Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze ESSOX – nebankovní půjčka na auto, byt i rozjezd podnikání

19. 5. 2023 aktualizováno

nejlepší nebankovní půjčka Essox srovnání

Nebankovní půjčka, nákup automobilu nebo rozjezd podnikání. ESSOX nabízí široké portfolio finančních služeb, včetně půjček pro podnikatele. V podrobné recenzi vám představíme jednotlivé produkty, srovnáme jejich úrokové sazby i detailní podmínky. Hodnotili jsme také kvalitu zákaznické podpory nebo nabídku pojištění schopnosti splácet.

Hledáte nejvýhodnější nebankovní půjčku? Výhodné tipy naleznete v našem srovnání nebankovních úvěrů.

Hodnocení nebankovní půjčky od ESSOX

Historie a současnost

Společnost ESSOX s.r.o. vstoupila na trh v roce 1993, jako nebankovní poskytovatel finančních služeb. Od roku 2003 je součástí francouzské finanční skupiny Société Générale do které spadá i Komerční banka. Komerční bance připadá také největší vlastnický podíl 50,9 %. Société Générale Consumer Finance vlastní zbývajících 49,1 % společnosti.

Výrazné rozšíření nabídky v oblasti leasingu a financování automobilů přinesl rok 2016. ESSOX převzal firmu PSA, která působila v České republice a na Slovensku jako importér i dealer francouzských značek Citroën, Peugeot a DS. Tato akvizice definitivně zařadila společnost mezi největší nebankovní poskytovatele úvěrů v Česku.

ESSOX patří mezi zakladatele sdružení SOLUS (Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelů). Cílem sdružení je přispívat k odpovědnému úvěrování a snížit rizika spojená s předlužením. Nejznámějším výstupem z činnosti sdružení jsou registry osob s informacemi o platební morálce či insolvenčních řízeních. Banky a úvěrové společnosti je běžně využívají při určování bonity klienta.

půjčka na auto ESSOX hodnocení

Produkty a možnosti

Základ nabídky tvoří hotovostní půjčka a účelový úvěr na financování vozidla. ESSOX spolupracuje také s obchodníky a eshopy u kterých můžete nakupovat na splátky nebo využít rozloženou platbu. Společnost vám půjčí na moderní ekologická řešení v oblasti energetiky nebo poskytne kreditní kartu. Podnikatele potěší specializované podnikatelské úvěry pro nákup strojů a vybavení dílny.

 • Hotovostní půjčka
 • Financování nového nebo ojetého vozu
 • Značkové financování vozidel a motocyklů (Peugeot, Citroën, DS, Hyundai, Kia, Kawasaki)
 • Nákup na splátky
 • Rozložená platba
 • Kreditní karta
 • Financování zelených technologií
 • Podnikatelský úvěr pro nákup strojů a zařízení

Hotovostní půjčka

Čerpat můžete částky od 10 do 500 tisíc Kč. Vše lze vyřídit online bez návštěvy pobočky. Úroková sazba začíná na 6,9 % a nepřesahuje 17,9 % ročně. Přesnou výši RPSN či souhrn splátek a poplatků uvádí jednoduchá webová kalkulačka. Splácení úvěru nesmí přesáhnout 7 let, tedy 84 měsíců.

financování ESSOX srovnání

Volitelnou součástí půjčky je pojištění schopnosti splácet. Na výběr je varianta Klasik nebo Extra. Obě možnosti zajišťují splacení jistiny v případě úmrtí či invalidity 2. nebo 3. stupně a úhradu splátek v případě pracovní neschopnosti.

Testado radí

Jistinou se označuje půjčená částka, kterou splácíte. Úroky, včetně případných pokut a úroků z prodlení, tvoří příslušenství jistiny.

Financování nového nebo ojetého vozidla

ESSOX úvěr na auto můžete čerpat na nové i ojeté vozy s hmotností do 3,5 tuny. V případě ojetých vozidel nesmí jejich stáří překročit 15 let. Financoval lze až 100 % ceny vozidla s délkou splácení od 12 do 84 měsíců. Úvěr je možné kdykoli předčasně splatit, počítejte ovšem s poplatkem ve výši 0,5 % nebo 1 %, dle doby zbývající do řádného ukončení smlouvy.

Testado radí

Hledáte nejvýhodnější financování nového či ojetého vozu? Pomůže vám naše srovnání nejvýhodnějších půjček na auto.

Společně s půjčkou vám ESSOX sjedná i havarijní pojištění či povinné ručení. Nabídka zahrnuje také pojištění schopnosti splácet. Zahrnuje ztrátu zaměstnání a dlouhodobou pracovní neschopnost, plnou invaliditu nebo úmrtí.

online půjčka od ESSSOX srovnání

Značkové financování vozidel a motocyklů

Díky spolupráci se značkami Peugeot, Citröen, DS, Hyundai, Kia a Kawasaki zajišťuje ESSOX značkové financování. Přesné podmínky se liší dle výrobce. Obecně zahrnují benefity v podobě variabilních splátek nebo zpětného odkupu vozidla na konci smlouvy.

Nabídka zahrnuje i elektromobily. Nechybí poradenství pro čerpání dotačních programů nebo vyřízení související administrativy. Značkové financování elektrického vozu můžete navíc spojit s úvěrem určeným na podporu zelených technologií.

Nákup na splátky

Nákup na splátky je obdobou standardní půjčky. Sjednáte jej přímo u obchodních partnerů ESSOX. Zahrnují kamenné prodejny i e-shopy. Maximální splácená částka se liší dle typu zboží. Na nákup běžných domácích spotřebičů či nábytku lze čerpat od 2 do 500 tisíc Kč, pro zahradní techniku, čtyřkolky nebo motocykly se limit zvyšuje na dvojnásobek.

nákup na splátky ESSOX srovnání

Délka splácení si vyberete v rozmezí 2 až 84 měsíců, zřízení smlouvy je zdarma. Využít můžete také pojištění schopnosti splácet. V případě on-line nákupu uzavřete celou smlouvu přes internet, bez nutnosti osobní návštěvy pobočky.

Rozložená platba

Princip rozložené platby je velmi jednoduchý. Zboží nezaplatíte ihned, ale rozložíte si úhradu do několika splátek. ESSOX službu podporuje u vybraných partnerských e-shopů, které rozložení platby nabízí přímo na svých obchodních platformách. Sjednání smlouvy je velmi rychlé a probíhá kompletně online.

Rozdělit platbu si můžete u nákupů od 2 do 30 tisíc Kč. Rozdělení není zatíženo žádným poplatkem ani navýšením. Dlužnou částku je však možné rozložit nejvýše na čtyři splátky. První platba slouží současně jako potvrzení smlouvy.

Kreditní karta

Kreditní kartu BONUS nenabízí společnost v rámci běžného portfolia. Zažádat o ni mohou pouze stálí a spolehliví klienti. Na rozdíl od rozšířených debetních karet, které jsou propojeny s vašim účtem a čerpají z něj dostupné prostředky, kreditní karta umožňuje nakoupené zboží zaplatit dodatečně. Pokud dluh splatíte do 40 dnů, nebude se vám počítat žádné navýšení ani jiné poplatky či úroky. V případě potřeby lze požádat o dlouhodobý splátkový kalendář s pohyblivou úrokovou sazbou. Maximální čerpaná částka je 100 tisíc Kč.

kreditní karta ESSOX recenze

Kreditní kartou můžete platit v běžných či internetových obchodech nebo vybírat peníze z bankomatu. Kartu rychle propojíte také s peněženkou Google pro pohodlné platby pomocí mobilního telefonu nebo jiné kompatibilní elektroniky. Potvrzení mobilních plateb zajišťuje aplikace ES-Klíč.

Testado radí

Setkat se můžete také s kreditními kartami ESSOX Benefit nebo ČEZ KARTA. Naleznete je v držení starších zákazníků, nové karty tohoto typu již společnost nevydává. 

Financování zelených technologií

Účelová půjčka zaměřená na modernizaci a zelené technologie v oblasti energetiky či vytápění. Čerpat můžete až 7 milionů Kč s úrokem od 6,9 % ročně. Nabídka platí pro soukromé osoby i podnikatele a lze ji dále kombinovat s čerpáním dotačního programu Nová zelená úsporám (NZÚ).

Úvěr slouží k zateplení domu, využití dešťové vody či výstavbu wallboxu pro rychlé a bezpečné dobíjení elekromobilu. Získané prostředky můžete použít k uhrazení technologií i přípravu projektu. Zafinancování již realizovaných projektů je možné, pokud nejsou starší 6 měsíců a nečerpáte ve spojitosti s nimi jiný úvěr.

 • Fotovoltaika
 • Zateplení domu, včetně výměn oken a dveří
 • Pořízení tepelného čerpadla
 • Pořízení kotle na biomasu
 • Efektivnější využívání vody, včetně zachycení dešťové vody
 • Větrací systémy a rekuperace tepla
 • Dobíjecí stanice pro elektromobil

Podnikatelský úvěr pro nákup strojů a zařízení

Úvěr určený začínajícím i zkušeným podnikatelům pro nákup techniky a vybavení. ESSOX půjčka může dosáhnout až 3 miliony Kč s dobou splácení do 84 měsíců. Přesné podmínky nastavuje úvěrový poradce vždy individuálně. Nákupem na splátky můžete financovat i pořízení použitých strojů, jejich stáří ovšem nesmí překročit 10 let.

půjčka pro podnikatele ESSOX recenze

 • Zemědělská a lesnická technika
 • Stavební a komunální technika
 • Obrábění dřeva, kovů a jiných průmyslových materiálů
 • Komunální technika
 • Stroje a zařízení v oblasti zdravotních služeb
 • Zařízení pro stravovací účely
 • Kancelářská a výpočetní technika
Testado radí

Testovali jsme nejlepší půjčky pro podnikatele a OSVČ.

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Půjčku si můžete sjednat kompletně online. Postačí dva doklady totožnosti, vlastní bankovní účet a e-mailová adresa pro zaslání smlouvy i veškerých doplňujících informací. Samozřejmostí je věk nad 18 let a české občanství, případně právo trvalého pobytu na území ČR.

Náš tip

Stálým klientům stačí ke sjednání úvěrové smlouvy pouze klientský kód a občanský průkaz. Navíc mohou peníze čerpat na jakýkoli účet, bez podmínky osobního vlastnictví.

úvěr online Essox hodnocení

Společnost automaticky kontroluje registry. Pokud jste v exekuci nebo insolvenci, nepůjčí vám. Vyžádat si může také doklad o trvalém příjmu. Nejčastěji výpis z účtu na který vám zaměstnavatel pravidelně zasílá výplatu.

 • Věk nejméně 18 let
 • Občan ČR/trvalý pobyt v ČR
 • Žádné nesplacené dluhy/exekuce/insolvence
 • Pravidelný příjem
 • Dva platné osobní doklady
 • Vlastní bankovní účet
 • Vlastní e-mailovou adresu a telefon

Jak postupovat při žádosti o půjčku

ESSOX online půjčka netrpí složitou administrativou. Poptáte ji pomocí intuitivní webové aplikace Cash Shop. Stačí zadat částku, počet splátek a případně vybrat variantu pojištění schopnosti splácet. Aplikace zahrnuje jednoduchou finanční kalkulačku, kde vidíte výši pravidelné měsíční splátky, úroky i celkovou splacenou sumu včetně všech poplatků.

nejlepší online půjčka od ESSOX srovnání

Pozor

Online kalkulačka uvádí pouze předběžné informace. Konečná podoba úvěru se může změnit a základě hodnocení vaší bonity, tedy schopnosti dluh řádně splatit.

Druhý krok představuje vyplnění elektronického formuláře. Kromě osobních a kontaktních údajů uvedete také obecné informace o vašich příjmech a výdajích. Kopie osobních dokladů, případně dokladů o trvalém příjmu, přiložíte k žádosti a vše odešlete. Finanční poradce společnosti vaši žádost zkontroluje a do 24 hodin ji schválí, případně si vyžádá doplňující informace. Schvalování probíhá pouze v pracovní dny. Finální smlouvu obdržíte na e-mail, podpis provedete s pomocí unikátního SMS kódu.

půjčka na cokoliv ESSOX hodnocení

Jak probíhá kontrola bonity?

Schvalovací proces ESSOX blíže nespecifikuje. Pro úspěšné schválení úvěru je důležitý pravidelný příjem a dobrý záznam v registrech dlužníků. Přirozeně nesmíte čelit exekuci ani insolvenci.

Související produkty a služby

ESSOX standardně nabízí ke svým úvěrům pojištění schopnosti splácet i možnost předčasného splacení. V případě hotovostní půjčky si můžete navíc vybrat ze dvou variant pojistky. Předčasné splacení je ovšem spojeno s poplatkem.

Pojištění schopnosti splácet

Hotovostní půjčka umožňuje sjednat pojištění schopnosti splácet ve variantě Klasik nebo Extra. Rozdíly jsou poměrně malé. Obě varianty zahrnují invaliditu 2. a 3. stupně, pracovní neschopnost a úmrtí. Varianta Extra navíc počítá také se ztrátou zaměstnání.

nejlepší pojištění schopnosti splácet ESSOX recenze

Pokud vám poklesnou příjmy v důsledku dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo ztráty zaměstnání, převezme pojišťovna úhradu měsíčních splátek za vás. V ostatních případech za vás zaplatí celou zbývající část dluhu.

Výše pojistného se odvíjí od půjčené sumy. V případě varianty Klasik se pohybuje od 13 Kč do 665 Kč. Rozšířená varianta Extra stojí od 15 Kč do 730 Kč měsíčně. Pojistné platíte společně s měsíční splátkou půjčky.

Předčasné splacení

Úvěr od ESSOX můžete kdykoli předčasně splatit. Předem však nezapomeňte společnost informovat. Počítejte také s poplatkem za předčasné splacení. Přesnou výši vám sdělí finanční poradce, maximální výši ovšem omezuje úvěrová smlouva. Poplatek nesmí překročit 1 % z předčasně splacené sumy u úvěrů kde standardní délka splátek překračuje jeden rok a 0,5 % v případě, kdy půjčku standardním způsobem splatíte do jednoho roku.

Co dělat když nemohu splácet včas

Potíže se splácením řeší úvěrová společnost vždy individuálně. Pokud se dostanete do prodlení se splátkami, počítejte se smluvní pokutou a úrokem z prodlení. Penále ovšem nesmí překročit 50 % jistiny ani maximální částku 200 tisíc Kč. Pokud se opozdíte s platbou o více než 30 dnů, může dojít k výpovědi smlouvy s 30 denní lhůtou na uhrazení všech závazků.

úvěr od společnosti ESSOX srovnání a hodnocení

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže co nejdříve! Stačí kontaktovat infolinku ESSOX.

 • Smluvní pokuta (maximálně 50 % jistiny nebo 200 tisíc Kč)
 • Úroky z prodlení  (8 % ročně)
 • Poplatky za upomínky a jiné nutné výdaje související s vymáháním dluhu
 • Zesplatnění smlouvy (neuhrazení dlužné částky ve lhůtě 30 dnů)

Zákaznická podpora

Infolinka pracuje od pondělí do pátku mezi 8:00 a 19:00. Dotaz můžete také napsat s pomocí online kontaktního formuláře či e-mailu. Operátoři pracují rychle. Odpověď zašlou nejpozději do 24 hodin. Mobilní aplikace nebo online chat bohužel chybí.

Charakteristika hotovostní půjčky ESSOX

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 10 tisíc Kč – 500 tisíc Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
až 84 měsíců
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
×
RPSN
Individuální, RPSN od 13,19 %
Možnost předčasného splacení
Způsob sjednání půjčky
Online
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? (omezeně)
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství Trvalý pobyt ČR
Musím vlastnit bankovní účet?
 (neplatí pro stálé klienty)
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení půjčky ESSOX

8.6

Skvělá

ESSOX patří mezi největší a nejoblíbenější nebankovní poskytovatele půjček na našem trhu. Zaujme širokým portfoliem, včetně podnikatelských půjček nebo úvěru na financování nového vozu. Bezpečnost klientů zvyšuje možnost pojištění schopnosti splácet. Zamrzí jen poplatek za předčasné splacení.

Výše možné půjčky
8.5
Poplatky a penále
9.5
Rychlost sjednání půjčky
9
Schvalovatelnost
7
Zákaznická podpora
9
Klady
 • Široká nabídka produktů
 • Pojištění schopnosti splácet
 • Možnost předčasného splacení
 • Sjednání online
 • Jasné podmínky
 • Běžná půjčka až 500 tisíc Kč
 • Půjčky i pro podnikatele
Zápory
 • Chybí mobilní aplikace
 • Poplatek za předčasné splacení
 • Schválení úvěru pouze v pracovní dny

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.2 (21 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář