Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze Apple Watch Ultra

19. 12. 2023 aktualizováno

Apple Watch Ultra - recenze testado

Chytré hodinky Apple Watch Ultra jsou modelem pro náročného uživatele, který si potrpí na špičkové produkty od Applu. Náš srovnávací test zaměřený na chytré hodinky je zařadil na přední příčku žebříčku. Hodinky slibují vysokou odolnost, dokázaly si ovšem zachovat elegantní tělo. Čím dalším si toto umístění zasloužily? Pojďme se na to podívat.

Obsah balení

Obsah balení si neklade za cíl zaujmout něčím specifickým. V balení naleznete pouze věci nezbytně nutné pro používání hodinek Apple Watch Ultra. Jedná se tedy o samotné tělo, řemínek dle výběru a magnetický rychlonabíjecí USB-C kabel. Součástí je i návod k použití.

Obsah balení - apple watch ultra

Design a zpracování – 9/10

Chytré hodinky Apple Watch Ultra se vyrábějí s pouzdrem o velikosti 49 mm. Tato velikost odpovídá všem barevným variantám a je neměnná. V závislosti na řemínku pak můžete narazit zpravidla na tři různé velikosti – S, S/M, M/L. Zde se liší obvod řemínku (zápěstí). Pro S je to 13 až 16 cm, pro S/M 13 až 18 cm a pro velikost M/L je to obvod 14,5 až 22 cm.

Hmotnost zůstává u všech modelů stejná – 61,3 g. Ve srovnání s konkurenčními produkty se jedná o poměrně vysokou hmotnost, proto jsme právě u tohoto parametru ubrali bod. Objevují se také stížnosti na velikosti řemínků. Pro větší zápěstí mohou být nevyhovující.

Dostatek bodů ovšem tyto chytré hodinky nahnaly ve kvalitě zpracování. Jedná se o mimořádně bytelný výrobek s titanovým pouzdrem a safírovým sklíčkem, které je téměř nemožné poškrábat. Navíc jsou voděodolné do 100 metrů. Pro rekreační přístrojové potápění jsou certifikované do 40 metrů. Jejich robustní tělo zkrátka působí nezničitelně.

Bytelná konstrukce těchto chytrých hodinek může být doplněna o širokou variaci nejrůznějších řemínků. Na výběr jsou například speciálně navržené řemínky trailový tah či alpský tah. Ty jsou vyrobené tak, aby odolaly náročným outdoorovým aktivitám.

Design a zpracování - apple watch ultra

Displej a ovládání – 9/10

Chytré hodinky Apple Watch Ultra jsou vybavené hranatým ciferníkem. Úhlopříčka displeje činí 2″, přičemž velikost pouzdra je již zmiňovaných 49 mm. Využito bylo OLED displeje, který využívá organických diod. Je tedy příslibem ostrosti, výjimečných kontrastů a živých barev. Zároveň to ale znamená, že si za tento produkt bohužel budete muset připlatit.

Apple Watch Ultra disponují funkcí nočního režimu, který přepne displej z barevného do červeno-černého. Učiní se tak jednoduše pootočením kolečka. Cílem je ulevit zraku během používání hodinek ve tmě. Vhod přijde tato funkce také v případě, že využíváte monitoringu spánku a s hodinkami usínáte. Noční režim je ovšem dostupný jen na domovské obrazovce.

Hodinky jsou pochopitelně dotykové, k ovládání ale slouží také korunka v boční části titanového pouzdra. S její pomocí nastavíte například výše zmiňovaný noční režim. Přechody jsou plynulé a ovládání celkově snadné. Nechybí ani fyzické tlačítko, se kterým budete mít přístup k přednastaveným funkcím. Retina displej funguje v always-on režimu.

Displej a ovládání - apple watch ultra

Hardware a funkce – 10/10

V dalším hodnoceném parametru si vysloužily chytré hodinky Apple Watch Ultra plný počet bodů. Jsou provozuschopné díky 64bitovému dvoujádrovému procesoru čipu S8 SiP a bezdrátovému čipu W3. Připojení zajišťuje LTE a UMTS. Dále jsou tyto chytré hodinky pochopitelně vybavené také bezdrátovým připojením Wi-Fi a Bluetooth.

Apple Watch Ultra jsou kompatibilní s operačním systémem iOS ve verzích 16 a 17. Operačním systémem hodinek je pak watchOS. Samozřejmostí je možnost využití připojení NFC pro bezkontaktní platby. Kapacita interního úložiště hodinek činí 32 GB. Hodinky mají několik jazykových variací – češtinu, angličtinu, němčinu, maďarštinu i slovenštinu.

Vzhledem k počtu senzorů a celkové vybavenosti těchto hodinek jsme ani nemohli učinit jinak, než jim dát plný počet bodů. Jaké další funkce tedy mají? Prozradí přehled:

 • akcelerometr
 • barometr
 • Galileo, Glonass, GPS
 • gyroskop
 • kompas
 • mikrofon
 • oxymetr
 • krokoměr
 • záznam trasy
 • výpočet vzdálenosti
 • virtuální trénér …

Chytré hodinky Apple Watch Ultra jsou využitelné pro celou řadu sportovních aktivit – běh, cyklistiku, jógu, plavání i turistiku. Ze zdravotních funkcí bychom rádi vyzdvihli měření kyslíku v krvi, monitoring spánku či sledování menstruačního cyklu. Využívat můžete také hlasového asistenta Siri. Hodinky mají integrované mapy, přehrávají hudbu i předpovídají počasí.

O vaše bezpečí se hodinky postarají například sirénou, kterou je slyšet až na vzdálenost 180 metrů. Pokud dojde k nehodě a budete v ohrožení, na základě absence vašich reakcí zavolají záchranářům. Potápěči ocení aplikaci Oceanic+, která funguje jako potápěčský počítač.

Hardware a funkce - apple watch ultra

Výdrž a nabíjení – 9/10

Chytré hodinky Apple Watch Ultra disponují integrovanou dobíjecí lithium-iontovou baterií. Výdrž baterie si majitelé hodinek pochvalují. Udává se, že by měly při běžném používání vydržet až 36 hodin. V případě režimu nízké spotřeby by to mělo být dokonce ještě déle. Je ale zapotřebí počítat s tím, že při připojení k LTE může výdrž baterie klesnout až o polovinu.

V balení je přiložený magnetický rychlonabíjecí USB-C kabel. Jedná se o pletený kabel, ke kterému ovšem bude nutné přikoupit adaptér. Ten má však pravděpodobně většina z vás doma. Pokud máte i jiné hodinky od Applu, pak dáte za pravdu, že výdrž baterie u Watch Ultra je zdaleka nejlepší. Nabití na polovinu kapacity baterie trvá přibližně půl hodiny.

Závěr a hodnocení

9.3

Perfektní

Chytré hodinky Apple Watch Ultra už moc jiných konkurentů nemají. Málokterý model by překonal jejich bytelnost, eleganci, množství funkcí či variabilitu řemínků. Jste-li nároční, budou pro vás volbou číslo jedna. Jen pozor na řemínky, ne každý bude vyhovovat větší ruce.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
10
Výdrž a nabíjení
9
Klady
 • Vysoce odolná konstrukce
 • Výdrž baterie až 36 hodin
 • Mnoho sportovních a chytrých funkcí
 • Voděodolné do 100 m
 • Zdravotní snímače
 • Variabilita řemínků
Zápory
 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
 • Některé řemínky nevyhovují většímu zápěstí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (31 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář