Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Devron Riddle M1.7

3. 3. 2021 aktualizováno

recenze Devron Riddle M1.7

Model Devron Riddle M1.7 patří mezi levná horská elektrokola, na kterém oceňujeme jeho kvalitní zpracování a nadstandardní vybavení v podobě spolehlivých brzd i dobrého odpružení vidlice. Co dalšího tento model nabídne?

Hodnocení elektrokola Devron Riddle M1.7

8.5

Skvělé

Devron Riddle M1.7 je zástupcem levných elektrokol pro rekreační využití. Udělá radost nenáročným sportovcům i zákazníkům, kteří hledají odolný dopravní prostředek. Díky užším plášťům, než bývá u horských typů zvykem, má nízký valivý odpor a snadno se na něm šlape. Nehodí se však do těžkého terénu. Motor je umístěný v zadní části a baterie na rámu. Kladně hodnotíme spolehlivé hydraulické kotoučové brzdy a měkké odpružení s velkým zdvihem 120 mm. Za svou nízkou cenu Devron Riddle M1.7 nabízí mnoho dobrých vlastností.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
8.5
Dojezd a baterie
8
Výbava
8.5
Klady
  • Nízká cena
  • Snadné šlapání s malým odporem
  • Dobrá ovladatelnost + pohodlná jízda
  • Velká míra odpružení vidlice
  • Dostatečná výdrž baterie
  • Spolehlivé brzdy
Zápory
  • Nevhodné do terénu
  • Zadní motor a baterie mimo rám
  • Užší pláště

Konstrukce a zpracování – 9/10

Hledáte především levný model, který zároveň bude mít pevné a odolné zpracování a poradí si s běžnými terénními výzvami cyklostezek i tratí mimo upravované cesty? V takovém případě se vám bude líbit právě Devron Riddle M1.7. Ačkoliv patří mezi kousky s nižší cenovkou, zaujme vás vysokým výkonem, o který se stará motor Etrotek. Ten najdete umístěný v zadní části. Jeho předností je rychlá akcelerace a dostatečná síla pro vyjetí všech strmých kopců.

Horské elektrokolo Devron Riddle M1.7 váží 24,25 kg, což je pro bicykly s elektrickým pohonem očekávatelná vyšší hmotnost. Rám je hliníkový. Jednou z věcí, která vás jistě překvapí, je velmi účinné odpružení vidlice se zdvihem 120 mm, což je lepší hodnota, než jaké dosahují mnohé pokročilé horské modely. Nosnost činí 120 kg.

Konstrukce a zpracování Devron Riddle M1.7

Jízdní vlastnosti – 8,5/10

Pláště Devron Riddle M1.7 nejsou tak široké a robustní, jak bývá u horských typů zvykem. Díky tomu si recenzovaný model dobře poradí s upravenými cestami a při šlapání u něho vzniká mnohem menší valivý odpor v porovnání s většinou klasických elektrokol. Nejlepší uplatnění Riddle M1.7 od značky Devron najde na běžných cyklostezkách a v lehčím terénu. Pokud je vaším cílem naopak adrenalinová jízda v extrémních podmínkách, doporučujeme zvolit pokročilejší elektronický typ.

Díky zadnímu motoru se stroj snadno ovládá a příjemně lehce se na něm šlape. Kvalitní odpružení zase zajistí komfortní jízdu i na nerovném povrchu. Vidlice má své tlumení zamykatelné, tudíž vám nebude při jízdě po hladké silnici zbytečně ztěžovat pohyb vpřed.

Dojezd a baterie – 8/10

Baterie Phylion DT-09 s kapacitou 11 Ah zajistí dojezd až 110 km. Má tedy velmi dobré využití energie. Reálný parametr dojezdu se samozřejmě může lišit dle míry asistence, terénu, hmotnosti cyklisty nebo okolních podmínek.

Baterii najdete umístěnou na rámu, ale není přímo zasazena do jeho linie, jak tomu bývá u pokročilejších horských modelů zvykem. Ačkoliv někomu tento design, který na první pohled neprozrazuje, že se jedná o elektrokolo, může připadat hezký, v praxi nemá příliš dobré aerodynamické vlastnosti ve srovnání s klasickou rámovou baterií.

Dojezd a baterie

Výbava – 8,5/10

Na horském elektrokole Devron Riddle M1.7 najdete základní vybavení, které odpovídá přijatelně nízké pořizovací ceně. Za pochvalu stojí hydraulické kotoučové brzdy Shimano. Díky nim se můžete spolehnout na bezpečnou jízdu a rychlé zastavení i v náročných podmínkách. Ve výbavě najdete 24 převodů, které se ovládají pomocí páček na řídítkách. Pro zobrazení důležitých informací, jako je například stav baterie, zde slouží černobílý LCD displej.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2019
Baterie: 11 Ah
Dojezd: 110 km
Umístění motoru: Zadní
Umístění baterie: Na rámu
Brzdy: Hydraulické kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 120 mm
Počet převodů: 24
Nosnost: 120 kg

Nejoblíbenější elektrická kola na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář