Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2 - chytré hodinky

Náš srovnávací test chytrých hodinek odhalil jednu věc: pro chytré hodinky Apple Watch Ultra 2 se těžko hledá konkurence. Náročnému zákazníkovi u nich nebude nic chybět. Pokud se smíříte s jejich cenou, dostane se vám bytelného modelu, který zapracoval na výdrži, a najít na něm nedokonalost je téměř nemožné. Pojďme se na Apple Watch Ultra 2 podívat.

Obsah balení

Dříve než hodinky se vám do rukou dostane jejich balení. Kromě Apple Watch Ultra 2 v něm bude také řemínek, který odpovídá vašemu výběru. Dále je obsažen také magnetický rychlonabíjecí USB-C kabel v délce 1 m. Nechybí ani návody.

Design a zpracování – 9/10

Nebude problém se do hodinek zamilovat už na první pohled. Zejména v případě, že jste již byli vlastníkem předchozího modelu totožných hodinek. Upoutá přehledný displej o velikosti 2″. Kolem vašeho zápěstí se usídlí jeden z mnoha řemínků, které odpovídají velikostem Small, Medium nebo Large. K dispozici je oceánský, alpský i trailový typ řemínku.

Hodinky si udržely stejnou hmotnost, jakou měl i předchozí model, tedy 61,3 g. Je to hmotnost, kterou jsme vytýkali i u Apple Watch Ultra, proto i v tomto případě zůstává stržený bod. I recenze uživatelů potvrzují, že mohou po chvíli na ruce začít připadat těžké.

Robustní a těžší konstrukce hodinek ovšem souvisí i s jejich bytelným provedením. Pouzdro je vyrobené z leteckého titanu a displej je osazený sklíčkem za safírového krystalu. Jako důkaz odolnosti vám to nestačí? Pak vás možná přesvědčí informace, že tyto hodinky prošly vojenskými testy. Neměl by jim vadit prach, náraz, vibrace ani nečistoty.

Design a zpracování - apple watch ultra 2

Chytré hodinky Apple Watch Ultra 2 jsou voděodolné do 100 m. Do 40 m jsou pak vhodné pro přístrojové potápění. Pokud bychom se ještě na chvíli vrátili k designu, je důležité zmínit, že se jedná o unisex model hodinek. Vzhledem i vlastnostmi tedy padnou na ruku mužů i žen.

Protože se Apple do roku 2030 zavázal splnit uhlíkovou neutralitu během výrobních procesů, můžete si mezi Apple Watch Ultra 2 vybrat modely představující uhlíkově neutrální variantu.

Displej a ovládání – 9/10

Je důležité, aby byl displej chytrých hodinek líbivý a kvalitní – je to přeci věc, na kterou se u nich díváme nejčastěji. Apple Watch Ultra 2 mají OLED Retina displej, který pracuje v always-on režimu. Znamená to tedy, že je stále zapnutý. Chrání ho již zmiňované safírové sklíčko. Maximální jas displeje činí 3 000 nitů, přičemž ten minimální činí 1 nit.

Hranatý ciferník těchto hodinek zapadá do pouzdra o velikosti 49 mm. I tento údaj tedy zůstal v porovnání s předchozí verzí těchto hodinek beze změny. A výrazně se nezměnilo ani ovládání – dotykový displej, otočná korunka a tlačítko. Hodinky podporují gesto poklepání, které umožňuje plnit jednoduché úkony bez nutnosti kontaktu s displejem.

Displej a ovládání - apple watch ultra 2

Tyto nadčasové hodinky jsou vybavené tlačítkem Akce, se kterým se dostanete ke specializovaným funkcím. Ty si pochopitelně dopředu nastavíte. Podržením tohoto tlačítka se pak spouští siréna. Nejrůznější nastavení můžete spravovat pomocí otočné korunky, která se nachází v boční části pouzdra. Displej zobrazuje vteřiny, hloubku i nadmořskou výšku.

Hardware a funkce – 10/10

Plný počet bodů vás u tohoto parametru pravděpodobně nepřekvapí. Zde zkrátka není co vytknout. Hodinky jsou vybaveny čipem SiP S9 s 64bitovým dvoujádrovým procesorem. Na provoz dohlíží čtyřjádrový Apple Neural Engine. Kapacita vnitřního úložiště činí 64 GB. Samozřejmostí je bezdrátová síť Wi-Fi 4 a Bluetooth 5.3.

Pro provoz hodinek je zapotřebí kompatibilita se systémem iOS – v tomto případě ve verzi 17 a novější. Operačním systémem hodinek je pak watchOS 10 s vylepšenými funkcemi a aplikacemi. Hodinky jsou vybavené také možností bezkontaktních plateb NFC a nechybí ani LTE a podpora UMTS. Možností připojení je tedy dostatek – včetně dvoufrekvenční GPS.

Jen o funkcích, které chytré hodinky Apple Watch Ultra 2 nabízejí, by se dal napsat samostatný článek. Pojďme se alespoň pro představu podívat na to, jaké to jsou:

 • potápěčské funkce
 • záznam trasy
 • vystoupaná patra
 • virtuální trenér
 • SOS tlačítko
 • režim spánku
 • monitoring spánku
 • monitoring srdeční aktivity …

Hodinky disponují přednastavenými odpověďmi na zprávy, přijímají notifikace ze sociálních sítí i umožňují reakce na hovory. Disponují dvěma reproduktory a třemi mikrofony, které mají funkcí potlačování zvuku větru kolem vás. Mají řadu chytrých, sportovních i zdravotních funkcí, se kterými se stávají využitelnou pomůckou během celého dne (i během spánku).

Apple Watch Ultra 2 mají následující snímače a senzory: snímač kyslíku v krvi, srdeční činnosti, tepové frekvence, teploty, teploty vody, hloubkoměr, výškoměr, kompas, akcelerometr a snímač okolního osvětlení. K vaší bezpečnosti přispívají tísňovým voláním, sirénou, detekcí autonehody a detekcí pádu. Využít můžete hlasového asistenta Siri.

Hardware a funkce - apple watch ultra 2

Výdrž a nabíjení – 10/10

V tomto ohledu došlo u chytrých hodinek od Applu k výraznému zlepšení (pokud bychom je srovnali s předchozím modelem Apple Watch Ultra). Zatímco u předchozího modelu byla výdrž baterie kritizována, u nové verze hodinek došlo k vylepšení a sklízejí samou chválu. Uživatelské recenze uvádějí, že mají tyto chytré hodinky potenciál vydržet až 3denní provoz.

Výrobce uvádí, že při běžném používání vydrží tyto hodinky na jedno nabití 36 hodin. Pokud přepnete do režimu nízké spotřeby, prodlouží se tato doba na 72 hodin. Apple Watch Ultra 2 podporují rychlonabíjecí funkci. Pro nabití na poloviny kapacity baterie potřebují zhruba půl hodiny, zhruba za hodinu se tedy nabijí do plna. Podporují i bezdrátové nabíjení.

Závěr a hodnocení

9.5

Perfektní

Chytré hodinky Apple Watch Ultra 2 jsou splněným snem náročného zákazníka. Oproti předchozímu modelu jsou příslibem dlouhé výdrže baterie. Udržely si kvalitní robustní konstrukci, která vypovídá mnohé o odolnosti a bytelnosti. Jsou výkonné, rychlé a pohodlné. Je ale zapotřebí počítat s tím, že si za takto kvalitní model budete muset dost připlatit.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
10
Výdrž a nabíjení
10
Klady
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Atraktivní design
 • Nespočet funkcí
 • Pohodlí při nošení
 • Vysoká odolnost
Zápory
 • Vysoká cena
 • Vyšší hmotnost

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (31 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář