Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Švýcarská půjčka

19. 5. 2023 aktualizováno

švýcarská půjčka recenze a hodnocení

Žádost vyřídíte online, peníze máte na účtu do několika minut. Švýcarská půjčka patří mezi moderní nebankovní úvěry s bleskovou administrací i důrazem na ochranu osobních údajů. Výši úroků, bezpečnost nebo šanci na schválení jsme zhodnotili v naší podrobné recenzi. Seznámíme vás také s podmínkami prodloužení splátek či nejčastějšími důvody zamítnutí žádosti o úvěr.

Hledáte nejvýhodnější nebankovní půjčku? Nejlepší tipy naleznete v našem srovnání nebankovních úvěrů.

Hodnocení Švýcarské půjčky

Historie a současnost

Švýcarskou půjčku poskytuje akciová společnost SWISS FUNDS a.s. Vznikla v roce 2016 a sídlí v Praze. Jediným akcionářem je společnost ORKA VENTURES LTD. Její sídlo naleznete v Londýně. V České republice vlastní kromě akcií SWISS FUNDS a.s. také akcie společností zabývajících se pronájmem nemovitostí a bytových či nebytových prostor.

Název Švýcarská půjčka odkazuje na spolehlivost, kvalitu a bezpečnost švýcarských bank. Veškeré informace o úvěru naleznete na oficiálních stránkách. Podmínky, včetně poplatků či pokut, jsou navíc přehledně uvedené ve smlouvě.

Pozor

Podmínky úvěru si předem pečlivě prostudujte. Vždy zvažte, zda půjčku skutečně potřebujete a zda ji dokážete včas splatit!

Produkty a možnosti

Švýcarská půjčka spadá mezi nebankovní mikropůjčky, tedy krátkodobé úvěry. Cílí především na klienty, kteří se ocitly v náhlé finanční tísni a potřebují peníze co nejrychleji. Typickým příkladem jsou nečekané výdaje krátce před výplatou.

Švýcarská půjčka online recenze

Rychlost a jednoduchá administrace patří mezi hlavní výhody. Žádost podáte pohodlně online. Schválení a zaslání peněz zabere v optimálním případě pouze několik minut. Splátky si můžete prodloužit nebo naopak dlužnou částku předčasně splatit. Poplatek za předčasné splacení je navíc pouze symbolický.

Mezi nevýhody můžeme počítat vyšší úrok či schvalování žádostí pouze v pracovní dny mezi 9:00 a 13:00. Noví klienti musí počítat s přísným limitem čerpané částky. Nemohou využít ani populární nabídky první půjčky zdarma, kterou láká zákazníky řada konkurenčních firem. Nepotěší ani absence pojištění schopnosti splácet, přestože tuto službu nabízí nebankovní společnosti spíše výjimečně.

Pochvalu zaslouží jasná a přehledná smlouva s uvedením všech nákladů i možných sankcí. Kromě úroků standardně neplatíte žádné další poplatky. Sjednání smlouvy i vedení úvěrového účtu jsou zdarma. Švýcarskou půjčku navíc nemohou získat zadlužení klienti nebo žadatelé bez trvalého či dostatečného příjmu.

 • Krátkodobá nebankovní půjčka/mikropůjčka
Náš tip

Potřebujete krátkodobě půjčit menší částku? Doporučíme vám nejlepší mikropůjčky.

Švýcarská půjčka

Krátkodobý úvěr umožňuje čerpat finanční prostředky v rozmezí 1 000 Kč až 20 000 Kč s délkou splatnosti 15 až 30 dní. Poskytnutí úvěru je zcela zdarma. Platíte pouze úroky z půjčené sumy, které činí 1 % denně.

peníze do pěti minut Švýcarská půjčka recenze

Jednoduché úročení dovoluje snadno vypočítat celkovou splacenou částku. Uvádí ji finanční kalkulačka na webových stránkách a naleznete ji jasně uvedenou ve smlouvě. Úroková míra je poměrně vysoká. Svědčí o tom hodnota RPSN, která začíná na hodnotě 2 334 %.

Testado radí

RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, vyjadřuje celkové náklady spotřebitelského úvěru vztáhnuté k jednomu roku. Zahrnuje nejen úroky, ale také poplatky a provize související s poskytnutím úvěru. Díky jednotné metodice výpočtu umožňuje objektivněji posuzovat cenu půjček a srovnávat nabídky úvěrových společností či bank.

Noví zákazníci musí počítat s omezením maximální půjčené částky. Limit činí 5 000 Kč. Sumy nad 5 000 Kč společnost poskytuje pouze ověřeným klientům, kteří již nejméně jednu půjčku řádně splatili. Kromě finančního limitu není mezi novými a stálými zákazníky žádný rozdíl. Úroková sazba i délka splácení zůstávají shodné.

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Půjčku si pohodlně sjednáte na webových stránkách. Potřebujete pouze občanský průkaz, vlastní bankovní účet, e-mail a telefon. Samozřejmostí je věk nad 18 let. Kontrolu příjmů a úvěruschopnosti provede společnost automaticky. Pomocí služby Nordigen dokáže nahlédnout na váš bankovní účet. Samozřejmě po předchozím schválení a bez rizika neoprávněné manipulace.

Náš tip

Nordigen je mezinárodní platforma pro otevřené bankovnictví. Umožňuje přístup k bankovním údajům a zpracovává také finanční datové soubory a statistiky.

V případě nutnosti můžete být vyzváni k předložení druhého osobního dokladu, typicky řidičského průkazu nebo pasu. Společnost si také vyhrazuje právo žádat výpisy z účtu až šest měsíců zpětně od doby podání žádosti o úvěr.

rychlá nebankovní Švýcarská půjčka hodnocení

Finanční poradci automaticky kontrolují registry i úvěruschopnost. Pokud jste v exekuci, insolvenci nebo existují zákonné důvody pro zamítnutí úvěru, půjčku nedostanete. Navíc můžete vždy čerpat pouze jednu půjčku. Není možné žádat další úvěr, jestliže jste předchozí Švýcarskou půjčku nesplatili.

Testado radí

Vážnou překážkou pro získání půjčky je také nesplacený dluh u jiné finanční společnosti či banky. Informace o nesplacených půjčkách je možné ověřit v registrech dlužníků.

 • Věk nejméně 18 let
 • Žádné nesplacené dluhy/exekuce/insolvence
 • Pravidelný příjem
 • Platný občanský průkaz
 • Vlastní bankovní účet
 • Vlastní e-mailovou adresu a telefon
 • Druhý doklad totožnosti (na vyžádání)
 • Výpisy z bankovního účtu až 6 měsíců zpětně (na vyžádání)

Jak postupovat při žádosti o půjčku

Administrativa je rychlá, nekomplikovaná a kompletně online. Nejprve si s pomocí úvěrové kalkulačky zvolíte částku a dobu splatnosti. Spolu se zadanými hodnotami můžete průběžně kontrolovat výši úroků, případně celkovou splacenou sumu. Druhým krokem je vyplnění online formuláře. Zadat musíte osobní i kontaktní údaje, stejně jako základní informace o vašich příjmech a výdajích. K formuláři připojíte také kopii občanského průkazu. Stačí jej z obou stran nafotit.

Náš tip

Podání žádosti zahrnuje automatické vytvoření uživatelského účtu. Naleznete na něm aktuální informace o čerpaném úvěru. Uložené osobní informace navíc nebudete muset vyplňovat v případné opakované žádosti o půjčku.

Závěrem ověříte vlastnictví bankovního účtu. Kontrola probíhá pomocí standardní ověřovací platby ve výši 1 Kč na zadaný účet. Ověření zahrnuje i souhlas s náhledem na účet pomocí služby Nordigen.

nebankovní úvěr Švýcarská půjčka srovnání

Kdy získám peníze?

Schválení Švýcarské půjčky proběhne do několika minut. Musíte ovšem splnit dvě základní podmínky. První se týká přesně a správně vyplněné online žádosti, včetně zaslání čitelné kopie občanského průkazu a ověřovací platby z bankovního účtu. Druhá souvisí s pracovní dobou. Úvěry společnost schvaluje pouze v pracovní dny od 9:00 do 13:00. Ihned po schválení dojde k převodu finančních prostředků na účet.

Testado radí

Rychlost připsání peněz na účet ovlivňuje i vaše banka. Přes stále rozšířenější podporu okamžitých plateb může převod trvat až 24 hodin.

Jak probíhá kontrola bonity?

Schvalovací proces je v případě Švýcarské půjčky poměrně komplexní. Počítejte s kontrolou registrů i pravidelných příjmů. Bližší detaily ohledně hodnotícího systému společnost neuvádí. Půjčku ovšem nedostanou žadatelé s exekucí či insolvencí ani nezaměstnaní bez dostatečného příjmu. Překážkou je také půjčka či dluh u jiné finanční společnosti nebo banky.

Související produkty a služby

Švýcarská půjčka umožňuje dluh předčasně splatit, případně požádat o prodloužení splátek. Poplatky se stanovují individuálně. V případě předčasného splacení však nesmí překročit 0,5 % z předčasně splacené sumy. Pojištění schopnosti splácet společnost nenabízí.

Testado radí

Peníze získáte výhradně převodem na osobní účet. Nelze je převzít v hotovosti nebo s pomocí poštovní poukázky. Nemůžete využít ani cizí bankovní účet, například známého či příbuzného.

Předčasné splacení

Předčasné splacení je možné kdykoli. Společnost přitom akceptuje kompletní splacení dluhu i mimořádnou splátku, která sníží dlužnou sumu. Předčasná splátka je spojená s poplatkem, ale jeho výše je spíše symbolická. Stanovuje se individuálně a nesmí překročit 0,5 % ze splacené částky.

dostupná nebankovní půjčka Švýcarská půjčka recenze

Prodloužení splátek

Dobu splatnosti můžete opakovaně prodlužovat až o 30 dnů. Žádost vyřídíte v administraci svého úvěrového účtu. Odložení splátky je podmíněno pouze zaplacením poplatku, který společnost stanoví individuálně dle dlužné sumy a doby prodloužení.

Co dělat když nemohu splácet včas

V případě finančních potíží je nejjednodušší alternativou prodloužení splátek. Odklad vždy řešte s dostatečným předstihem, jinak hrozí poplatky a úroky z prodlení. Pokud včas nezaplatíte dohodnutou sumu, během 15 dnů dostanete dvě písemné upomínky zpoplatněné částkou 420 Kč a 560 Kč. Po uplynutí 30 dnů má společnost právo zahájit kroky spojené s vymáháním nesplaceného dluhu. Veškeré náklady jsou připočteny k celkové dlužné částce. Prodlení je od prvního dne navíc spojené s pokutou ve výši 0,1 % dlužné částky denně.

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže co nejdříve! Stačí kontaktovat infolinku Švýcarské půjčky.

 • Pokuta z prodlení  (0,1 % denně)
 • Poplatky za upomínky a jiné nutné výdaje související s vymáháním dluhu
 • Zesplatnění smlouvy (neuhrazení dlužné částky ve lhůtě 30 dnů)

Zákaznická podpora

Infolinka pracuje od pondělí do pátku mezi 9:00 a 13:00. Dotaz také můžete napsat s pomocí online kontaktního formuláře či e-mailu. Operátoři odpoví do 24 hodin. Bohužel chybí mobilní aplikace nebo online chat.

Charakteristika Švýcarské půjčky

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 1 tisíc Kč – 20 tisíc Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
až 30 dnů
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
×
RPSN
Individuální, RPSN od 2 334 %
Možnost předčasného splacení
Způsob sjednání půjčky
Online
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? (omezeně)
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství Občan ČR
Musím vlastnit bankovní účet?
 
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení Švýcarské půjčky

7.7

Výborná

Díky Švýcarské půjčce můžete mít peníze na účtu během několika minut. Schvalovací proces je jednoduchý a rychlý. Bohužel nefunguje mimo pracovní dny. Výhodou jsou přehledné podmínky, jednoduchá administrativa nebo možnost předčasného splacení s minimálním poplatkem. Počítejte ovšem s vyšší úrokovou sazbou nebo omezeným úvěrovým limitem pro nové zákazníky.

Výše možné půjčky
7
Poplatky a penále
6.5
Rychlost sjednání půjčky
9.5
Schvalovatelnost
7.5
Zákaznická podpora
8
Klady
 • Vše vyřešíte online
 • Rychlé jednání
 • Půjčku lze kdykoli předčasně splatit
 • Možnost opakovaného odložení splátek
 • Přehledná smlouva
 • Důkladná kontrola úvěruschopnosti omezuje uzavření neuvážené půjčky
 • Rychlé odeslání peněz na účet
Zápory
 • Noví zákazníci si mohou půjčit maximálně 5 000 Kč
 • Vyšší úroková sazba
 • Schválení úvěru pouze v pracovní dny
 • Chybí pojištění schopnosti splácet

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (12 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář