Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze WowME Gladiator

WowME Gladiator Black - chytré hodinky

Cenově dostupné chytré hodinky nesou jméno WowME Gladiator Black. Nenáročný zákazník si přijde své. Jsou totiž vybavené základními funkcemi, které se jednoduše nastavují. Od běžných hodinek jsou ale téměř k nerozeznání. Budou slušet ruce každého pána, na dámské ruce by nemusely působit příliš slušivě. V této recenzi se o nich dozvíte bližší informace.

Design a zpracování – 8/10

Je několik parametrů, ve kterých si tyto hodinky vedly obzvlášť dobře. A jedním z nich je třeba design. Napříč recenzemi se setkáte s komentáři, které ho spíše chválí nebo kritizují. A není divu. Chytré hodinky WowME Gladiator Black vynikají svým vzhledem, který připomíná spíše klasický typ hodinek. Tyto hodinky se hodí spíše pro pány.

Na Alze jsou tyto chytré hodinky dostupné ve třech variantách, které se od sebe odlišují zejména barvou. Jedny jsou černé, další vojensky zelené a třetí šedé. U šedých ale nečekejte ocelový řemínek – všechny tyto hodinky jsou totiž vyrobené z plastu.

Hmotnost těchto hodinek činí 57 g. Narazíte i na lehčí modely chytrých hodinek, není to ale negativum, které by se v recenzích objevovalo – právě naopak. Většina uživatelů hodinky hodnotí jako lehké a dobře padnoucí. Displej těchto hodinek je chráněný tvrzeným sklem. Údržbu hodinek usnadňuje fakt, že disponují silikonovým, lehce omyvatelným řemínkem.

WowME Gladiator - design a zpracování

Nízká cena se bohužel musela někde projevit, a tomto případě je to celkové zpracování hodinek. Často se setkáte s názorem, že nepůsobí příliš odolně a bytelně. A i když to pravděpodobně při této ceně předpokládáte, museli jsme za to ubrat body.

Displej a ovládání – 8/10

Tváří chytrých hodinek WowME Gladiator Black je dotykový IPS displej o velikosti 1,28″. Rozlišení činí 240 × 240 pixelů. K jednoduchosti používání přispívá fakt, že se jedná o citlivý displej, který hbitě reaguje na vaše povely. Displej lze snadno číst i při pobytu na slunci. A pokud by se vám nelíbil design ciferníku, můžete si ho upravit a přizpůsobit.

Dotykový displej znamená dotykové ovládání. U moderního produktu by to snad ani jinak nešlo. Tak jako u konkurence ovšem nechybí ani tady fyzická tlačítka. Celkem jsou dvě, nacházejí se na boku hodinek a slouží k ovládání některých klíčových funkcí. Pokud jste tedy zvyklí na nějaký jiný model chytrých hodinek, v tomto případě se toho příliš nezmění.

WowME Gladiator - displej a ovládání

Zajímavou funkcí je ovšem aktivace (rozsvícení) displeje. K němu dochází automaticky díky využití pohybových senzorů. Pokud tedy hodinky klasických gestem zápěstí otočíte k sobě, displej se rozsvítí. Pak už můžete začít hodinky používat, jak je libo.

Hardware a funkce – 7,5/10

Pokud nečekáte žádné zázraky ani inovace, tento model hodinek vás neurazí. Mají dostatek funkcí, ničím pokrokovým vám ale dech nevyrazí. To by hold bylo nutné postoupit do vyšší cenové kategorie. I tak ale nabídnou celou řadu využitelných a atraktivních funkcí, které se s největší pravděpodobností stanou vaším důvodem pro koupi chytrých hodinek obecně.

Chytré hodinky WowME Gladiator jsou nejčastěji vyzdvihování pro svoji funkci telefonování. Nemají vlastní slot pro SIM kartu, po spárování s mobilním telefonem je ovšem můžete k hovorům využívat. A pochopitelně nejen k hovorům – neuniknou vám ani žádné přijaté zprávy nebo upozornění z vašich profilů na sociálních sítích.

WowME Gladiator dokáží dokonce vytočení mobilního čísla skrze číselnou klávesnici na displeji. Samozřejmostí je tedy integrovaný mikrofon a reproduktor. Pro připojení k mobilnímu telefonu disponují také Bluetooth technologií. Hodinky jsou kompatibilní s operačními systémy Android i iOS. Ne vždy je ale připojení k iOS stabilní.

WowME Gladiator - hardware a funkce

Tyto chytré hodinky pochopitelně najdou své využití i při sportování. Záleží v podstatě jen na vás, jakou aktivitu si vyberete. Budou vám dělat společnost s měřením tepové frekvence, výpočtem kalorií či vzdálenosti. Hodinky disponují stopkami, předpovědí počasí i budíkem. Hlídají pitný režim, měří krevní tlak a kyslík v krvi i monitorují spánek.

Hodinkám bohužel chybí bezpečnostní funkce a interní úložiště, mají ovšem akcelerometr, gyroskop a jsou dostupné v českém rozhraní. Nabízí tak dobrý poměr ceny a výkonu.

Výdrž a nabíjení – 7,5/10

Výdrž chytrých hodinek WowME Gladiator je vcelku diskutovaným tématem. Popis produktu totiž slibuje výdrž baterie po celý měsíc, pokud je ponecháte v pohotovostním režimu. Pro běžné používání by měly vydržet po dobu minimálně 15 dnů. Je tomu ale skutečně tak? Pravděpodobně ne. Pokud si je koupíte pro dlouhou výdrž, budete nejspíš zklamaní.

Výdrž baterie je kritizována velice často. Při běžném používání totiž nevydrží ani týden. Na jedno nabití jsou údajně schopny provozu maximálně 3 – 4 dny. U jiných hodinek je to běžný výsledek, vzhledem k avizované výdrži je to ale zklamání. Počítejte tedy s častějším nabíjením. K nabíjení slouží dobíjecí kabel, který bude součástí balení.

Závěr a hodnocení

7.8

Velmi dobré

Chytré hodinky WowME Gladiator Black jsou dostupné za nízkou cenu a mají několik zdravotních i sportovních funkcí. Jsou oblíbené pro svůj design i jednoduché ovládání. Vytýká se jim ovšem nižší kvalita provedení a nepříliš vysoká výdrž baterie. Celkově nepřinesou žádnou velkou inovaci, nenáročný zákazník si s nimi ale vystačí.

Design a zpracování
8
Displej a ovládání
8
Hardware a funkce
7.5
Výdrž a nabíjení
7.5
Klady
  • Dobrý poměr ceny a výkonu
  • Nízká cena
  • Sportovní i zdravotní funkce
  • Displej z tvrzeného skla
  • Telefonování
Zápory
  • Nízká výdrž baterie
  • Nižší kvalita provedení

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (21 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář