Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Leader Fox Tifton

4. 3. 2021 aktualizováno

recenze Leader Fox Tifton

Model Leader Fox Tifton jsme vybrali jako zástupce skládacích elektrokol s vyšším dojezdem za stále přijatelnou cenou. Uplatnění najde především jako kompaktní městský dopravní prostředek.

Hodnocení elektrokola Leader Fox Tifton

8

Skvělé

Leader Fox Tifton je kvalitní skládací elektrokolo do města. Jeho složení je snadné a rychlé. Při manipulaci bohužel trošku překáží vyšší hmotnost. Rovněž má typické nešvary skládacích typů, jako je menší nosnost nebo přítomnost jednodušších čelisťových brzd. Nad konkurencí však vyniká dlouhým dojezdem a velkým počtem stupňů asistence i s funkcí pro vedení elektrokola. Plusem je také velký výkon motoru a tichý chod. Baterii najdete v zadním nosiči a motor v zadním náboji. Spolu s Leader Fox Tifton obdržíte i bohaté příslušenství.

Konstrukce a zpracování
6.5
Jízdní vlastnosti
8.5
Dojezd a baterie
9
Výbava
8
Klady
  • Tichý a výkonný motor
  • Na skládací model velký dojezd
  • Pohodlné a jednoduché složení
  • 5 stupňů asistence + funkce chůze
  • Bohaté příslušenství
Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Malá nosnost
  • Čelisťové brzdy

Konstrukce a zpracování – 6,5/10

Leader Fox Tifton patří mezi skládací typy. Díky možnosti sbalení do kompaktnější formy se vejde se do kufru auta a bez problémů s ním můžete cestovat hromadou dopravou. Složení je snadné a rychlé. Má na sobě pevnou pojistku, tudíž se nemusíte bát, že by se vám během jízdy samo přeložilo.

Mezi skládacími typy má Leader Fox Tifton výrazně vyšší hmotnost 21,7 kg. To je zhruba stejná váha, jakou disponují běžná nesložitelná elektrokola. Hlavní klad této třídy bicyklů v podobě snadné manipulace zde tudíž chybí. Při přenášení na krátkou vzdálenost jej unesete, ale při delším transportu v ruce bude vyšší hmotnost již nepříjemnou komplikací.

Rám testovaného Leader Fox elektrokola je vyrobený z hliníku. Nosnost 100 kg patří mezi podprůměrné hodnoty i mezi skládacími modely, u kterých je běžné, že uvezou méně. Leader Fox Tifton je vybavené příjemně tichým zadním motorem Bafang s nominálním výkonem 250 W a maximálním 350 W.

Konstrukce a zpracování Leader Fox Tifton

Jízdní vlastnosti – 8,5/10

Stejně jako většina skládacích elektrokol i Leader Fox Tifton patří mezi městské stroje. Hodí se na zpevněné cesty a zvládne i běžné překážky – jako jsou díry v silnici či obrubníky. Do přírodního terénu ho však nedoporučujeme – má tenké pláště s nevýrazným dezénem.

Díky silnému motoru s Leader Fox Tifton bez problémů vyjedete i strmější kopce. Tento model vás také potěší plynulým chodem pohonu. Jízda na něm je pohodlná, ačkoliv jako typický skládací model nemá odpruženou vidlici. Hodí se spíše pro kratší přejezdy z místa na místo než pro dlouhé výlety.

Dojezd a baterie – 9/10

Hlavní silnou stránkou Leader Fox Tifton je jeho baterie. V tomto ohledu vyniká nad drtivou většinou skládacích typů a mnohdy překoná i klasické modely své cenové kategorie. Akumulátor LG s kapacitou 576 Wh / 16 Ah umožňuje dojezd až 120 km. Reálná překonaná vzdálenost samozřejmě závisí na míře asistence i na okolních podmínkách. I při vyšším pohonu a v nepříznivém prostředí se však můžete dostat na slušných 80 km.

Akumulátor se nachází v zadním nosiči. Pro zachování přijatelné ceny Leader Foxu se jedná o dobré řešení. Navíc kvůli skládatelnosti ani nemůže být připevněný na rámu, který se přehýbá. K baterii se snadno dostanete a nijak nepřekáží při umístění nákladu na nosič.

Leader Fox Tifton 2020 - dojezd a baterie

Výbava – 8/10

Na recenzovaném Leader Fox Tifton najdete základní čelisťové brzdy. Pokročilejší kotoučové jsou spíše výsadou elektrokol určených do náročnějšího terénu. Při jízdě si můžete vybrat z 1 × 7 převodů a 5 stupňů asistence. Jako pomocný pohon při vedení slouží funkce „walk“. USB port zde nenajdete.

Ovládání a kontrolování všech parametrů jízdy probíhá přes LCD displej. Skládací elektrokolo Leader Fox Tifton je ihned po zakoupení připravené k provozu. Součástí balení jsou blatníky, světla, zadní nosič i stojánek.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Skládací elektrokolo
Modelový rok: 2020
Baterie: 576 Wh / 16 Ah
Dojezd: 120 km
Umístění motoru: Zadní
Umístění baterie: V zadním nosiči
Brzdy: Čelisťové
Odpružení: Bez odpružení
Počet převodů: 1 × 7
Nosnost: 100 kg

Nejprodávanější elektrokola

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář