Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Olympus Stylus 1

26. 3. 2017 aktualizováno

Olympus Stylus 1 je unikátní přístroj, který se snaží spojit výhody kompaktního fotoaparátu s kvalitou obrazu digitálních zrcadlovek a inovativní technologie z řady Olympus OM-D. Díky svému tenkému, ale robustnímu tělu je ideální pro cestování nebo každodenní použití. Fotoaparát Olympus Stylus 1 již bohužel není v prodeji. Nezoufejte, připravili jsme pro vás další zajímavé recenze zrcadlovek pro pokročilé i začínající fotografy.

S 12 megapixelovým BSI-CMOS snímačem a True Pic VI procesorem poskytuje Stylus 1 solidní výkon a kvalitu obrazu. Optický zoom 10,7x s pevnou světelností f/2.8 je skvělou funkcí, která je obzvlášť užitečná pro snímky s větší hloubkou ostrosti nebo v náročných světelných podmínkách.

Jednou z nejvýraznějších funkcí je hybridní ovládací prstenec, který umožňuje intuitivní a rychlou změnu nastavení, a vestavěný 3 EV ND filtr, který pomáhá omezit množství světla, které dosahuje snímače – což je ideální pro fotografování za jasných světelných podmínek.

Stylus 1 má také elektronický hledáček (EVF) s vysokým rozlišením 1,44M, což usnadňuje kompozici a zaostření, zejména za jasných slunečních dnů, kdy může být těžké vidět na LCD displej. 3,0″ výklopný dotykový LCD displej je také praktický pro fotografování z netradičních úhlů.

Videozáznam ve Full HD s podporou formátu MPEG-4 je také výhodou tohoto fotoaparátu, umožňuje vytvářet vysoce kvalitní videa s dobrou úrovní detailů.

Co se týče citlivosti, Stylus 1 nabízí rozsah ISO 100-12800, který umožňuje fotografování v různých světelných podmínkách. K dispozici je také široká škála expozičních režimů, včetně automatického, poloautomatického a plně manuálního režimu, což umožňuje různé úrovně kreativní kontroly nad procesem fotografování.

 

Makro režim, který umožňuje zaostřit až na 1 cm, je také vynikající funkcí pro milovníky detailních snímků přírody nebo malých předmětů.

Důležité je také zmínit konektivitu. Olympus Stylus 1 nabízí Wi-Fi konektivitu, která umožňuje snadné sdílení a přenos fotografií na jiná zařízení.

Ohledně životnosti baterie, akumulátor BLS-5 poskytuje slušnou výdrž, ale přesný počet snímků, které lze pořídit na jedno nabití, bude záležet na způsobu použití fotoaparátu.

Zařízení podporuje karty SD, SDHC a SDXC, což umožňuje flexibilitu při volbě média pro ukládání dat. Formáty souborů zahrnují JPEG pro ty, kdo chtějí fotografie rychle sdílet, a RAW pro ty, kdo chtějí více kontroly nad post-produkční úpravou.

Stylus 1 je dodáván s několika příslušenstvími, včetně automatické krytky objektivu, baterie BLS-5, nabíječky BCS-5, USB kabelu CB-USB6, ramenního popruhu a prohlížecího softwaru Olympus.

Celkově, i když už není v prodeji, Olympus Stylus 1 je kompaktní fotoaparát nabízející mnoho funkcí, které by mohly potěšit jak začátečníky, tak pokročilé fotografe. Nabízí skvělou kvalitu obrazu, vysokou úroveň kontroly a mnoho vlastností, které by mohly vyhovovat široké škále fotografických potřeb. Jeho kompaktní rozměry a lehkost ho činí ideálním pro cestování a jeho pokročilé funkce a výkon mu umožňují konkurovat i s některými zrcadlovkami na trhu.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (10 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář