Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze mKarta Svět od mBank

3. 6. 2020 aktualizováno

recenze mkarta svět

Jezdíte na dovolenou či pracovně do zahraničí, kde se nikdy nevyhnete nákupům? Nebo sháníte věci v mezinárodních obchodech po internetu? Potom vás bude zajímat mKarta Svět od mBank, která se specializuje právě na vaše potřeby.

Má však i mnoho výhod, kterými zaujme také uživatele, jež hledají jednoduchost, moderní přístup a co nejméně poplatků. Proto mBanku doporučujeme také pro založení účtu pro studenta. Pojďte se podívat, zda bude mKarta Svět správnou volbou právě pro vás, jaké jsou její benefity a naopak nevýhody.

O mBank a nezbytném mKontu

Produkt mKarta Svět nabízí mBanka jako součást svého konta, dle očekávání pojmenovaného mKonto. Než se podíváme na tuto nejen cestovatelskou kartu, představíme vám i samotnou banku a její běžný účet, bez kterého si kartu nelze pořídit.

O mBank a nezbytném mKontu

mBank

Banka mBank působí v České republice od roku 2007. Za tu dobu se stala již zavedenou institucí, která se zapsala do povědomí lidí především jako moderní a praktická banka. Má řadu poboček, avšak na rozdíl od tradičních bank jich je menší počet a nenajdete je v menších městech. Kamenná centra slouží především pro sjednávání hypoték a jiné velké finanční úkony. Běžný účet si u mBank zvládnete obsluhovat sami z pohodlí domova a bez nutnosti kamkoliv chodit.

mKonto

Takzvané mKonto je běžným účtem od mBank. Pokud chcete využívat všechny výhody mKarty, je nutné si ho založit. Bez založeného účtu či dohromady s účtem od jiné banky není logicky možné tuto službu využívat. Produkt mKonto v sobě neskrývá žádné chytáky, záludnosti ani podmínky. Zdarma nabízí:

 • Založení účtu
 • Vedení účtu
 • Všechny příchozí a odchozí platby v ČR, včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb
 • Příchozí i odchodí SEPA platby v eurech
 • Vklady v hotovosti přes vkladový automat
Testado radí

SEPA platby jsou mezinárodní transakce mezi odesílatelem a příjemcem z různých států. Lze provést do 35 zemí Evropy. Číslo účtu se zadává v mezinárodním formátu a na cílový účet dorazí celá odeslaná částka bez stržených poplatků. Výhodou SEPA plateb je jejich rychlé vyřízení a snadné používání.

Jediným avšak předem jasně uváděným zásadním poplatkem je zpoplatněný minimální limit výše výběru z bankomatu. Limit je stanovený na 1 500 Kč – ještě vám o něm řekneme více při přehledném rozebrání všech parametrů mKarty. Budete-li vybírat nižší částku, strhne se vám poplatek 29 Kč. Jeho výše není nijak vysoká, ovšem pro ty, kteří jsou zvyklí si vybírat z bankomatu každou chvíli malé sumy, se jedná o drobnou nepříjemnost.

Tímto limitem i mnohými výhodami, které vám představíme, je již poměrně zřejmé, na jakou cílovou skupinu se mKonto zaměřuje. Bude se líbit nejen aktivním cestovatelům, pro které je v kombinaci s mKartou jako stvořené, ale také uživatelům moderních technologií zvyklých platit online nebo pomocí karty. Spolu s mKontem totiž získáte moderní internetové bankovnictví se spoustou praktických mbank chytrá aplikacefunkcí.

Mobilní aplikace mBank a další chytré vychytávky

Mobilní aplikace i internetové bankovnictví jsou u mBank zdarma. Neplatíte žádné poplatky za jejich využívání, spuštění ani za stažení softwaru do vašeho telefonu či tabletu. Oba online typy přístupu k účtu jsou bezpečné a přitom moderní. Dostupné pro systém Android a iOS.

Přihlášení i každá transakce vyžadují potvrzení pomocní hesla nebo přes rychlé načtení otisku prstu. V případě třetího zadání chybných údajů se aplikace deaktivuje. Při nečinnosti více jak 20 minut dojde k automatickému odhlášení. Samozřejmostí je ochrana osobních údajů, o kterou se starají pokročilé šifrovací protokoly. Snadno a během chvíle můžete změnit PIN, vlastní nastavení limitů i zablokovat ztracenou či odcizenou kartu. Pokud přijdete o mobilní telefon, lze přístupovou aplikaci k účtu odpojit pomocní internetového bankovnictví.

Náš tip

Přihlašovací heslo si můžete sami vybrat. Pokud chcete mít jistotu, že ho nezapomenete (například kvůli správě zvolenému dostatečně silnému a pro každou službu odlišnému heslu), nepište si ho do mobilu, počítače ani na papír. Raději využijte bezpečného správce hesel.

Pro dokonalý přehled a kontrolu nad vašimi financemi jsou zde bezplatné notifikace při pohybu na vašem účtu a služba „Moje výdaje“, která vám pomůže s hlídáním rozpočtu.

V případě, že byste raději místo vyndání mKarty z peněženky platili mobilem nebo chytrými hodinkami, není problém. mBank podporuje Apple Pay, Google Pay i čtení QR kódů. S aplikací snadno vyhledáte nejbližší bankomat a jedním kliknutím se dovoláte operátorům banky. Mezi další zajímavost, kterou nejspíše z konkurenčních bank neznáte, patří možnost poslat peníze na telefonní číslo namísto zadávání čísla účtu.

Náš tip

Mrkněte na nejlepší bankovní účty, které si můžete letos založit. Vybíráme nejvýhodnější za vás.

Druhy karet a zařazení mKarty

Doporučená mKarta, kterou k osobnímu účtu od mBank dostanete, je debetní, embosovaná VISA. Jedná se o klasický typ, který používá většina běžných účtů. Pro lepší přehled vám však přesně řekneme, o co se jedná a jaké se nabízejí možnosti.recenze mkarty svět

Debetní a kreditní karta

Mnoho lidí své platební kartě říká zkráceně „kreditka“. Toto označení je však matoucí, protože se ve většině případů nejedná o kreditní kartu, ale o debetní kartu, jako je právě mKarta. Debetní karta je mnohem více rozšířená. Umožňuje poslat peníze na váš osobní účet a následně je vybrat v bankomatu či platebním příkazem převést na jiný účet. Naopak kreditní karta slouží pro nákup na úvěr; pro půjčku při nákupu, kterou následně musíte bance splatit.

Embosovaná a elektronická karta

Embosovaná karta umožňuje nakupovat i v obchodech, které nejsou vybaveny elektronickým terminálem. Můžete ji použít tedy jak k elektronické platbě, tak u jednoduššího skenovacího přístroje, který přečte údaje z karty a po vašem podpisu umožní prodejci zaúčtovat transakci. Ve výsledku vám nabídne širší možnosti plateb. Embosovanou kartu poznáte podle toho, že má na sobě reliéfní neboli plastické znaky.

Elektronické karty jsou levnější a jejich použití je omezené na obchodníky disponující elektronickým terminálem. Samozřejmě s nimi lze také vybírat z bankomatů. Velice často jsou vydávané k běžným účtům zdarma. mKarta, byť za ni bance nic neplatíte, do této kategorie nepatří. Jedná se o embosovanou platební kartu s širší možností využití.

Karta VISA

VISA je vydavatel platební karty. Spolu se společností MasterCard tvoří dominantní dvojici na českém trhu. Pokud zůstanete v ČR, nezáleží na tom, jakou používáte. Akceptované jsou obě u drtivé většiny obchodníků. V zahraničí je však rozšířenější VISA, kterou zvolila mBank. S její pomocí se realizuje téměř dvakrát více transakcí. Oblíbená je zejména v USA. V Evropě mírně převažuje MasterCard, byť možnosti platby jsou u obou velice rozsáhlé.

Kromě MasterCard a VISA existují i menší společnosti, které platební karty vydávají. Příkladem je Maestro nebo Visa Electron (pozor, není shodné jako VISA). Ty nebývají globálně po světě u obchodníků akceptovány. Větší vydavatelé karet jsou mnohem lepší volbou pro všechny cestovatele. Spolu s embosovaným provedením mKarty se tak nemusíte bát, že by karta v zahraničí nefungovala.

Testado radí

Věděli jste, že cestování s kartou je bezpečnější než s hotovostí? Pokud ztratíte hotovost či vám bude ukradena, nezískáte ji zpět. mKarta vás nenechá v úzkých. Lze ji zablokovat a dále platit pomocí telefonu, hodinek nebo druhé bezpečně uschované karty, kterou mBank nabízí.

mKarta embosovaná

Dobrý směnný kurz jako hlavní výhoda mKarty

Představené výhody, které se váží celkově k mKontu, nejsou jedinými důvody, které dělají z této karty skvělého společníka na cestování i pro běžné používání. Velkým plusem, který vám k osobnímu účtu od mBank přináší právě mKarta, je výhodný směnný kurz mezi českou korunou a dalšími měnami. Spread (přirážka) činí jen 0,2 % ke kurzu asociace VISA, zatímco konkurence si obvykle připočítává částku kolem 2,5 %.

Díky výhodnému kurzu při cestách do zahraničí už nemusíte chodit do směnáren nebo bank a zdlouhavě porovnávat jejich nabídky. Velice výhodnou cenu budete mít automaticky na mKartě. Ta se mnohdy vyrovná i VIP kurzu těch nejpříznivějších směnáren. Na poplatcích za převod z české koruny do jiné měny ušetříte peníze, tudíž za cestování zaplatíte méně nebo si naopak můžete za úspory užít více zábavy. Výhodný kurz se samozřejmě netýká jen útraty v zahraničí, ale také nakupování přes internet v jiných měnách.

Přehled vlastností mKarty a poplatků

Základní údaje o mKartě

Údaj Informace
Poskytovatel mBank
K účtu mKonto
Druh karty debetní, embosovaná
Typ karty VISA
Mezinárodní platnost ano
Doba platnosti 3 roky
Minimální věk žadatele 18 let

Limity a výběry zdarma

Limit Informace
Počet výběrů zdarma Neomezeně
Výběr zdarma od výše 1 500 Kč
Výběr zdarma v lokalitách ČR i zahraničí
Limit v kamenné prodejně 1.000.000,00 Kč (prakticky neomezeně)
Limit v bankomatu 1.000.000,00 Kč (prakticky neomezeně)

Jako první je třeba říct, že mBank nemá vlastní bankomaty. Pokud jste dodnes byli klienty větší banky, která výběr od konkurence zpoplatňovala, nyní se této nepříjemné zátěže zbavíte. To je výhodné především pro cestovatele, kteří na neznámých místech neznají polohu svých bankomatů a chtějí koukat po zajímavostech v okolí, nikoliv po správném logu vlastní banky. mBank karta Svět umožňuje vybírat zdarma z jakéhokoliv bankomatu v České republice i v zahraničí.

Omezený není ani počet plateb kartou a počet výběrů za měsíc či za jakékoliv jiné časové období. Co je však třeba zmínit, je spodní limit výše výběru, který má být motivující k vybírání větší částky naráz nebo placení kartou a online. Pokud budete chtít větší částku než 1 500 Kč, je výběr zdarma. Tato hranice naštěstí není příliš vysoká. Za 1 499 a méně již na vás čekají poplatky. Naštěstí jen v symbolické výši. Pojďte se na ně podívat v další tabulce.

Poplatky za služby

Služba Poplatek
Výpis z účtu zdarma
Ztráta karty zdarma
Blokace karty zdarma
Vydání druhé karty 100 Kč
Zjištění disponibilního zůstatku na účtu prostřednictvím bankomatu 9 Kč
Změna PIN kódu v internetovém bankovnictví zdarma
Výběry z bankomatu hlavní kartou v ČR i v zahraničí 1 500 Kč a více zdarma
Výběry z bankomatu hlavní kartou v ČR i v zahraničí pod 1 500 Kč 29 Kč
Výběry z bankomatu dodatkovou kartou v ČR i v zahraničí bez ohledu na sumu 29 Kč
Výběr hotovosti na pobočkách 29 Kč

mKarta a s ní i běžný účet mKonto jsou jako stvořené pro ovládání přes internet. Většinu věcí od změny PIN až po získání výpisu z účtu zvládnete zdarma online. Samozřejmě se zachováním maximální míry bezpečnosti. Nic neplatíte ani při ztrátě karty či blokaci. Ta je navíc velice rychlá.

Jak již bylo zmíněno, výběr z bankomatu od 1 500 Kč je zcela zdarma. Pokud si vyberete menší částku, bude vám za každou takovou akci strženo 29 Kč. Za poplatek 100 Kč je vystavení druhé karty. Její používání je pak zpoplatněno částkou 29 Kč za každý výběr bez ohledu na jeho výši, tudíž i nad 1 500 Kč.

Jak mKartu získat?

mKartu si není vůbec náročné pořídit. Pokud jste již klientem mBanky a chcete svou starou platební kartu vyměnit za mKartu, stačí si o ni zažádat. Výměna je samozřejmě zdarma. Stejně tak nic neplatíte, když přecházíte od jiné konkurenční banky. V takovém případě získáte mKartu rovnou k běžnému účtu mKonto automaticky bez jakéhokoliv dalšího zařizování.

on-line žádost o mKartu

online žádost o mKartu pro nové zákazníky

Kromě klasické návštěvy pobočky je možné založit mKonto a pořídit si tak mKartu snadno online. Vše zvládnete z pohodlí domova bez nutnosti chodit do banky. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, který naleznete na stránkách mBanky a pak počkat, až k vám mKarta spolu s dalšími náležitostmi přijde poštou. Uváděná doba vyřízení je 14 dní, ale v praxi můžete již za týden vesele nakupovat.

Prodleva mezi online žádostí a získáním karty je sice nepříjemnost, avšak určitá čekací doba je při zařizování přes internet zcela logická a například v porovnání s dodací lhůtou e-shopů není příliš delší.

Embosovaná karta VISA mKarta Svět se bude líbit všem cestovatelům, protože nabízí výhodný kurz a umožňuje vybírat od 1 500 Kč bez poplatku v ČR i v zahraničí z jakéhokoliv bankomatu. Kartu také ocení každý, kdo nakupuje ze zahraničních e-shopů. I vyřízení a založení karty zvládnete z domova. Pokud nejste příznivcem online a mobilního bankovnictví a raději vybíráte pravidelně menší částky z bankomatů, s mKartou Svět si příliš rozumět nebudete.

Klady
 • Založení i vedení účtu i karty zdarma
 • Velká část služeb bez poplatku
 • Vyřídíte online z domova
 • Výběr od 1 500 Kč zdarma ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí
 • Výhodný kurz na zahraniční měny
 • V zahraničí dobře přijímaná embosovaná VISA
 • Možnost pořídit druhou kartu
 • Bezpečné a praktické internetové i mobilní bankovnictví
Zápory
 • Logicky nutné mít účet u mBank
 • Poplatek 29 Kč při výběru z bankomatu pod 1 500 Kč
 • Doba vyřízení cca 7 dní

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (93 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář