Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Symbo Laserbot 750

23. 11. 2021 aktualizováno

robotický mop Symbo Lasrbot 750

V našem testu robotickým mopů jsme vyzkoušeli i model Symbo Laserbot 750. Jedná se o dobře vybavený a samostatný vysavač, který zvládne vysávat i vytírat podlahu. Vyniká vysokým výkonem a dobrou navigací. Více informací se o něm dozvíte v naší recenzi.

Hodnocení robotického vysavače s mopem

8.9

Skvělý

U robotického mopu a vysavače Symbo Lasrbot 750 chválíme v naší recenzi především spolehlivé výsledky úklidu v kombinaci s dlouhou výdrží baterie a celkově chytrým chováním s dobrou orientací v prostoru. Řadí se již do vyšší třídy těchto spotřebičů, avšak stále lze říct, že nabídne zajímavý poměr ceny a výkonu. Udělá radost náročnějším zákazníkům, kteří hledají samostatného úklidového robota s mopem s mnoha zajímavými funkcemi a s možností detailního nastavení.

Design a zpracování
9
Hardwarová výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
8.5
Kvalita vysávání a údržba
9
Klady
 • Dobrá orientace v prostoru
 • Možnost detailního nastavení
 • Spolehlivý úklid i v rozích
 • Velký sací výkon
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Pokračování v úklidu po dobití
Zápory
 • Jen dva ks pásků v balení
 • Průměrná hlučnost
 • Může mít problémy s prahy

Design a zpracování – 9/10

Zatímco většina robotických vysavačů má zcela pravidelný kulatý tvar, Symbo Laserbot 750 jím disponuje jen v zadní části. Předek má hranaté provedení se zaoblenými rohy pro snadnější přístup do okrajů místností a pro jednodušší úklid kolem překážek. Spotřebič se nabízí v bílé nebo černé barvě. Jeho hmotnost je 3,82 kg a výška dosahuje 9,5 cm. Design je celkově povedený a moderní.

V horní části se nachází mírně vystouplá navigace. Dole najdete sací otvor a kartáče s širokým přesahem přes osu vysavače, které nametají nečistoty i z větší vzdálenosti. Samotný sací otvor je trošku menší než u konkurence a také není na rozdíl od většiny robotů vybavený rotačním kartáčem; zato má Symbo Laserbot 750 velký sací výkon, který jej dokáže nahradit. Kolečka mají drážkování, aby neklouzala po hladkém povrchu. Dvojitý HEPA filtr pak spolehlivě zachytává i ty nejjemnější nečistoty.

kartáče Symbo Lasrbot 750

Výbava a výdrž – 9 /10

Úklidový robot Symbo Laserbot 750 nabízí celou řadu pracovních režimů. V první řadě si můžete vybrat ze tří úrovní síly sání (ECO, Normal nebo Turbo). Všechny se dají kombinovat s různými typy úklidu. Mezi ně patří:

 • Auto (běžný a efektivní úklid)
 • Manuál (ruční ovládání)
 • Úklid rohů a podél stěn
 • Spiral (lokální úklid)
 • Dvakrát (dvojnásobné vysátí prostoru)
 • Mopování

režimy Symbo Lasrbot 750 úklid

Při chodu na nejvyšší stupeň dosahuje tento spotřebič hlučnosti max. 68 dB. To je o trošku větší hodnota, než bývá u robotických vysavačů zvykem. Na druhou stranu má Symbo Laserbot 750 nadstandardní výkon, který se uplatní například při úklidu kolem stěn. Při snížení výkonu na běžnou úroveň je stejně tichý, jako ostatní robotičtí pomocníci.

Pokud chcete vyhradit pro úklid jen určitý prostor, můžete využít režim lokálního úklidu. Pro vymezení větší plochy pak slouží magnetické pásky, kterým ohraničíte prostoru pohybu – například jen jednu místnost. Menší nevýhodou je, že jsou součástí balení jen dvě, což v některých případech nemusí stačit a budete si muset dopomoci jiným způsobem – například zavřením dveří či fyzickou překážkou.

magnetické pásky Symbo Lasrbot 750

Robotický vysavač s mopem Symbo Laserbot 750 je vybavený laserovou navigací. Tento systém se vyznačuje svou přesností a dobrou orientací v prostoru. Jako první si naskenuje místnost a pak začne systematicky uklízet. Samozřejmě nechybí ani spodní senzory proti pádu ze schodů. Přístroj se dále orientuje pomocí jemného narážení a infračervených čidel. Ve výbavě nechybí ani funkce časovače.

Pokud se podíváme na baterii, zaslouží si robotický mop Symbo Laserbot 750 velkou pochvalu. Kapacita Li-Ion akumulátoru je 5 200 mAh. Na jedno nabití vydrží pracovat až 150 minut. Za tu dobu uklidí i větší prostory. Pokud by mu energie ale přeci jen nevystačila, zajede si sám do své nabíjecí stanice a po doplnění baterie bude pokračovat v rozdělané práci. Zapamatuje si chytře, kde skončil a nebude začínat celou práci od začátku. Není ho tudíž nutné během provozu neustále kontrolovat.

Manipulace a ovládání – 8,5/10

S robotickým mopem a vysavačem Symbo Laserbot 750 se snadno manipuluje. Ačkoliv má mnoho funkcí, není těžké se v nich vyznat a i bez návodu intuitivně pochopíte, jak přístroj funguje.  K ovládání není zapotřebí dálkový ovladač. S mobilní aplikací Symbo Home Orange můžete Symbo Laserbot 750 ovládat jednoduše ze svého telefonu. Stáhnout ji můžete přes Google Play nebo Apple App Store. S přístrojem se propojuje přes Wi-Fi. Samozřejmostí je její podpora češtiny.

ovládání Symbo Lasrbot 750

Kvalita vysávání a údržba – 9/10

Jak již bylo zmíněno, Symbo Laserbot 750 dokáže vysávat i namokro vytírat. Hadřík se připevňuje k zadní části. Objem nádobky na odpad je dostatečně velkých 0,6 litrů. Do nádržky s vodou pak lze nalít 150 ml. Během práce tento robotický vysavač filtruj vzduch pomocí HEPA filtru a tím zabraňuje víření prachu, ale i jemnějších částeček, jako jsou roztoči či alergeny. Může se pochlubit opravdu silným sacím výkonem, se kterým předčí většinu konkurenčních modelů. Z tohoto důvodu není nutné, aby měl pomocný rotační kartáč. Spolehlivě vysaje i větší nečistoty a uklízí podél rohů.

robotický vysavač Symbo Lasrbot 750

Symbo Laserbot 750 se hodí pro všechny typy tvrdých podlah a pro běžné koberce. Na těch s delším vlasem může mít problémy, ostatně jako většina robotických vysavačů – tyto spotřebiče si s nimi ve většině případů neporadí, protože hrozí namotání vláken do kartáčů.  Mnoho zákazníků dle své zkušenosti upozorňuje, že Symbo Laserbot 750 může mít problém s nadměrně vysokými prahy. Pohyb mezi překážkami funguje naopak zpravidla dobře a díky laserové navigaci se spotřebič vyzná i ve členitějších prostorách. Údržba není nijak náročná. HEPA filtr je nutné občasně měnit. Díky dostatečně velkému zásobníku nemusíte zpravidla smetí vysypávat během vysávání.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář