Náš tip

Recenze Sony Alpha A6000

Sony Alpha A6000 je téměř dokonalý kompaktní fotoaparát určený pro pokročilé fotografy, kteří chtějí něco menšího než digitální zrcadlovku, a to zejména v případě, že potřebují rychlé sekvenční snímání.

KLADY:
  • Rychlé sekvenční snímání a autofokus
  • Spousta funkcí
  • Zabudované wi-fi a NFC
  • Vynikající kvalita obrazu při vysokém ISO

ZÁPORY:
  • Pomalý při startu
  • Displej by mohl být lepší

Recenze na cnet.com – 8,4/10

I přes drobné otravnosti je Sony Alpha 6000 skvělý fotoaparát určený pro pokročilé fotografy, kteří chtějí něco menšího než digitální zrcadlovku, a to zejména v případě, že potřebují rychlé sekvenční snímání.

Klady: Sony Alpha 6000 má skutečně rychlé sekvenční snímání za dobrou cenu a jeho vzhled je ještě lepší než jeho předchůdce. Navíc má rozsáhlou řadu funkcí.

Zápory: Tlačítko nahrávání videa je stále otravné a zatímco přístroj poskytuje skvělou kvalitu fotografií, při nízké hladině osvětlení nepatří mezi nejlepší. Rovněž je pomalý při startu.

Recenze na trustedreviews.com – 8,8/10

Sony A6000 je impozantní kompakt, který možná postrádá  extra funkce, ale jinak nabízí velmi zajímavou kombinaci kompaktních rozměrů, velmi působivého výkonu a přiměřeně konkurenceschopné ceny.

Klady: Dobrý výkon při nízkém světle, solidní konstrukce, zaoblená specifikace dobrá konektivity

Zápory: Postrádá extra funkce, LCD by mohlo být lepší

Recenze na techradar.com – 9/10

Sony se svým modelem A6000 vytvořilo téměř dokonalý kompaktní fotoaparát. Pouze pár drobných výtek ho dělí od toho, aby byl skutečně velmi dobrý.

Klady: Malá velikost, skvělý EVF, zabudované wi-fi a NFC

Zápory: Displej není dotykový, obrazovka není plně výklopná, frustrující nastavení AF

Recenze na pcmag.com – 9/10

Sony Alpha 6000 okamžitě zaměřuje a fotí za 11,1fps. Kvalita jeho fotografií se vyrovná jeho rychlosti a dohromady z něho činí náš Redakční tip.

Klady: Neuvěřitelně rychlý autofokus. Sekvenční snímání 11,1fps se sledujícím zaměřením. Vynikající kvalita obrazu při vysokém ISO, ostrý OLED EVF, naklápěcí zadní displej, v těle zabudovaný blesk a držák na stativ, wi-fi s NFC, stahovatelné aplikace fotoaparátu, 1080p60 natáčení videa.

Zápory: Přehnaně citlivé oko snímače, pomalý start, ve velmi slabém světle EVF zaostává, postrádá analogový vstup na mikrofon, některé aplikace je nutné zakoupit

Recenze na tomsguide.com – 9/10

A600 od Sony je bezzrcadlovka střední třídy, která nabízí vynikající sadu funkcí, rychlé sekvenční snímání a prvotřídní kvalitu obrazu.

Klady: Rychlé sekvenční snímání a autofokus, kompaktní tělo, více možností vlastního ovládání, nadprůměrná kvalita obrazu, vynikající výkon při slabém světle

Zápory: Široké možnosti nastavení mohou být ochromující, redukce šumu může být nadměrná, humpolácké nastavení zaostřovacího bodu

8.8 Celkové hodnocení
Parádní

Sony A6000 je téměř dokonalý kompaktní fotoaparát určený pro pokročilé fotografy, kteří chtějí něco menšího než digitální zrcadlovku, a to zejména v případě, že potřebují rychlé sekvenční snímání.

cnet.com
8.4
trustedreviews.com
8.8
techradar.com
9
pcmag.com
9
tomsguide.com
9
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 produkty v kategorii fotoaparátů dle heureka.cz

Právě zlevněné digitální fotoaparáty

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte