Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Tesla RoboStar T60

27. 1. 2021 aktualizováno

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60 recenze

Porovnání robotických mopů zařadil model Tesla RoboStar T60 mezi 2v1 zařízení s ideálním poměrem ceny a výkonu. Podrobné informace se dočtete v připravené recenzi, kde si něco povíme o kvalitě úklidu, výdrži, funkcích, konstrukci a spoustě dalších zajímavostí.

Hodnocení robotického vysavače s mopem Tesla RoboStar T60

8.4

Skvělý

Robotický vysavač s mopem Tesla RoboStar T60 vás potěší malými rozměry, velmi tichým chodem a vhledem k přijatelné ceně také mnoha pokročilými funkcemi jako například mapováním prostoru či virtuálními zábranami. Ty však fungují na jednodušším principu než u dražších modelů a bez možnosti použití mobilní aplikace. V recenzi taktéž oceňujeme dobrý sací výkon a účinnou filtraci.

Design a zpracování
9.5
Hardwarová výbava a výdrž
8
Manipulace a ovládání
9
Kvalita vysávání a údržba
7
Klady
 • Malé rozměry a nízká váha
 • Velmi tichý chod
 • Trojitá filtrace s HEPA filtrem
 • Zvýšení výkonu jedním tlačítkem
 • Spolehlivá detekce překážek
 • Podpora zakázaných zón
 • Gyroskopická navigace s pamětí
 • Organizovaný a efektivní pohyb
 • Jednoduché ovládání a údržba
Zápory
 • Nemá mobilní aplikaci
 • Neumí vysávat a mopovat zároveň
 • Stanici pro zakázané zóny nutné dokoupit
 • Lehká nabíjecí základna – snadno se posune

Design a zpracování – 9,5/10

Kulatý robotický vysavač s mopem Tesla RoboStar T60 se nabízí v bílé nebo černé barvě. Obě varianty vypadají elegantně a přitom nenápadně. Se svými rozměry mírně menších 30 cm v průměru a 7,8 cm na výšku patří tento model od značky Tesla k drobnějším přístrojům. To má výhodu nejen při manipulaci a přenášení, ale také při samotném úklidu – vejde se snadno do užších míst i pod nízký nábytek.

robotický vysavač Tesla RoboStar

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60 váží příjemně lehkých 2,6 kg. Jednou z věcí, které na něm oceníte, je velmi tichých chod pouhých 55 dB, jenž není na úkor síly vysávání. Patří tak mezi nejméně hlučná zařízení na trhu. Zásobník na vodu má objem 300 ml a prostorná nádoba na prach pojme 450 ml.

Když se podíváte na horní stranu robotického mopu Tesla RoboStar T60, najdete zde jediné tlačítko pro spuštění automatického vysávání. Žádné další zbytečné prvky se zde nenacházejí. V dolní části má spotřebič standardní výbavu v podobě dvou kulatých a jednoho podélného kartáče. Trojnásobná filtrace s HEPA filtrem zachytí i ty nejjemnější částečky včetně alergenů a roztočů.

trojnásobná filtrace

Výbava a výdrž – 8/10

Pokud hledáte pomocníka, který vyluxuje a zároveň vytře, bude pro vás Tesla RoboStar T60 s mopem jako stvořený. Zařízení umí provádět klasický úklid i zvýšit svůj výkon pro ještě lepší výsledek. Na tomto robotickém vysavači najdete základní funkce jako automatický návrat do nabíjecí stanice nebo časovač pro plánované uklízení i v době, kdy právě nejste doma. Samozřejmě nechybí citlivé senzory pro detekování překážek a nebezpečných úseků, jakými je například schodiště.

Na Tesla RoboStar T60 nechybí ani pokročilejší vychytávky. Jednou z nich je funkce zakázané zóny, kam nemá přístroj jezdit. Ta se však nenastavuje virtuálně ani magnetickým páskem, jak tomu u většiny spotřebičů bývá. K její instalaci si potřebujete dokoupit krabičku s názvem Tesla RoboStar W20, jejíž signál robotický vysavač zachytí a svůj pohyb otočí.

zóna krabička tesla

Gyroskopická navigace s pamětí dělá z robotického vysavače s mopem Tesla RoboStar T60 velmi chytré zařízení. Pamatuje si, kde již uklízel a nevrací se na stále stejná místa. Pohyb je tak organizovaný, systematický a časově efektivní. Nejlépe funguje v místnostech pravidelných tvarů.

Tesla RoboStar T60 navigace

Baterie Tesla RoboStar T60 má kapacitu 2600 mAh a zajistí provoz na 110 minut. To je dostačující pro vysání celé místnosti, zvláště s ohledem na inteligentní pohyb, který neplýtvá energií. Akumulátor má ochranu proti přebití a může se pochlubit dlouhou životností. Dávejte pozor, aby robot nenarážel při vysávání do své nabíjecí stanice, která je lehká a snadno se posune, což může komplikovat následný vjezd do ní.

Náš tip

Další kvalitní robotické typy najdete v našem aktuálním hodnocení robotických vysavačů.

Manipulace a ovládání – 9/10

Díky nízké váze se s tímto robotickým vysavačem snadno manipuluje. Taktéž ovládání je naprosto jednoduché. Základní úklid aktivujete stiskem jediného tlačítka na přístroji. Z tohoto důvodu zvládne model Tesla RoboStar T60 intuitivně používat i vaše babička. Pro složitější nastavení a přepínání zde samozřejmě nechybí dálkový ovládač.

dálkový ovladač robotického vysavače

Při pořízení robotického vysavače s mopem Tesla RoboStar T60 byste měli vědět, že přístroj nelze připojit na Wi-Fi ani jej jiným způsobem spárovat s telefonem. Mobilní aplikaci nahrazuje klasický dálkový ovladač. Prvotní spuštění je bezproblémové a nezabere moc času.

Kvalita vysávání a údržba – 7/10

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60 luxuje i mopuje na mokro. Vytírání není dle recenzí uživatelů tak účinné jako ruční mytí, avšak pokud jej budete používat pravidelně, bude pro údržbu bytu dostačující. Před pořízením byste měli vědět, že elektrický robotický vysavač Tesla neumí provádět obě činnosti naráz. Po vysátí smetí vás čeká výměna nádobky za vodní nádržku a následné opětovné spuštění.

Za pochvalu rozhodně stojí přesný a organizovaný pohyb. Můžete se spolehnout, že robot nevynechá jediný kout. Ať už máte doma tvrdé podlahy nebo koberce, Tesla RoboStar T60 si poradí s každým povrchem. Silný motor spolu se středovým kartáčem odstraní smetí i z hustějších a delších vláken. V případě potřeby si můžete zvýšit výkon máčknutím jediného tlačítka. Recenzovaný robotický vysavač překoná běžně velké prahy a přechodníky zcela bez problémů.

Výhodou Tesla je snadná údržba. Nádobka na odpad je omyvatelná pod tekoucí vodu. Díky její dostatečné velikosti není u menších prostorů nutné vysypávat smetí po každé práci. Naplňování nádržky vodou a pravidelné praní hadru však rozhodně nevynechávejte.

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač s mopem
Výkon: 22 W
Doba provozu: Až 110 min.
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 7,8 cm
Hmotnost:  2,6 kg
Hlučnost: 55 dB
Objem nádob: Na prach 450 ml, na vodu 300 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi:  ×
Ovládání přes telefon: ×

Nejoblíbenější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář