Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Inmotion P2

4. 3. 2021 aktualizováno

recenze Inmotion P2

Inmotion P2 patří mezi nejvíce originální modely. Jedná se o skládací elektrokolo, které je ideální pro pohyb ve městě. Svým celkovým provedením i nadstandardním vybavením se výrazně liší od většiny běžných elektrokol na trhu.

Hodnocení elektrokola Inmotion P2

8.3

Skvělé

Inmotion P2 je netypickým elektrokolem určeným do města. Od ostatních modelů se liší nejen svým tvarem, ale také tempomatem, odemykáním na klíček a přítomností brzdového světla. Ovládá se pomocní mobilní aplikace, což nebývá zvykem. Ve své výbavě má kvalitní kotoučové brzdy a USB port. Vybrat si můžete ze tří stupňů pohonu. Vzhledem k nízké ceně vás Inmotion P2 překvapí i vyšší nosností. Ačkoliv se jedná o skládací model, lze sbalit jen řídítkovou část. Velkým plusem je nízká hmotnost a snadná ovladatelnost. Naopak jako hlavní slabinu shledáváme krátký dojezd.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
8
Dojezd a baterie
6.5
Výbava
9.5
Klady
  • Originální provedení
  • Mezi skládacími typy vyšší nosnost
  • Nízká hmotnost
  • Tempomat, USB, světla
  • Spolehlivé kotoučové brzdy
  • Displej i mobilní aplikace
Zápory
  • Není plně skládací (jen řídítka)
  • Kratší dojezd

Konstrukce a zpracování – 9/10

Inmotion P2 na první pohled ani nepřipomíná svým zajímavým tvarem elektrokolo. Když k tomu přičteme ještě fakt, že se odemyká pomocí klíčku jako motorka, je třeba uznat, že mluvíme spíše o kompaktním motorovém vozítku se šlapačkami. Využití má však stejné jako jakékoliv jiné malé elektrokolo do města.

Konstrukce a zpracování elektrokola Inmotion P2

Originální a cenově přijatelný Inmotion P2 patří mezi skládací typy. Jeho sbalení a rozložení je snadné a rychlé. Nutné je však říct, že skládání probíhá trošku jinak, než tomu bývá zvykem u konkurenčních modelů. Recenzované elektro kolo Inmotion se nepřehýbá v půli v rámu, jen se sklopí řídítka. Celkově je pak dost malé na to, abyste jej snadno přenesli v ruce.

Váha 17 kg patří mezi dobrý parametr i mezi všeobecně malými skládacími typy, natož mezi běžnými městskými. Samozřejmě existují i lehčí kousky, ale ty se obvykle řadí do vyšší cenové kategorie. Nosnost 120 kg se plnohodnotně vyrovná běžným typům, ovšem na rozdíl od většiny skládaček není nijak snížená.

Konstrukce skládacího elektrokola Inmotion P2 je vyrobená z hliníku a má voděodolnost tříd IP54. Zadní motor disponuje výkonem 350 W. Díky němu můžete po cestách jezdit rychlostí až 25 km/hod.

Jízdní vlastnosti – 8/10

Skládací elektrokolo Inmotion P2 je určené pro městské podmínky. Na překonávání terénních nerovností v přírodě se nehodí. Při pohybu v ulicích bude dostatečně pohodlné díky velkým nafukovacím kolům a komfortnímu sedlu. Odpružení pro tlumení nárazů však nemá, stejně jako většina skládacích typů. Po přejetí obrubníku a jiných nerovností může tudíž nepříjemně drncat.

Velikostně bude tento model sedět dospělým i dětem od čtrnácti let. Pro dlouhé výlety není jeho snížený sed příliš praktický, ale při běžném dopravování se po městě jej naopak oceníte. Lehce dosáhnete nohama na zem, což pomáhá stabilitě při nutnosti častého zastavování. Inmotion P2 je celkově velmi dobře ovladatelný skládací model.

Jízdní vlastnosti elektrokola Inmotion P2

Dojezd a baterie – 6,5/10

Díky nízké hmotnosti můžete používat Inmotion P2 s pohonem i bez něj, což by u většiny těžkých elektrokol příliš nešlo. Kapacita baterie značky LG je malých 7,8 Ah. Dojezd až 30 km čistě na výkon motoru a až 70 km s asistencí však pro běžný pohyb po městě stačí. Nabití plné kapacity akumulátoru zabere cca 5,5 hodiny. Baterie se nachází uprostřed rámové konstrukce mezi dvěma trubkami.

Výbava – 9,5/10

Inmotion P2 se od jiných elektrokol liší nejen svým tvarem, ale také výbavou. Kromě barevného displeje zde najdete ještě mobilní aplikaci pro ovládání. Přes ni můžete sledovat rychlost, ujetou vzdálenost, životnost baterie nebo vyřešit diagnostiku. Stažení aplikace je samozřejmě zdarma. K dispozici je pro Android i iOS. Její komunikace s telefonem probíhá pomocí bluetooth.

Kromě již zmíněného odemykání pomocní klíčku je zde ještě další netypický prvek v podobě tempomatu. Ten u běžných typů rovněž nenajdete. Inmotion P2 má vzhledem k ceně překvapivě kotoučové brzdy, nikoli ráfkové jako mívají mnohé levné skládací typy. Jistě vás potěší USB konektor pro napájení mobilu, GPS či jiného zařízení. Ten bývá typický pro modely vyšší třídy. Inmotion P2 nabídne 3 jízdní režimy. Naopak klasickou přehazovačku zde nenajdete.

Součástí výbavy jsou přední a zadní integrovaná světla a nechybí ani neobvyklá brzdová světla. Díky tomu můžete zcela bezpečně jezdit za šera nebo po tmě. Spolu s elektrokolem Inmotion P2 obdržíte také blatníky a stojánek.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Skládací elektrokolo
Modelový rok: neuváděno
Baterie: 7,8 Ah
Dojezd: 70 km
Umístění motoru: Zadní
Umístění baterie: Box na rámu
Brzdy: Kotoučové
Odpružení: Bez odpružení
Počet převodů: 3 jízdní režimy
Nosnost: 120 kg

Populární elektrokola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář