Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Komerční banka

6. 9. 2022 aktualizováno

Komerční banka recenze

Komerční banka patří k největším a nejoblíbenějším bankovním institucím u nás. Široké portfolio služeb zahrnuje kromě osobních účtů také půjčky až do výše 2,5 mil. Kč s předčasným splacením bez poplatků. Nechybí ani konsolidace či refinancování starých úvěrů.

Hodnocení Komerční banky

Historie a současnost

Komerční banka vznikla v roce 1990. Oddělila se od Státní banky československé. Původně státní instituce prošla po dvou letech transformací na akciovou společnost. Většinový podíl akcií dnes vlastní francouzská finanční skupina Société Générale.

Mezi lety 2004 až 2017 získala Komerční banka sedm ocenění banka roku. V prestižní anketě s dvacetiletou tradicí se pravidelně umisťuje na předních příčkách. Své služby zajišťuje 1,6 mil. českých klientů.

Náš tip

Banka roku je prestižní česká cena pro poskytovatele spotřebitelských finančních produktů. Odborná porota vyhlašuje nejlepší finanční instituce v několika kategoriích nepřetržitě od roku 2002.

Produkty a možnosti

Finanční produkty zahrnují kromě několika typů běžných účtů také půjčky, americké hypotéky, spořící a termínované účty, pojištění nebo investiční fondy. Portfolio se navíc dělí do tří okruhů. První tvoří běžní spotřebitelé, druhou podnikatelé či firmy a třetí korporátní klientela.

 • Účty a platební karty
 • Půjčky
 • Hypotéky
 • Spořící účty
 • Investiční účty
 • Pojištění (životní, cestovní i majetkové, včetně pojištění schopnosti splácet)

Půjčky u Komerční banky

Základ úvěrové nabídky tvoří osobní půjčka s možností čerpat až 2,5 mil. Kč. Konsolidovat a refinancovat můžete s pomocí optimální půjčky. Studenti zase ocení studentskou půjčku. Novinkou je úvěr pro pořízení fotovoltaické elektrárny nebo technologií pro ekologické hospodaření s vodou.

půjčka od Komerční banky hodnocení

Komerční banka nezapomněla ani na půjčky pro podnikatele. Čerpat mohou investiční či provozní úvěry, včetně specializované půjčky pro začínající podnikatele.

 • Osobní půjčka
 • Podnikatelské úvěry (provozní i investiční)
 • Optimální půjčka (konsolidace i refinancování)
 • Studentská půjčka
 • Půjčka pro udržitelné technologie

Osobní půjčka

Čerpat lze finanční prostředky od 10 tis. Kč do 2,5 mil. Kč s maximální dobou splácení 8 let. Minimální úroková sazba se odvíjí od půjčené částky. Sumy do 200 tis. Kč mají minimální úrok stanovený na 7,9 %. Částky nad 600 tis. Kč si můžete půjčit s úrokovou sazbou od 6,9 %. Správa i vedení úvěru jsou zdarma, samozřejmě nechybí možnost pojištění schopnosti splácet.

Testado radí

Podmínkou pro získání půjčky je vedení běžného účtu u Komerční banky. Pokud nejste klienti banky, musíte si osobní účet nejprve založit.

Podnikatelské úvěry

Standardní profi úvěr můžete použít na provozní výdaje i dlouhodobé investice, včetně refinancování či konsolidace. Čerpat lze až 5 mil. Kč, limit se ovšem může snížit v závislosti na vašich tržbách a zisku za poslední kalendářní rok. Pro nákup firemního vozu, hospodářské půdy nebo zemědělské techniky slouží specializované účelové úvěry. Komerční banka jich nabízí celkem 14.

Testado radí

Podnikáte a hledáte výhodný úvěr? Hodnotili jsme nejlepší půjčky pro podnikatele a OSVČ.

Optimální půjčka

Optimální půjčka slouží ke konsolidaci a refinancování starších úvěrů. Konsolidovat můžete běžné nebankovní i bankovní půjčky, dluhy na kreditních kartách i kontokorent. Čerpat lze až 2,5 mil. Kč s úrokem od 6,9 %. Předčasné splacení je zdarma, počítejte ovšem s poplatkem 490 Kč za vyhodnocení žádosti o úvěr.

Testado radí

Jak efektivně refinancovat půjčku nebo proč konsolidovat nepřehledné úvěry se dozvíte v našich testech. 

Studentská půjčka

Studenti středních, vyšších odborných i vysokých škol mohou získat od 20 tis. Kč do 600 tis. Kč s úrokem od 6,9 %. Peníze jsou účelově vázané k úhradě školného, nákupu učebních pomůcek i studijním cestám do zahraničí. Částky do 60 tis. Kč čerpáte bez potvrzení příjmu. Samozřejmě nechybí možnost začít splácet až po dokončení studia.

Půjčka pro udržitelné technologie

Účelový úvěr pro instalaci fotovoltaické elektrárny, tepelného čerpadla či systémů pro recyklaci vody. Nabídka se vztahuje také na mokřadní střechy nebo přírodní jezírka na koupání. Podmínky půjčky počítají s využitím státních dotací v rámci programu Nová zelená úsporám. Finanční prostředky lze čerpat až do výše 2,5 mil. Kč.

Jak získat půjčku a potřebné doklady

Základní podmínkou pro získání online půjčky je osobní účet vedený u Komerční banky. Administrativu následně vyřídíte v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci. Stačí dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu. Pokud nejste občany České republiky, spadá mezi podmínky i povolení k trvalému pobytu v ČR.

 • Občan ČR/povolení k trvalému pobytu
 • Dva doklady totožnosti
 • Doložení pravidelného příjmu
 • Účet u Komerční banky

Jak postupovat při žádosti o půjčku

Žádost o půjčku podáte pomocí elektronického formuláře. Základní údaje o částce a době splácení nastavíte v úvěrové kalkulačce. Částky do 150 tis. Kč schválí systém automaticky. Peníze máte na účtu během několika minut. Pozor dávejte jen na ověření příjmů. Výplata musí směřovat na váš účet u Komerční banky. Úvěry na vyšší částky posuzuje finanční poradce. Vyřízení proto trvá déle.

recenze Komerční banky nabídka úvěrů

 1. Vyplnění elektronického formuláře a aplikaci nebo internetovém bankovnictví
 2. Automatické ověření a schválení (částky do 150 tis. Kč, příjem na účet KB)
 3. Posouzení finančním poradcem (částky nad 150 tis. Kč)
 4. Výplata finančních prostředků

Související produkty a služby

Předčasné splacení

Mimořádná splátka nebo předčasné splacení úvěru je možné kdykoli. Nemusíte se obávat žádných poplatků. Jedinou podmínkou je oznámit mimořádný vklad nejméně pět pracovních dnů předem.

Odložení splátek

Odklad splátek Komerční banka řeší vždy individuálně. Žádost můžete podat online. Během týdne vás kontaktuje finanční poradce banky a nabídne možnou úpravu splátkového kalendáře. Odklad řešte s dostatečným předstihem. Případné nedoplatky jednání výrazně zkomplikují!

Testado radí

Odložení splátek banka zapisuje do úvěrových registrů, což ovlivní možnosti získání další půjčky v budoucnu.

Pojištění schopnosti splácet

Pojistku si můžete sjednat k běžné půjčce i hypotéce. Podmínky se však mírně liší. V případě hypotéky si vybíráte ze tří variant pojištění, půjčka má pouze jednu. Zahrnuje pracovní neschopnost, ztrátu zaměstnání či invaliditu III. stupně. Měsíční poplatek činí 0,1 % z celkové výše úvěru.

Co dělat když nemohu splácet včas

Pokud nemůžete splácet, neprodleně kontaktujte finančního poradce Komerční banky. Pokusí se najít rozumné řešení vzniklé situace. V případě zdravotních potíží nebo ztráty zaměstnání vám pomůže také pojištění schopnosti splácet.

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže co nejdříve! Doporučujeme kontaktovat infolinku Komerční banky.

Nedodržení splátkového kalendáře povede k nutnosti uhradit úroky z prodlení dle aktuálních právních předpisů. V krajním případě dojde ke zrušení smlouvy s požadavkem na okamžité uhrazení nesplacené části úvěru. Samozřejmě jste povinni zaplatit veškeré náklady související s opožděnou platbou či vymáháním splatného dluhu. Včetně nákladů soudního řízení a exekuce.

 • Úrok z prodlení dle aktuálních právních předpisů
 • Náklady spojené s opožděnou splátkou a vymáháním dluhu
 • Okamžitá úhrada zbývající nesplacené části úvěru (zesplatnění půjčky)
Testado radí

Úroky z prodlení platné pro druhou polovinu roku 2022 dosahují na 15 % ročně!

Zákaznická podpora

Infolinka pracuje každý všední den od 7:00 do 22:00 a během víkendů od 8:00 do 22:00. Komerční banka provozuje také telefonickou podporu v anglickém jazyce. Funguje v pracovní dny od 8:00 do 18:00. Využít můžete některou z více než 200 poboček po celé republice. Dotaz můžete přirozeně zaslat také e-mailem.

Důležité informace naleznete na webových stránkách, včetně vzorových smluv. Dokumenty jsou přehledné a rychle se v nich zorientujete. Komplikovanější je pouze práce s úvěrovou kalkulačkou. Nepracuje v reálném čase a po jakékoli změně údajů vyžaduje aktualizaci. Navíc nepočítá do celkových nákladů půjčky cenu pojištění schopnosti splácet.

Charakteristika půjčky od Komerční banky

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 10 tisíc Kč – 2,5 mil. Kč
Typ půjčky
Úvěr od banky
Splatnost
12 – 96 měsíců
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
×
RPSN
Individuální (od 7,1 %)
Možnost předčasného splacení (zdarma)
Způsob sjednání půjčky
Online/osobně
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? (individuální posouzení)
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství
Musím vlastnit bankovní účet?
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení půjčky od Komerční banky

8.8

Skvělá

Komerční banka patří s 1,6 miliony klientů k největším a nejoblíbenějším u nás. Čerpat můžete úvěr až do výše 2,5 mil. Kč. Sjednání menších půjček probíhá kompletně online pomocí automatického systému. Pozor dávejte na odklad splátek, které Komerční banka vždy řeší individuálně.

Nabídka půjček
9
Výše úroku a RPSN
8
Poplatky
8.5
Rychlost sjednání půjčky
9
Zákaznická podpora
9.5
Klady
 • Půjčka až 2,5 mil. Kč
 • Široká nabídka podnikatelských úvěrů
 • Infolinka pracuje také o víkendu
 • Předčasné splacení zdarma
 • Rychlé sjednání půjčky online
Zápory
 • Odklad splátek pouze po individuální dohodě
 • Úvěr pouze s účtem u Komerční banky
 • Poplatek za vyhodnocení žádosti o úvěr

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (14 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář