Recenze Olympus Stylus 1

Stylový Olympus Stylus 1 se může pochlubit skvělou kombinací výkonu, designu a funkcí. Je to jakýsi hybrid mezi kompaktem pro nadšence a ultrazoomem. Někoho by však mohla odradit jeho vyšší cena.

KLADY:
  • Dlouhý zoom se světelností f/2.8
  • Vynikající EVF
  • Prvotřídní retro vzhled

ZÁPORY:
  • Vyšší cena
  • Chybí vstup na mikrofon
  • Objemný

Recenze na cnet.com – 8/10

Pro ty, kteří touží po entuziastickém kompaktu s velkým rozsahem zoomu, by měl být Olympus Stylus 1 na vrcholku jejich žebříčku pro svoji skvělou kombinaci výkonu, designu a funkcí.

Klady: Olympus Stylus 1 má vynikající 10.7xf2.8 objektiv, skvělou kvalitu fotek a vynikající výkon při focení. Jeho dotykový displej a elektronický hledáček jsou velmi pěkné a jeho funkce a ovládání poskytují pocit digitální zrcadlovky.

Zápory: Navzdory jeho vyšší cenovce mohou být někteří detailisté zklamání fotografickou kvalitou při ISO vyšším než 400. Je lepší při pořizování fotek než videí a postrádá jack na externí mikrofon.

Recenze na pcmag.com – 9/10

Olympus Stylus 1 je hybrid mezi kompaktem pro nadšence a ultrazoomem, který pokrývá impozantní rozsah zoomu 28-300mm na f/2.8.

Klady: Objektiv se zoomem 28-300mm f / 2,8, vynikající EVF, výklopný a dotykový LCD displej, dobrý výkon při vysokém ISO, sekvenční snímání 7,6fps, podpora RAW, wi-fi

Zápory: U některých obrázků nápadné barevné třásně, není tak širokoúhlý jako ostatní v jeho třídě, chybí vstup na mikrofon, vyšší cena

Recenze na trustedreviews.com – 7/10

Olympus Stylus 1 je moderní kompakt nabitý funkcemi, který je dobře navržen a poskytuje dobrý výkon. Nicméně existuje pár problému s objektivem fotoaparátu a jeho současná cena je příliš vysoká, ačkoli se chová na úrovni, kterou očekáváme od pokročilého kompaktu.

Klady: Dobré EVF, vynikající specifikace, retro vzhled

Zápory: Vysoká cena, problémy s kvalitou objektivu

Recenze na pocket-lint.com – 8/10

Nemá cenu chodit kolem horké kaše: Olympus Stylus 1 je drahý kousek. Ale stojí za to? Absolutně. Protože je to fotoaparát, který umožňuje. Je zde významný objektiv s konstantní maximální světelností f/2.8 a rychlý autofokus, který přitahuje krásné záběry.

Klady: Dlouhý zoom se světelností f/2.8 , vynikající zabudovaný hledáček, dvojitá funkce kroužku objektivu, rychlý autofokus, prvotřídní design

Zápory: Objemný, drahý, chybí focus peaking pro manuální ostření, hodil by se širší objektiv, při vyšším ISO není kvalita obrazu nijak závratná

Recenze na t3.com – 8/10

Olympus Stylus 1 je highendový fotoaparát s pevným objektivem a retro vzhledem.

Klady: Dlouhý 10.7x zoom, konstantní světelnost f/2.8, skvělý design

Zápory: Na kompakt dost objemný, drahý

8 Celkové hodnocení
Skvělý

Stylový Olympus Stylus 1 se chlubí skvělou kombinací výkonu, designu a funkcí. Je to jakýsi hybrid mezi kompaktem pro nadšence a ultrazoomem. Někoho by však může odradit jeho vyšší cenovka.

cnet.com
8
pcmag.com
9
trustedreviews.com
7
pocket-lint.com
8
t3.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 produkty v kategorii fotoaparátů dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte