Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Haibike Sduro Fullnine 2.0

4. 3. 2021 aktualizováno

recenze Haibike Sduro Fullnine 2.0

V aktuálním testu a srovnání elektrokol jsme se zaměřili na různé typy a konstrukční provedení bicyklů s pohonem. Haibike Sduro Fullnine 2 je zástupcem celoodpružených modelů s velkou kapacitou baterie. Na rozdíl od většiny konkurence s odpruženou přední i zadní částí za něj nezaplatíte astronomickou cenu. Proč stojí právě tenhle stroj za to?

Hodnocení elektrokola Haibike Sduro Fullnine 2.0

9.5

Perfektní

Haibike Sduro Fullnine 2.0 patří právem mezi nejoblíbenější celoodpružená horská elektrokola. Potěší vás velkou kapacitou baterie a skvělým zvládáním terénu. Jízda na tomto elektrokole je pohodlná a výkonný motor má tichý chod. Za pochvalu stojí také výbava v podobě automatické volby stupně asistence nebo kvalitní brzdy. Vzhledem k těmto parametrům má Haibike Sduro Fullnine 2.0 příznivou cenu. Jedná se o jedno z nejlevnějších a přitom spolehlivých celoodpružených elektro kol na trhu.

Konstrukce a zpracování
10
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
10
Výbava
8.5
Klady
  • Celoodpružené horské elektrokolo
  • Vzhledem k výbavě přijatelná cena
  • Dobré zpracování a pohodlí
  • Kvalitní, tichý a výkonný motor
  • Automatické přizpůsobení míry asistence
  • Spolehlivé brzdy
  • Dlouhý dojezd a velká kapacita baterie
Zápory
  • Na displeji není vidět zařazení převodů
  • Hodil by se USB konektor

Konstrukce a zpracování – 10/10

Celoodpružená kola patří mezi jedničky na trhu pro pohyb v terénu. Vyznačují se pevností a velkou mírou tlumení. Zároveň se však řadí do vyšší cenové třídy. Proto si mnoho lidí nedokáže představit celoodpružené elektrokolo, když modely s pohonem bývají ve srovnání s klasickými bicykly ještě dražší. Tento problém vyřešilo Haibike Sduro Fullnine 2. Jedná se o elektrokolo se zadním i předním tlumením, které se může pochlubit cenovkou odpovídající klasickému celoodpruženému horskému kolu bez motoru.

testy Haibike Sduro Fullnine 2.0

Když už víte, že za Sduro Fullnine 2 nezaplatíte sto tisíc a více, jako u běžných horských variant, určitě vás bude zajímat, zda dosahuje dostatečné kvality. V tomto ohledu nebudou zklamání ani náročnější uživatelé. Firma Haibike patří mezi špičky ve svém oboru, tudíž se můžete na kvalitu konstrukce i všech použitých komponentů spolehnout.

Jako motor do elektrokola Haibike Sduro Fullnine 2.0 byl použitý středový Yamaha PW-ST Systém s 250 W a krouticím momentem 70 Nm. Tato verze motoru si zachovává typickou spolehlivost a výkonnost značky Yamaha. Přitom vás potěší svou tichostí. Díky systému „Quad Sensor Yamaha“ se dokáže míra asistence automaticky přizpůsobit všem terénním podmínkám.

Hmotnost 22,7 kg je vzhledem k silnému motoru, opravdu velké baterii a především robustnímu zpracování očekávatelná a přijatelná. Recenzované horské elektrokolo Haibike Sduro Fullnine 2 má rám vyrobený z hliníku. Nosnost činní 120 kg.

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Horské elektrokolo Haibike Sduro Fullnine patří mezi celoodpruženými modely k rekreačním typům, nikoliv k závodním. Bude skvělým parťákem do lehkého i náročnějšího terénu. Bez obav se s ním můžete vydat do skutečných horských podmínek. Nenechte se však zmást tlumením přední i zadní části. Hodnocený model není stavěný na adrenalinové sjezdy. Pro podobné styly závodů či pro extrémní skákání se vyrábí specializovaná provedení, která již nemívají pohon.

Jízdní vlastnosti testovaného celoodpruženého terénního dříče odpovídají všemu, co si jen můžete od horského typu přát. Haibike Sduro Fullnine je pohodlné a vhodné i pro dlouhodobou jízdu na jakémkoliv povrchu. O příjemné odpružení se stará vzduchová vidlice a vzduchový tlumič značky SR Suntou se zdvihem 100 mm.

Jízda s horským elektrokolem Haibike Sduro Fullnine vám udělá radost svou hladkostí a plynulostí. Díky účinnému pohonu dokážete zdolat strmé kopce a další výzvy, na které byste si bez motoru netroufli. Zároveň nemusíte mít strach, že byste se jen vezli a vůbec si nezasportovali nebo si nezlepšili svou fyzičku.

Hodnocení elektrokola Haibike Sduro Fullnine 2.0

Dojezd a baterie – 10/10

Další věcí, ve které Haibike Sduro Fullnine 2 po odpružení a skvělém přizpůsobení terénu vyniká, je právě baterie. Kapacita rámového vestavěného akumulátoru 500 Wh / 13Ah patří mezi nadprůměrné. Navíc dokáže vysoce chytře hospodařit s energií. Elektrokolo se tak skvěle hodí pro dlouhé výlety a pro překonávání větších vzdáleností.

Reálný dojezd je vždy ovlivněný mnoha faktory a u terénního elektrokola to platí dvojnásobně. S ohledem na míru asistence a náročnost okolních podmínek se můžete dostat na 90 až 215 km. Uváděný průměr při běžném ježdění činní 180 km. V tomto ohledu si velká a tlustá baterie opravdu zaslouží výborné hodnocení.

Výbava – 8,5/10

Recenzované pokročilé celoodpružené elektrokolo je osazené přehazovačkou Shimano Deore s 10 převody. Můžete přepínat mezi 4 režimy asistence (HIGH, STD, ECO a ECO+) nebo nechat volbu čistě na automatickém nastavení. Čtyřpístové hydraulické kotoučové brzdy Tektro fungují spolehlivě v jakémkoliv počasí.

Všechna použitá nastavení si snadno jedním pohledem zkontrolujete na dobře čitelném a podsvíceném displeji. Najdete na něm přehledně uvedené údaje jako rychlost, zbývající kapacita baterie nebo zvolený stupeň asistence. Jediná věc, kterou na displeji může někdo postrádat, je aktuální použitý převod. To však není takový prohřešek.

Pokročilejší modely této značky mají na rozdíl od Haibike Sduro Fullnine 2 v parametrech uvedenou přítomnost USB konektoru. Tato drobná vychytávka by se určitě při dlouhé jízdě hodila k připojení elektroniky. Rekreační cyklisté dle našeho názoru u celoodpruženého kola ale spíše oželí přítomnost portu pro zachování co nejnižší ceny.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Celoodpružené horské elektrokolo
Modelový rok: 2020
Baterie: 500 Wh / 13Ah
Dojezd: 80 až 215 km (průměr 180 km)
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Čtyřpístové hydraulické kotoučové
Odpružení: Přední i zadní, vzduchové, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 10
Nosnost: 120 kg

Nejoblíbenější elektrická kola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář