Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Movinero (Viva Credit)

16. 12. 2022 aktualizováno

Půjčka movinero recenze a hodnocení logo

Hledáte rychlou a levnou půjčku? Movinero (Viva Credit) novým zákazníkům nabízí bezúročný úvěr s možností získat až 30 tisíc Kč. Podmínky, výši úroků i možná rizika hodnotíme v naší podrobné recenzi.

Hodnocení nebankovní půjčky od Movinero

Historie a současnost

Movinero (Viva Credit) je mladá úvěrová společnost založená v roce 2015 dvěma rumunskými podnikateli. Specializuje se na rychlé půjčky s krátkou dobou splatnosti. Řadí se mezi společnosti s platnou licencí České národní banky.

Testado radí

V červenci 2022 došlo k přebrandování společnosti na Movinero. Služby zůstávají stejné, pro stávající zákazníky se nic podstatného nemění.

Produkty a možnosti

Movinero poskytuje rychlou online půjčku. Čerpat lze 500 Kč až 30 tis. Kč. Délka splácení není ničím omezená. Nastavíte ji při podpisu smlouvy. Počítejte však s denním úrokem ve výši 1,25 % z dlužné částky.

nebankovní půjčka Viva Credit recenze

Noví klienti mají první půjčku zcela zdarma. Nemusí platit žádné poplatky ani úroky. Podmínkou je pouze splacení do 30 dnů. Půjčit si můžete až 30 tis. Kč, stejně jako dlouhodobí klienti. Což není zcela běžné, většina nebankovních subjektů má první půjčku mnohem nižší.

Pozor

Před sjednáním mikropůjčky vždy dobře zvažte, zda ji opravdu nezbytně potřebujete. Úrokové míry jsou vysoké a především dlouhodobé splácení je velmi nákladné.

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Podmínky se příliš neliší od jiných nebankovních společností. Věk nejméně 18 let, platný občanský průkaz, bankovní účet či aktivní mobilní telefon a e-mail. Nevyhnete se kontrole pravidelného příjmu. Doložíte jej výpisem z osobního účtu. Dle výše půjčky bude Movinero vyžadovat výpisy za jeden až tři měsíce.

Testado radí

Součástí bankovního účtu musí být aktivní platební karta VISA nebo Mastercard, pomocí které zašlete společnosti ověřovací platbu 1 Kč.

Pokud půjčku nezískáte, můžete za 30 dnů požádat znovu. Přirozeně se v mezidobí snažte zlepšit svoje úvěrové možnosti. V každém případě se zamyslete, proč nebyl úvěr schválen a zda jej skutečně dokážete včas a řádně splatit. Movinero odmítá žádosti o půjčku pouze z vážných důvodů. Samozřejmě vám nepůjčí pokud čelíte exekuci nebo insolvenci, případně nemáte stálý příjem.

 • Věk nejméně 18 let
 • Platný občanský průkaz
 • Vlastní bankovní účet s platební kartou
 • Aktivní telefon a e-mail
 • Výpis z osobního účtu (kontrola příjmu)

Jak postupovat při žádosti o půjčku

Vše vyřídíte online. Nemusíte na pobočku ani řešit zaslání podepsaných smluv poštou. Vyplníte formulář, kontrolní platbou ověříte účet a počkáte na schválení žádosti. Pokud bude půjčka schválená, převedete si peníze na vlastní konto.

první půjčka zdarma od Viva Credit recenze

Splacení proběhne automaticky v předem určený den pomocí platební karty. Nemusíte se obávat, že peníze zapomenete poslat a budete následně čelit nepříjemné pokutě. Podmínkou je ovšem dostatek finančních prostředků na účtu. Pokud na kontě nebudete mít dostatečnou sumu, provede se pouze minimální platba. Splacení 10 % z výše úvěru, včetně úroků.

 1. Vyplnění elektronického formuláře
 2. Kontrolní platba
 3. Interní hodnocení žádosti o půjčku
 4. Schválení půjčky a zaslání peněz na účet

Související produkty a služby

Předčasné splacení

Předčasné splacení je zdarma. Dluh můžete navíc vyrovnat kdykoli před termínem řádné splátky. Rychlejším splacením navíc ušetříte významnou část úroků.

Testado radí

Hledáte vhodnou půjčku? Poradíme vám v našem srovnání nejvýhodnějších nebankovních půjček.

Odložení splátky

Splátky lze prodloužit pokud každý měsíc splatíte nejméně 10 % z dlužné částky a úroky. Nezapomeňte však, že prodloužením doby trvání smlouvy se výrazně zvyšuje i suma zaplacená na úrocích! Úvěr se proto snažte zaplatit co nejdříve.

Testado radí

Dlouhodobé splácení mikropůjčky je velmi nevýhodné. Úrok Movinero dosahuje 1,25 % denně, tedy 37,5 % měsíčně!

Co dělat když nemohu splácet včas

Nedokážete zaplatit ani minimální měsíční splátku? Pak se obraťte na finančního poradce společnosti Movinero. Pokusí se najít vhodné řešení vaší situace. V opačném případě počítejte se smluvní pokutou, úrokem z prodlení a úhradou nákladů na vymáhání dlužné částky, včetně poplatku za upomínky. Žádné pojištění schopnosti splácet Movinero nenabízí.

Viva Credit podrobné hodnocení nebankovního úvěru

V případě že dluh neuhradíte do 60 dnů, dojde k zesplatnění smlouvy. Zesplatnění znamená povinnost okamžitě uhradit veškeré dluhy i dosud nesplacenou část půjčky. Pokud nezaplatíte, následuje soudní vymáhání a exekuce.

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže co nejdříve! Stačí kontaktovat infolinku Movinero.

 • Smluvní pokuta
 • Úrok z prodlení
 • Náhrada nákladů na vymáhání (upomínky)
 • Zesplatnění půjčky

Zákaznická podpora

Movinero provozuje infolinku v pracovní dny od 8:00 do 18:00. Dotazy můžete řešit živě pomocí aplikace WhatsApp nebo e-mailem. Kompletní znění smluv naleznete přehledně na webových stránkách. Přesto před podpisem (potvrzení) smlouvy doporučujeme jejich pečlivé prostudování.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace do telefonu Movinero vám umožní kdykoli zkontrolovat vaši půjčku. Zároveň vám umožní opakované půjčení již splacených peněz.

Charakteristika půjčky Movinero

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 500 Kč – 30 tisíc Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
30 dnů nebo individuální
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
(až 30 tisíc Kč na 30 dnů)
RPSN
Individuální (úrok 1,25 % denně)
Možnost předčasného splacení ✔ 
Způsob sjednání půjčky
Online
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? ✔ 
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství
Musím vlastnit bankovní účet?
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení půjčky Movinero

8

Výborná

Movinero zaujme především bezúročnou půjčkou pro nové zákazníky. Získat můžete až 30 tis. Kč na 30 dnů. Bez poplatku nebo úroku. Je opravdu nutné splatit ho nejdéle do zmíněných 30 dnů. Dlouhodobý úvěr je drahý, kvůli dennímu úroku 1,25 %.

Výše možné půjčky
7
Poplatky a penále
6
Rychlost sjednání půjčky
10
Schvalovatelnost
9
Zákaznická podpora
8
Klady
 • Rychlé sjednání online
 • První půjčka zdarma
 • Až 30 tis. Kč i pro nové klienty
 • Automatické splacení
 • Mobilní aplikace
Zápory
 • Po 30 dnech úrok 1,25 % denně
 • Žádné pojištění schopnosti splácet

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (41 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Pavel Hock (21. 12. 2023 12:12)

Společnost funguje dobře do doby než když zjistí že se vám nemůže dovolat člověk má snad pykat za to že v dnešní době nefungují na vesnici signály a písemnou formou nic neřeší takže tahle půjčka není pro každého ale je to dobrá zkušenost do života příště takovou společnost nebrat

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář