recenzi.

Hodnocení elektrokola Cyclamatic CX 4

8

Skvělé

Cyclamatic CX 4 je napůl městské a napůl rekreační elektrokolo se skládacím mechanismem. Složit jej můžete snadno na polovinu a ušetřit si značné množství prostoru. 

Zásluhu na atypičnosti má celoodpružený rám z hliníku, jehož tlumení lze uzamknout. Výhodou jsou použité komponenty značky Shimano vyznávající záruku kvality. O usnadnění jízdy se postará středové umístění motoru, které patří k nejvýkonnějším.

Velkým mínusem je opravdu těžká konstrukce, která znemožňuje přenášení na delší vzdálenosti.

Konstrukce a zpracování
8
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
8
Výbava
7
Klady
  • Odpružení rámu
  • Kvalitní komponenty Shimano
  • Slušná dojezdová vzdálenost
  • Lze použít i k rekreačním účelům
Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Nemá nosič

Konstrukce a zpracování – 8/10

Testování skládacího elektrokola Cyclamatic CX 4 začneme pohledem na konstrukci rámu. Ta je zhotovena z hliníku, čímž kolo maximálně ulehčuje. Se vším všudy však celé elektrokolo váží 27,6 kg, takže rozhodně nepatří k těm lehčím. 

Rám je doplněn o odpružení, což u městských modelů skládacích el. kol příliš nenajdete. Odpružení se nachází na přední vidlici a má zdvih 90 mm, a také vzadu. Ocenitelná je i možnost jeho uzamčení. Tento doplněk by měl jízdu v městském terénu maximálně zpříjemnit. Vadit tedy nebudou ani dlažební kostky. 

Složit jej lze snadno vejpůl, čímž ušetříte velký prostor v kufru auta nebo kdekoliv v domácnosti. Nosnost elektrické skládačky Cyclamatic CX 4 je až 120 kg, takže se hezky srovná s běžnými elektrokoly bez skládacího mechanismu. Konstrukce a zpracování Cyclamatic CX 4

Jízdní vlastnosti – 9/10

Velikost kol 20 palců je výhodná pro dobré udržení rychlosti a zároveň zachovávají příjemnou obratnost. Rám hodnoceného skládacího elektrokola Cyclamatic CX 4 má velikosti 13 palců, takže se nejlépe hodí pro cyklisty od 165 do 185 cm výšky. 

Pohodlnou jízdu zajistí odpružení rámu vpředu i vzadu, které si můžete kdykoliv uzamknout. 

Díky středovému umístění motoru se dočkáte velmi přívětivých jízdních vlastností při dopomoci. Takto využitá síla je maximálně efektivní a zvládne i menší nerovnosti a převýšení v maximální rychlosti 25 km v hodině.

K jízdním vlastnostem také zmíníme kvalitní mechanické kotoučové brzdy značky Shimano, které nezklamou za jakéhokoliv počasí.Recenze elektrokola Cyclamatic CX 4

Dojezd a baterie – 8/10

Dojezd až 80 km je slibován s ohledem na hmotnost jezdce, povětrnostní podmínky a další fyzikální vlastnosti včetně míry zvolené dopomoci. To je ocenitelné pro rychlé přejezdy po městě nebo na kratší výlety.

Li-ion akumulátor o kapacitě 10 Ah se nabíjí 8 hodin a je umístěn za sedlovou trubkou. Během noci si jej tedy nachystáte na další den, ráno odpojíte nabíjení a můžete vyrazit.

Testované elektrokolo Cyclamatic CX 4 vás tedy dojezdem omezovat nebude.

Výbava – 7/10

Základní výbavou Cyclamatic CX 4 jsou praktické prvky v podobě blatníků a stojanu. Dále jsou součástí i pedály. Oproti jiným městským skládacím elektrokolům nemá zadní nosič, který přijde vhod třeba pro převezení nákupu. 

Na řídítkách se nachází LCD displej, který zobrazuje všechny podstatné informace, tj. stav baterie, aktuální rychlost, nastavení režimu podpory při šlapání a počet ujetých kilometrů.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Městské a rekreační skládací elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 10Ah/360 Wh
Dojezd: 80 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Za sedlovou trubkou
Brzdy: Mechanické kotoučové
Odpružení: Celoodpružené
Počet převodů: 1 × 6
Nosnost: 120 kg

Populární skládací el. kola na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (37 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář