Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze dětských chytrých hodinek WowME Kids 4G

dětské chytré hodinky WowME Kids 4G recenze

Chytré hodinky pro děti WowME Kids 4G si vysloužily umístění v našem srovnávacím testu. Ten byl zaměřený na dětské chytré hodinky dostupné v různých cenových kategoriích. Zaměřili jsme se v něm také na to, jak takové hodinky vlastně vybrat. V tomto článku se naopak dozvíte vše podstatné o již zmiňovaném modelu WowME Kids 4G.

Obsah balení

Uvnitř balení naleznete chytré hodinky pro děti WowME Kids 4G a nabíjecí kabel. Samozřejmostí je také návod k použití. Vymoženost jako náhradní řemínek bohužel chybí. Na druhou stranu jsou ale vybaveny malým nástrojem sloužícím k otevírání slotu na SIM kartu.

Design a zpracování – 8/10

Zatímco nám dospělým možná nebude vždy na designu chytrých hodinek až tolik záležet, děti budou v tomto ohledu náročnějšími klienty. Jakmile to nemá zvířátka nebo růžovou barvu, těžko je budete přesvědčovat o tom, že se jedná o super produkt. Design WowME Kids 4G je ale decentní, dostupný ve dvou variantách – v černé nebo černo-modré barvě. Hodí se tedy spíše pro starší děti.

Jak jsou na tom tyto dětské chytré hodinky s materiály? Nejdříve sklíčko. V tomto ohledu vsadili výrobci na ověřenou variantu, a tedy chemicky tvrzené sklíčko. Tento typ sklíček spolehlivě odolává škrábancům a nárazům. Mají tedy potenciál vydržet dětské rošťárny. K tomu přidáváme voděodolnost IP67, což znamená ochranu při ponoření na 30 minut.

Design a zpracování - WowME Kids 4G

Pouzdro hodinek je vyrobené z plastu. Velikost pouzdra činí standardně 43,6 mm. Hmotnost činí 55 g. Relativně vysoká, s podobnou hmotností se ale setkáte i u konkurenčních modelů.

Řemínky se pro tyto chytré hodinky pro děti vyrábějí ze silikonu, bohužel ale nejsou vyměnitelné. Jsou vhodné pro zápěstí o obvodu minimálně 14,5 cm a maximálně 23,5 cm. Řemínek disponuje zapínáním na běžnou kovovou sponu, která by měla být odolná.

Displej a ovládání – 7/10

IPS displej hodinek WowME Kids 4G je chráněn již zmiňovaným tvrzeným sklíčkem. IPS displeje jsou obecně charakteristické pro dlouhou životnost a dobrou čitelnost na slunci. Displej disponuje úhlopříčkou o délce 1,4″. Jas displeje je nastavitelný.

Podobně jako modely pro dospělé mají i tyto hodinky pro děti možnost dotykového ovládání. To spočívá např. ve stahování roletky shora dolů, pohyby zprava doleva a podobně. Prostřednictvím těchto kroků mohou děti např. listovat aplikaci. Hodinky ale mají i fyzické tlačítko, kterým lze některé z dotykových ovládacích funkcí nahradit.

V rámečku, který vede kolem displeje, se nachází tlačítko zapínání. K vypínání ale neposlouží, jeho podržením se totiž spustí funkce SOS. Pokud budou chtít děti hodinky vypnout, musí se vydat do menu. Rodiče i děti potěší, že je ovládání hodinek v českém jazyce.

Displej a ovládání - WowME Kids 4G

Samostatnou kapitolou je přidružená aplikace. Ta je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy Android i iOS. Hlavním účelem aplikace je umožnění dozoru nad hodinkami pro rodiče. Možnost propojení s aplikací hodnotíme kladně, ve zbytku svých vlastností je ale bohužel terčem častých kritik a negativních hodnocení.

Aplikace je přeložená do českého jazyka, místy ale bohužel dost krkolomně. Objevují se také nepřesnosti v určování polohy dítěte a problémy s kompatibilitou u novějších Androidů (viz níže). Kdyby ovšem fungovala tak, jak má, nabízela by řadu funkcí. Mezi ně patří např. vypnutí na dálku, režim odposlechu, zákaz používání ve třídě, režim sledování a další.

Kompatibilita a trackování – 7/10

Chytré hodinky pro děti WowME Kids 4G jsou kompatibilní s operačními systémy Android a iOS. Mají vlastní operační systém a nedisponují vnitřním úložištěm. Problém s kompatibilitou nastává se chvíli, kdy se pokusíte spojit aplikaci s novějšími systémy Android (typicky se jedná o Android 13). Problém spočívá v neaktuálnosti této aplikace.

V souvislosti s aplikací narazíte ještě na jeden nešvar, kterým je dlouhý registrační proces.

Hodinky WowME Kids 4G disponují vlastním slotem na SIM kartu. Ten otevřete s pomocí malého nástroje, který je součástí balení. Díky vložené SIM kartě pak mohou děti využívat tyto hodinky k telefonování. Pokud koupíte hodinky přes Alzu, dostanete SIM kartu jako dárek.

Kompatibilita a trackování - WowME Kids 4G

WowME Kids 4G využívají bezdrátových technologií LTE, Wi-Fi a GPS. Pokud se vám podaří propojit mobil s aplikací, uvidíte v ní, kde se dítě zrovna nachází. V aplikaci si také určíte, kdo bude mít k poloze dítěte přístup. Můžete si také odkrýt historii polohy a zpětně si zjistit, kde se vaše děti pohybovaly. Polohu lze aktualizovat ručně nebo automaticky.

I v souvislosti s určováním polohy se bohužel setkáte s výhradami, tentokrát k její přesnosti. Na základě uživatelských recenzí se lze domnívat, že určení není vždy zcela přesné. Nejedná se ale o nijak zásadní rozdíly, vždy zhruba v řádu několika desítek metrů. Pro představu dostačující. K určení polohy lze využít i LBS (= určení polohy s využitím okolních Wi-Fi).

Výbava a funkce – 9/10

V dalším hodnoceném parametru se WowME Kids 4G dostaly na vysoký počet bodů. I přesto, že by se mohly ke kvalitě funkcí objevovat výhrady, vzhledem k ceně je jejich nabídka ovšem poměrně štědrá. Některé funkce zvládají hodinky samy, pro jiné je nutná aplikace.

Možnost telefonování s vloženou SIM kartou jsme si již zmiňovali. Dokáží ovšem i odpovídat na zprávy pomocí diktování. Mezi bezpečnostní funkce patří SOS tlačítko a tzv. opuštění bezpečné zóny. Rodič se zkrátka dozví, když dítě opustí vymezené území. Samozřejmostí jsou pak také zdravotní funkce – monitoring spánku a připomenutí pohybu.

Také dalšími funkcemi se tyto smart hodinky pro děti podobají verzím pro dospělé. Disponují totiž krokoměrem i výpočtem kalorií (pokud by to nějaké dítě zajímalo, případně byste cílili na snížení jeho hmotnosti). A pokud by se děti náhodou o přestávce nudily, mohou si zapnout matematickou hru a rozcvičit se před další hodinou. Nechybí ani datum, stopky či budík.

Výbava a funkce - WowME Kids 4G

Výdrž baterie a nabíjení – 7/10

Výdrž baterie je u chytrých hodinek problémem obecně. Pokud si nekoupíte model, u kterého byl na výdrž baterie kladen důraz, případně model se solárním nabíjením, bude nutné počítat pouze s několika hodinami provozu. A u chytrých hodinek pro děti tento problém přetrvává a nevyhnul se bohužel ani modelu WowME Kids 4G.

Popis u těchto hodinek uvádí, že jsou při plně nabité baterii schopny provozu v délce až 72 hodin. Pokud bude soustavně zapnutá GPS, klesá výdrž na jeden den. Zapnete-li funkci on-demand (lokalizace na vyžádání), měla by se výdrž baterie pohybovat kolem 2 dnů.

Reálná výdrž baterie vždy závisí na aktuálním nastavení a náročnosti používání hodinek. Stačí se ale podívat do pár uživatelských recenzí a potvrdí se vám nejhorší obavy. A sice ty, že se výdrž baterie běžně pohybuje pouze kolem jednoho dne, a to i při běžném používání.

K nabíjení hodinek WowME Kids 4G slouží magnetická nabíječka, která je pochopitelně součástí balení.

Závěr a hodnocení

7.6

Velmi dobré

Pokud hledáte pro své děti smart hodinky za rozumnou cenu, ale zároveň s maximem funkcí a nutnou odolností, jsou WowME Kids 4G dobrou volbou. Nespokojenost s nimi ale bohužel zapříčinila horší optimalizace aplikace a nízká výdrž baterie. Na druhou stranu ale potěší možností hovorů přes vlastní SIM kartu, tvrzeným sklíčkem a přítomností GPS.

Design a zpracování
8
Displej a ovládání
7
Kompatibilita a trackování
7
Výbava a funkce
9
Výdrž baterie a nabíjení
7
Klady
  • Zvýšená odolnost
  • Slot pro SIM kartu
  • GPS
  • SOS tlačítko
  • Nastavení bezpečné zóny
  • České ovládání
  • Dálkově aktivovaný fotoaparát
Zápory
  • Horší optimalizace aplikace
  • Nízká výdrž baterie

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (20 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář